W RAMACH PROJEKTU ZINTEGROWANEGO LIFE PN: „WDRAŻANIE PROGRAMU OCHRONY POWIETRZA DLA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO – MAŁOPOLSKA W ZDROWEJ ATMOSFERZE
Oferujemy:
- Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
- Możliwość rozwoju zawodowego poprzez odbywanie specjalistycznych szkoleń.
- Zdobycie doświadczenia przy innowacyjnych projektach.
- Ciekawą, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w przyjaznej atmosferze.
- Dostęp do najnowszych technologii.
- Terminowo wypłacane wynagrodzenie.
- Pracę w świetnie skomunikowanej lokalizacji w centrum Krakowa.
- Dofinansowanie do zakupu okularów i soczewek.
- Zakup na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, opieki medycznej dla pracownika oraz członka rodziny, karty MultiSport.
- Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy:
Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy:
Wymagania niezbędne (formalne):
- Obywatelstwo polskie.
- Wykształcenie wyższe techniczne: transport, budownictwo, gospodarka przestrzenna, inżynieria środowiska, ochrona środowiska.
- Dokument potwierdzający znajomość języka angielskiego, co najmniej na poziomie B2 .
- Pozostałe wymagania określone w art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych.
Uwaga: Osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny):
- Znajomość przepisów ustawy o publicznym transporcie zbiorowym.
- Znajomość przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
- Znajomość przepisów ustawy prawo ochrony środowiska (art. 1-96a).
- Znajomość przepisów ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.
- Ogólna wiedza ma temat rozliczania projektów współfinansowanych ze środków europejskich.
- Ogólna wiedza z zakresu Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego.
- Ogólna wiedza na temat Programu LIFE.
- Doświadczenie w realizacji projektów współfinansowanych ze źródeł zewnętrznych potwierdzone zaświadczeniem.
- Orzeczenie o niepełnosprawności lub decyzja o przyznaniu renty (nie wykluczające wykonywania obowiązków na stanowisku).
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełniania powyższych wymagań.
Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
Realizacja działań związanych z obsługą projektu zintegrowanego LIFE, w tym w szczególności:
- Kształtowanie polityki rozwoju w zakresie systemu transportu zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.
- Analizowanie efektów dotychczasowych działań miasta Krakowa oraz inicjowanie wdrażania nowych działań służących realizacji Programu ochrony powietrza w obszarze ograniczania emisji komunikacyjnych (również na podstawie dobrych praktyk z innych miast polskich i europejskich).
- Współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu Miasta Krakowa, jednostkami i spółkami miejskimi (ZDMK, ZTP, MPK S.A., MPO Sp. z o.o.), w zakresie koordynacji działań służących ograniczeniu emisji komunikacyjnych
w Krakowie (polityka parkingowa, czyszczenie ulic, rozwój przyjaznej komunikacji publicznej, rozwój infrastruktury rowerowej, nadzór nad stacjami diagnostycznymi pojazdów).
- Koordynacja działań miasta Krakowa w ramach projektu zintegrowanego LIFE, współpraca z innymi Wydziałami Urzędu Miasta Krakowa zaangażowanymi w realizację projektu.
- Współpraca z kierownikiem projektu w zakresie realizacji zadań miasta Krakowa przewidzianych w projekcie.
- Współpraca z Partnerem (Instytutem VITO) w zakresie integracji systemu wysokorozdzielczego modelowania dyspersji zanieczyszczeń z systemami obsługiwanymi przez miasto Kraków (model rozkładu ruchu pojazdów, systemy IT Urzędu Miasta).
- Opracowanie zamówień publicznych oraz udział w komisjach przetargowych.
- Negocjowanie i przygotowanie zleceń i umów z usługodawcami zewnętrznymi, nadzór i kontrola nad ich prawidłową realizacją.
- Współpraca z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w zakresie realizacji projektu oraz przygotowywanie sprawozdań, raportów i zestawień dla Zespołu Zarządzającego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na potrzeby monitorowania realizacji projektu zintegrowanego LIFE.
- Przygotowywanie wartości wskaźników realizacji projektu oraz raportów okresowych i raportu końcowego projektu.
- Udział w spotkaniach i naradach o charakterze informacyjnym i zarządczym w zakresie realizowanych zadań i osiąganych rezultatów.
Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom:
- Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego pracownik zobowiązany jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony.
- Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo, (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami).
- Stanowisko: Referent, Podinspektor.
- Miejsce pracy: Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu – Urząd Miasta Krakowa.
- Siedziba Wydziału: Kraków, ul. Wielopole 17a.
- Informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków – Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK
- Wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 3.800,- do 4.500,- złotych brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony.
- Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia 12 grudnia 1997r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
- Dyspozycyjność – tak ( ewentualne delegacje i szkoleni
- Praca przy komputerze – tak
- Praca w terenie - tak
- Praca w soboty – nie
- Uprawnienia do kierowania pojazdem kat. B – nie
Urząd Miasta Krakowa zachęca do kandydowania osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wymogi zawarte w ogłoszeniu.
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej, w terminie do 9 maja 2022 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się 17 maja 2022 roku o godz. 10.00 w formie on-line (kandydaci zakwalifikowani do testów otrzymają instrukcję indywidualnie).
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
Zarządzenie nr 3217/2018 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 30 listopada 2018 roku w sprawie zasad naboru pracowników na wolne stanowiska urzędnicze (z późniejszymi zmianami)