PREZYDENT MIASTA KRAKOWA OGŁASZA NABÓR
NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE W REFERACIE ARCHITEKTURY I ARCHEOLOGII
W BIURZE MIEJSKIEGO KONSERWATORA ZABYTKÓW
W URZĘDZIE MIASTA KRAKOWA PL. WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 3-4, 31-004 KRAKÓW
(NR REF. 7-KZ-2023) – 1 ETAT
Od kandydatów/kandydatek przystępujących do naboru oczekujemy:
1. Wymagania niezbędne (formalne):
1. spełnienie wymagań art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych określonych dla stanowisk urzędniczych.
2. obywatelstwo polskie,
3. wykształcenie wyższe o kierunku architektura lub architektura krajobrazu,
4. minimum 6 miesięczne doświadczenie zawodowe w dziedzinie architektury, ochrony zabytków lub w instytucjach związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego.
*„staż pracy” rozumiany jako okres zatrudnienia, do którego zastosowanie mają przepisy kodeksu pracy (zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, aktu powołania, mianowania, wyboru)
*„doświadczenie zawodowe” rozumiane jako okres nabywania umiejętności w oparciu o umowę o pracę, umowę cywilno – prawną, staż, praktykę, wolontariat, prowadzoną działalność gospodarczą itp.
*wykształcenie - w oparciu o przepisy rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych
Uwaga: osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
2. Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny) :
1. Znajomość ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z 23 lipca 2003 r. (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 840 ze zm.).
2. Znajomość rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich i badań konserwatorskich przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków albo na Listę Skarbów Dziedzictwa oraz robót budowlanych, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, a także badań archeologicznych i poszukiwań zabytków z dnia 2 sierpnia 2018 r. (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 81).
3. Znajomość porozumienia pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Prezydentem Miasta Krakowa w sprawie powierzenia niektórych spraw z zakresu właściwości Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2010 r. nr 283 poz. 1887) wraz z aneksem nr 1/2013 z 12 listopada 2013 r. (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2013 r. poz. 6679).
4. Znajomość kodeksu postępowania administracyjnego z 14 czerwca 1960 r. (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 775 ze zm.) w zakresie: dział I rozdział 6 i 7; dział II rozdział 1, 4, 7 ,9.
5. Znajomość ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 682 ze zm.) w części wiążącej się z kompetencjami Miejskiego Konserwatora Zabytków (art.39).
6. Umiejętność interpretacji ww. przepisów.
7. Wiedza w zakresie problematyki związanej z ochroną zabytków.
8. Znajomość zakresu działania Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków.
9. Wiedza dotycząca zabytków i dziedzictwa Krakowa.
10. Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub decyzja o przyznaniu renty (niewykluczające wykonywania obowiązków na wskazanym stanowisku).
11. doświadczenie zawodowe na stanowiskach urzędniczych w organach ochrony zabytków lub w instytucjach związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego.
3.Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
1. Przygotowywanie opinii, pozwoleń konserwatorskich i innych decyzji wynikających z Ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami na podstawie porozumienia pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Prezydentem Miasta Krakowa w sprawie powierzenia prowadzenia niektórych spraw z zakresu właściwości Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz uzgodnień projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego i projektów decyzji o warunkach zabudowy dla obszarów i obiektów objętych ochroną konserwatorską.
2. Przygotowywanie projektów opinii dotyczących prac konserwatorskich i robót budowlanych przy obiektach ujętych w gminnej ewidencji zabytków oraz wytycznych i zaleceń konserwatorskich dla obiektów zabytkowych.
3. Nadzór nad realizacją prac konserwatorskich w obiektach zabytkowych oraz prowadzenie inspekcji terenowych pod kątem stanu zachowania obiektów zabytkowych oraz ich potrzeb konserwatorskich.
4. Prowadzenie kontroli przestrzegania i stosowania przepisów dotyczących ochrony zabytków i opieki nad zabytkami i bieżące powiadamianie o jej wynikach Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz wydawanie zaleceń pokontrolnych lub decyzji.
5. Przygotowywanie projektów decyzji nakazujących przywrócenie zabytku do poprzedniego stanu lub uporządkowanie terenu, a także decyzji zobowiązujących do doprowadzenia zabytku do jak najlepszego stanu we wskazany sposób i w określonym terminie.
6. Wstrzymywanie robót budowlanych w obiektach zabytkowych z powiadamianiem Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
7. Przyjmowanie zawiadomień o działaniach mających wpływ na stan obiektów zabytkowych bez względu na ich stan własności.
8. Przygotowywanie projektów opinii wymaganych w procedurach realizacji zadań prowadzonych przez komórki organizacyjne Urzędu Miasta Krakowa i miejskie jednostki organizacyjne.
9. Archiwizowanie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami.
10. Wykonywanie innych czynności wchodzących w zakres działania Biura zleconych przez dyrektora i kierownika referatu.
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełnienia powyższych wymagań.
4.Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom:
1. pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego pracownik zobowiązany jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony,
2. wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami),
3. stanowisko : Referent/Podinspektor/Inspektor
4. miejsce pracy: Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków
5. siedziba Wydziału: ul. Biskupia 18, 31-144 Kraków
6. przewidywany termin zatrudnienia: styczeń 2024 r.
7. informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków-Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa – BIP MK.
8. wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 4.500 do 5.200 złotych brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony,
9 dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
5.Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
1. dyspozycyjność (tak/nie): nie
2. możliwość pracy w terenie (tak/nie): tak (w obrębie granic administracyjnych Krakowa).
3. inne – możliwa konieczność uzyskania badań lekarskich uprawniających do pracy na wysokości powyżej 3 m.
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej w terminie do 3 grudnia 2023 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 8 grudnia 2023 roku o godz. 8.00 w sali 303 UMK, Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci/kandydatki będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.