Organ prowadzący: Gmina Miejska Kraków
Organ nadzorujący: Małopolskie Kuratorium Oświaty
Programy realizowane w Szkole Podstawowej nr 37 im. Juliana Tuwima w Krakowie w roku szkolnym 2021/2022:
GWO Lepsza Szkoła (j. polski i matematyka) – Projekt edukacyjny, w którym Szkoła korzysta z gotowych materiałów, testów, a po wprowadzeniu wyników do systemu uzyskuje się dostęp do szczegółowych indywidualnych raportów na temat osiągnięć każdego ucznia, szkoły na tle miasta, województwa, kraju.
„Uczeń obywatel” – Projekt edukacyjny, którego celem jest zapoznanie z historią, strukturą i funkcjonowaniem samorządu krakowskiego. Jedną z form realizacji projektu są spotkania z przedstawicielami Rady Dzielnicy, radnymi Rady Miasta Krakowa, uczestnictwo w sesji Rady Miasta Krakowa.
„Eko – Szkoła 2022” – Projekt ogólnopolski, który wzmacnia edukację ekologiczną w szkołach. Rozwija postawy odpowiedzialności za „ środowisko naturalne”.
Kino za baterie - Program edukacyjny, którego celem jest edukacja ekologiczna w zakresie właściwego postępowania z zużytymi bateriami – niebezpiecznymi odpadami. Nagrodą za uzbierane baterie są bilety do krakowskich kin.
Trzymaj Formę – Program ogólnopolski, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów i ich rodziców poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Stars – rowerem do szkoły - Międzynarodowy projekt, którego celem jest zwiększenie liczby podróży rowerowych dzieci i młodzieży, związanych z dojazdami do szkoły. W ramach projektu uczniowie biorą udział w warsztatach, prelekcjach, konkursach oraz wycieczkach rowerowych.
Tańczę w Krakowie – Program Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego „ Wschód” finansowany przez Gminę Miejską Kraków. Adresowany jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych i zakłada, że minimum 2 klasy pierwsze z danej szkoły będą miały 45 minut zajęć tanecznych tygodniowo. Harmonogram bezpłatnych zajęć tanecznych uwzględnia szkolny plan zajęć i przerw w danej szkole.
SKS - Szkolny Klub Sportowy – Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Program skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. SKS ma na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Zajęcia odbywają się w 60-minutowych jednostkach treningowych, dwa razy w tygodniu, w grupach minimum 15 osobowych. Ilość grup uwarunkowana liczebnością uczniów w szkole.
„Nie pal przy mnie, proszę” - Program Edukacji Antytytoniowej skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Celem głównym programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. W czasie zajęć uczniowie usystematyzują i poszerzą swoje informacje na temat zdrowia, dowiedzą się, jak o nie dbać.
Klub Bezpiecznego Puchatka - Program edukacyjny adresowany jest do uczniów klas pierwszych. Kształcił u uczniów prawidłowe nawyki dotyczące bezpieczeństwa na drodze.
Program dla szkół - celem programu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Program obejmuje również działania o charakterze edukacyjnym i promocyjnym. Ich celem jest budowanie świadomości rodziców i nauczycieli dotyczącej ich roli w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych dzieci. To unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Laboratoria Przyszłości – Program MEiN we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, rozwijające kompetencje przyszłości uczniów. Uczniowie poprzez eksperymentowanie na lekcjach zdobędą praktyczne umiejętności.