Oferujemy:
a) Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
b) Możliwość rozwoju zawodowego poprzez odbywanie specjalistycznych szkoleń.
c) Zdobycie doświadczenia przy innowacyjnych projektach.
d) Ciekawą, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w przyjaznej atmosferze.
e) Dostęp do najnowszych technologii.
f) Terminowo wypłacane wynagrodzenie.
g) Pracę w świetnie skomunikowanej lokalizacji.
h) Dofinansowanie do zakupu okularów i soczewek.
i) Zakup na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, opieki medycznej dla pracownika oraz członka rodziny, karty MultiSport.
j) Możliwość członkostwa w Kasie Zapomogowo-Pożyczkowej.
Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy:
1. Wymagania niezbędne (formalne):
a) Obywatelstwo polskie.
b) Wykształcenie wyższe.
c) Co najmniej 6-miesięczne doświadczenie zawodowe w jednostkach sektora finansów publicznych.
d) Spełnienie pozostałych wymagań art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, określonych dla stanowisk urzędniczych: art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych.
* „wykształcenie” w oparciu o przepisy rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych
*„doświadczenie zawodowe” rozumiane jako okres nabywania umiejętności w oparciu o umowę o pracę, umowę cywilno – prawną, staż, praktykę, wolontariat, prowadzoną działalność gospodarczą itp.
Uwaga: osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań formalnych nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
2. Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny):
a) Znajomość przepisów ustawy Prawo oświatowe, o finansowaniu zadań oświatowych wraz aktami wykonawczymi.
b) Znajomość przepisów ustawy Karta Nauczyciela wraz z aktami wykonawczymi.
c) Znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego w podstawowym zakresie.
d) Znajomość przepisów ustawy o samorządzie gminnym.
e) Znajomość struktury krakowskiej oświaty.
f) Umiejętność prowadzenia rozmów z mieszkańcem załatwiającym sprawy z zakresu działania Wydziału Edukacji.
g) Umiejętność klarownego formułowania myśli.
h) Biegłość w posługiwaniu się komputerem, dobra znajomość pakietu MS Office.
i) Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub decyzja o przyznaniu renty (niewykluczające wykonywania obowiązków na wskazanym stanowisku).
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełnienia powyższych wymagań.
Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
a) Sprawowanie nadzoru i monitorowanie działań przedszkoli, szkół podstawowych, zespołów szkół ogólnokształcących, zespołów szkolno-przedszkolnych, liceów ogólnokształcących.
b) Prowadzenie obsługi Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki w zakresie wykonywania przez niego funkcji nadzorczych nad tymi jednostkami w zakresie określonym odrębnym zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa, w szczególności dotyczących:
c) Monitorowanie i korekta sieci samorządowych szkół.
d) Analiza sieci szkół w zakresie sytuacji demograficznej, potrzeb edukacyjnych oraz kosztów utrzymania.
e) Koordynacja działań związanych z opracowaniem i aktualizacją standardów funkcjonowania samorządowych szkół w obszarach należących do kompetencji organu prowadzącego.
f) Opracowywanie wytycznych do arkuszy organizacji pracy oraz zatwierdzanie arkuszy organizacji pracy samorządowych szkół.
g) Przygotowywanie projektów aktów prawnych dotyczących zakładania, likwidacji lub reorganizacji samorządowych szkół oraz nadawania im imion.
h) Nadzór nad realizacją zadań administracyjno-kadrowych związanych z likwidacją lub reorganizacją szkół i placówek.
i) Prowadzenie elektronicznej formy rekrutacji samorządowych szkół podstawowych i przedszkoli.
j) Współpraca z Kuratorium Oświaty w Krakowie w zakresie:
k) Współpraca z Miejskim Centrum Obsługi Oświaty w sprawach samorządowych szkół.
l) Weryfikacja kart nauczania indywidualnego, prowadzenie ewidencji oraz sporządzanie zbiorczej informacji na temat nauczania indywidualnego.
m) Prowadzenie ewidencji wydanych decyzji w sprawie rewalidacji indywidualnej.
n) Współpraca z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych w zakresie m.in. realizacji Powiatowego Gminnego Programu na rzecz Osób Niepełnosprawnych w sprawach dot. szkół, integracyjnych oraz innych bieżących spraw uczniów niepełnosprawnych.
o) Prowadzenie spraw i wydawanie decyzji dotyczących opłat za naukę w samorządowych szkołach, pobieranych od cudzoziemców.
p) Prowadzenie spraw związanych z awansem zawodowym nauczycieli zatrudnionych w samorządowych szkołach:
q) Udział w pracach komisji kwalifikacyjnej dla dyrektorów ubiegających się o awans na stopień nauczyciela dyplomowanego.
r) Ustalanie oceny pracy dyrektorów samorządowych szkół.
s) Udział w pracach zespołów rozpatrujących wnioski dyrektorów samorządowych szkół o ponowne ustalenie oceny pracy.
t) Występowanie z wnioskami o dokonanie oceny pracy nauczycieli samorządowych szkół.
u) Organizowanie i przeprowadzanie konkursów na stanowiska dyrektorów samorządowych szkół.
v) Wydawanie opinii i przygotowywanie wniosków w sprawach powierzania stanowisk kierowniczych w samorządowych szkołach oraz odwoływania z tych stanowisk.
w) Przygotowywanie projektów upoważnień i pełnomocnictw Prezydenta Miasta Krakowa dla dyrektorów samorządowych szkół.
x) Przygotowywanie wniosków o nagrody i odznaczenia dla dyrektorów samorządowych szkół.
y) Ustalanie wysokości dodatków funkcyjnych, motywacyjnych i za warunki pracy dla dyrektorów nadzorowanych szkół.
z) Prowadzenie spraw związanych z udzielaniem urlopów oraz wyjazdami służbowymi krajowymi i zagranicznymi dyrektorów samorządowych szkół.
aa) Współpraca z Kuratorium Oświaty w Krakowie w zakresie:
bb) Przygotowywanie opinii w sprawie przeniesienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania w samorządowej szkole, na własną prośbę lub z urzędu za jego zgodą, do innej szkoły.
cc) Wydawanie decyzji w sprawie nałożenia na nauczycieli zatrudnionych w samorządowych szkołach obowiązku podjęcia pracy w innych szkołach, w celu uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych.
dd) Wydawanie decyzji w sprawie wyrażenia zgody na obniżenie tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycielowi samorządowej szkoły.
ee) Wydawanie decyzji w sprawie zwolnienia nauczyciela samorządowej szkoły w całości lub w części od obowiązku zwrotu zasiłku na zagospodarowanie.
ff) Współpraca ze związkami zawodowymi w zakresie działania referatu.
gg) Bieżąca weryfikacja baz danych Systemu Informacji Oświatowej w samorządowych szkołach.
hh) Rozpatrywanie skarg i wniosków oraz udzielanie odpowiedzi na petycje w zakresie obejmującym zagadnienia pozostające przedmiotem działania referatu.
ii) Wykonywanie innych czynności wchodzących w zakres działania Wydziału zleconych przez Dyrektora, jego zastępców i kierownika referatu.
Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom:
a) Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego, pracownik zobowiązany jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony.
b) Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami).
c) Stanowisko: Podinspektor lub Inspektor.
d) Miejsce pracy: Wydział Edukacji – Urząd Miasta Krakowa.
e) Lokalizacja: Kraków, ul. Stachowicza 18.
f) Informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków-Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK.
g) Wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 3 800 – 4 500 złotych brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę, w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie, o którym mowa, zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony.
h) Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
a) Dyspozycyjność: tak.
b) Praca przy komputerze: tak.
c) Praca w terenie: tak (dokonywanie przeglądów w jednostkach oświatowych).
d) Praca w soboty: nie.
e) Uprawnienia do kierowania pojazdem kat. B: nie.
f) Inne: brak.
Urząd Miasta Krakowa zachęca do kandydowania osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wymogi zawarte w ogłoszeniu.
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej, w terminie do 25 września 2022 roku. Decyduje data wysłania formularza.
Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 28 września 2022 roku o godz. 9.00 w formie on-line (kandydaci zakwalifikowani do testów otrzymają instrukcję indywidualnie).
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.