PREZYDENT MIASTA KRAKOWA
OGŁASZA NABÓR NA WOLNE STANOWISKO DS. ESTETYKI PRZESTRZENI PUBLICZNEJ
W BIURZE MIEJSKIEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW
W URZĘDZIE MIASTA KRAKOWA PL. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 3-4, 31-004 KRAKÓW
(NR REF. 5-KZ-2023) – 1 ETAT
Od kandydatów/kandydatek przystępujących do naboru oczekujemy:
1. Wymagania niezbędne (formalne):
1. Spełnienie wymagań art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych określonych dla stanowisk urzędniczych.
2. obywatelstwo polskie,
3. wykształcenie wyższe o kierunku architektura, historia sztuki lub konserwacja zabytków, ochrona dóbr kultury, wykształcenie o kierunku plastycznym.
4. minimum 6-miesięczne doświadczenie zawodowe w dziedzinie ochrony zabytków, historii sztuki, architektury lub w instytucjach związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego.
*„staż pracy” rozumiany jako okres zatrudnienia, do którego zastosowanie mają przepisy kodeksu pracy (zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, aktu powołania, mianowania, wyboru)
*„doświadczenie zawodowe” rozumiane jako okres nabywania umiejętności w oparciu o umowę o pracę, umowę cywilno – prawną, staż, praktykę, wolontariat, prowadzoną działalność gospodarczą itp.
*wykształcenie - w oparciu o przepisy rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych
Uwaga: osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
2. Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny) :
1. Znajomość Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z 23 lipca 2003 r. (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 840 ze zm.).
2. Znajomość Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków z dnia 2 sierpnia 2018 r. (Dz. U. z 2018 r., poz. 1609 ze zm.).
3. Znajomość porozumienia pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Prezydentem Miasta Krakowa w sprawie powierzenia niektórych spraw z zakresu właściwości Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2010 r. nr 283 poz. 1887) wraz z aneksem nr 1/2013 z 12 listopada 2013 r. (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2013 r. poz. 6679).
4. Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego z 14 czerwca 1960 r. (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 256 ze zm.) w zakresie: dział I rozdział 6 i 7; dział II rozdział 1, 4, 7 ,9.
5. Znajomość ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.) w części wiążącej się z kompetencjami Miejskiego Konserwatora Zabytków (art. 39).
6. Umiejętność interpretacji ww. przepisów.
7. Wiedza w zakresie problematyki związanej z ochroną zabytków.
8. Znajomość uchwały o parkach kulturowych (Stare Miasto, Nowa Huta i Kazimierz ze Stradomiem)
9. Znajomość § 3,4 tzw. uchwały krajobrazowej.
10. Znajomość zakresu działania Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.
11. Wiedza dotycząca zabytków i dziedzictwa Krakowa.
12. Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub decyzja o przyznaniu renty (niewykluczające wykonywania obowiązków na wskazanym stanowisku).
3. Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
1. Przygotowywanie opinii i pozwoleń konserwatorskich wynikających z Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz Porozumienia pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Prezydentem Miasta Krakowa w sprawie powierzenia prowadzenia niektórych spraw z zakresu właściwości Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
2. Przygotowywanie pozwoleń na umieszczanie na zabytkach wpisanych do rejestru urządzeń technicznych, tablic, urządzeń reklamowych oraz napisów.
3. Przygotowywanie opinii dotyczących lokalizacji urządzeń technicznych, tablic, urządzeń reklamowych oraz napisów na obiektach zabytkowych położonych w strefach ochrony konserwatorskiej.
4. Inspekcje terenowe pod kątem prawidłowości umieszczonych urządzeń technicznych, tablic, urządzeń reklamowych oraz napisów.
5. Przyjmowanie zawiadomień odnośnie działań mających wpływ na stan obiektów zabytkowych bez względu na ich stan własności.
6. Przygotowywanie projektów decyzji nakazujących przywrócenie zabytku do poprzedniego stanu lub uporządkowanie terenu, a także decyzji zobowiązujących do doprowadzenia zabytku do jak najlepszego stanu we wskazany sposób i w określonym terminie.
7. Przygotowywanie projektów opinii wymaganych w procedurach realizacji zadań prowadzonych przez komórki organizacyjne Urzędu Miasta Krakowa i miejskie jednostki organizacyjne.
8. Współdziałanie w zakresie ochrony krajobrazu kulturowego.
9. Archiwizowanie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami
10.Wykonywanie innych czynności wchodzących w zakres działania Biura zleconych przez dyrektora i przełożonych.
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełnienia powyższych wymagań.
4.Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom:
1. pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego pracownik zobowiązany jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony,
2. wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami),
3. stanowisko : Referent/Podinspektor
4. miejsce pracy: Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków
5. siedziba Wydziału: ul. Biskupia 18, 31-144 Kraków
6. Przewidywany termin zatrudnienia: listopad 2023 r.
7. Informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków-Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK.
8. wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 4.500 do 5.200 złotych brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony,
9. dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
5.Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
1. dyspozycyjność (tak/nie): nie
2. możliwość pracy w terenie (tak/nie): tak (w obrębie granic administracyjnych Krakowa).
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej w terminie do 1 listopada 2023 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 7 listopada 2023 roku o godz. 8.00 w Sali Dietla UMK, Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci/kandydatki będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
Zarządzenie nr 3217/2018 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 30 listopada 2018 roku w sprawie zasad naboru pracowników na wolne stanowiska urzędnicze (z późniejszymi zmianami)