PREZYDENT MIASTA KRAKOWA
OGŁASZA NABÓR
NA WOLNE STANOWISKA URZĘDNICZE W RAMACH PROJEKTU LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ,,WDRAŻANIE REGIONALNEGO PLANU DZIAŁAŃ DLA KLIMATU I ENERGII DLA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO” W WYDZ.GOSPODARKI KOMUNALNEJ UMK (4 ET)
(NR REF. 3-GK-2021)
Oferujemy:
- Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
- Możliwość rozwoju zawodowego poprzez odbywanie specjalistycznych szkoleń.
- Zdobycie doświadczenia przy innowacyjnych projektach.
- Ciekawą, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w przyjaznej atmosferze.
- Dostęp do najnowszych technologii.
- Terminowo wypłacane wynagrodzenie.
- Pracę w świetnie skomunikowanej lokalizacji w centrum Krakowa.
- Dofinansowanie do zakupu okularów i soczewek.
- Zakup na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, opieki medycznej dla pracownika oraz członka rodziny, karty MultiSport.
Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy:
Wymagania niezbędne (formalne)
- Obywatelstwo polskie.
- Wykształcenie wyższe.
- Co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze energetyki, odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska, budownictwa energooszczędnego lub prawa europejskiego w powyższym zakresie.
- Pozostałe wymagania określone art.6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych.
Oświadczenie:
Oświadczam, że wyrażam zgodę na podjęcie obowiązkowych studiów podyplomowych w zakresie odnawialnych źródeł energii, budownictwa energooszczędnego i ochrony klimatu oraz zobowiązuję się do pozytywnego ich ukończenia.
Uwaga: Osoby, które nie spełniają wszystkich wymogów formalnych nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny)
- Ogólna znajomość zagadnień dotyczących ochrony klimatu, energii odnawialnej, efektywności energetycznej, budownictwa energooszczędnego.
- Znajomość dokumentu ,,Regionalny Plan Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.
- Znajomość przepisów ustawy o odnawialnych źródłach energii (z wyłączeniem Rozdziału 3, 7 i 9 ustawy).
- Znajomość przepisów ustawy o efektywności energetycznej (z wyłączeniem Rozdziału 5 i 6 ustawy).
- Znajomość dokumentu Europejski Zielony Ład.
- Znajomość dokumentu Program Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego.
- Znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego.
- Znajomość języka angielskiego na poziomie B2, potwierdzona certyfikatem.
- Umiejętność obsługi komputera i innych urządzeń biurowych (MS Office, Internet).
- Udział w szkoleniach z umiejętności miękkich, potwierdzony certyfikatem lub zaświadczeniem.
- Ukończenie szkoleń z zakresu ochrony środowiska, odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej, budownictwa niskoemisyjnego, potwierdzone certyfikatem lub zaświadczeniem.
- Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub decyzja o przyznaniu renty (nie wykluczające wykonywania obowiązków na wskazanym stanowisku).
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzających stopień spełniania powyższych wymagań.
Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
- Realizacja obowiązków wynikających z realizacji Projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA ,,Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”.
- Kształtowanie polityki oraz określanie strategicznych kierunków rozwoju Gminy Miejskiej Kraków w zakresie energetyki, ochrony klimatu oraz gospodarki niskoemisyjnej, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, poprzez:
- opracowanie, aktualizowanie oraz integrowanie strategicznych dokumentów i planów zarządzania energią i klimatem (np. Strategia klimatyczna, Plan Gospodarki Niskoemisyjnej). Określenie przedstawionych potrzeb, proponowanych środków, projektów, inwestycji, szacunkowych kosztów i możliwych źródeł finansowania,
- koordynowanie działań określonych w strategicznych planach dotyczących energetyki i adaptacji do zmian klimatu (np. Plan Adaptacji Miasta Krakowa do zmian klimatu do roku 2030, Plan Gospodarki Niskoemisyjnej).
- Pomoc w osiąganiu celów Programu Ochrony Powietrza:
- realizacja zadań w zakresie ochrony klimatu,
- działania w zakresie osiągania neutralności klimatycznej dla budynków użyteczności publicznej,
- koordynacja inwentaryzacji emisji gazów cieplarnianych, źródeł ogrzewania i instalacji OZE.
- Identyfikacja budynków publicznych zarządzanych przez Gminę, w celu poprawy efektywności energetycznej, montażu instalacji OZE i innych środków, które uczynią je neutralnymi dla klimatu,
- Ubieganie się o zewnętrzne finansowanie na realizację działań w zakresie ochrony klimatu i środowiska określonych w Regionalnym Planie Działań dla Klimatu i Energii oraz Programie Ochrony Powietrza.
- Prowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnych w zakresie ograniczenia zmian klimatu, promowania odnawialnych źródeł energii, efektywności energetycznej, budownictwa niskoemisyjnego, zrównoważonej gospodarki wodnej i odpadowej oraz adaptacji do zmian klimatu.
- Organizacja regularnych spotkań, warsztatów dla zainteresowanych stron w celu stworzenia przestrzeni do identyfikacji potrzeb i dzielenia się doświadczeniem.
- Współpraca z władzami miasta w prowadzeniu skutecznej polityki klimatyczno-energetycznej.
- Zapewnienie urzędnikom gminnym konsultacji w zakresie: OZE, budynków energooszczędnych, neutralności klimatycznej budynków publicznych, zrównoważonego zużycia wody i gospodarki odpadami, a także źródła finansowania wyżej wymienionych działań.
- Współpraca z zainteresowanymi stronami: innymi powiatami, przedsiębiorstwami, grupami opiniotwórczymi, lokalnymi mediami, telewizją, lokalnymi grupami działania, organizacjami pozarządowymi, firmami energetycznymi.
- Współpraca i komunikowanie się z innymi podmiotami zajmującymi się ochroną klimatu i powietrza (np. miejskimi jednostkami organizacyjnymi, miejskimi podmiotami gospodarczymi, gminnymi ekodoradcami z Krakowskiego Centrum Doradztwa Energetycznego, ekspertami ds. energetyki WFOŚiGW w Krakowie, UMWM).
- Współpraca z uczelniami i ośrodkami badawczymi przy wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z energetyki i gospodarki niskoemisyjnej.
- Stałe podnoszenie kwalifikacji poprzez udział w warsztatach, seminariach, konferencjach.
- Aktywne uczestniczenie w rocznych studiach podyplomowych oraz ich pozytywne ukończenie (przewidywane rozpoczęcie studiów – październik 2021 r.).
Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom:
- Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego, pracownik zobowiązany jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony.
- Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo, /w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami/.
- Stanowisko: Referent, Podinspektor - (Doradca ds. klimatu i środowiska).
- Miejsce pracy: Wydział Gospodarki Komunalnej – Urząd Miasta Krakowa.
- Lokalizacja: ul. Wielopole 17a, 31-072 Kraków
- Wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 3.800,- do 4.500,- złotych brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy; wynagrodzenie o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony.
- Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka” /zgodnie z Ustawą z dnia 12 grudnia 1997r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej/.
Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
- Możliwość pracy w terenie.
- Dyspozycyjność: delegacje, szkolenia, warsztaty.
- Inne: studia podyplomowe w wybrane weekendy.
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej, w terminie do 15 kwietnia 2021 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 23 kwietnia 2021 roku o godz. 10.00 w formie on-line (kandydaci zakwalifikowani do testów otrzymają instrukcję indywidualnie).
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
Formularz zgłoszeniowy