Ogłoszenia
ZAPRASZAMY RODZICÓW WRAZ Z DZIEĆMI NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 22.04.2017 W GODZINACH OD 10.00 do 12.00
Oferta edukacyjna - Szkoła Podstawowa Nr 98 w Krakowie
Klasy ogólnodostępne liczą do 25 uczniów. Klasy integracyjne liczą maksymalnie 20 uczniów (w tym 1 -5 uczniów z orzeczeniem o kształceniu specjalnym).
Pracuje tam dwóch nauczycieli – nauczyciel wiodący i nauczyciel wspomagający, który pracuje z uczniami z grupy integracyjnej i wspiera ich w procesie edukacyjnym. Klasa realizuje ten sam program nauczania, jak klasy ogólnodostępne.
W roku szkolnym 2017/2018 do klas pierwszych przyjmowane są dzieci 7 – letnie.
W zależności od liczby zapisanych dzieci planujemy utworzenie: klasy integracyjnej (w przypadku, kiedy do grupy będzie mniej chętnych niż to przewidują przepisy dzieci mogą być przesunięte do oddziału ogólnodostępnego) oraz klas ogólnodostępnych.
Przyszłoroczne klasy pierwsze rozpoczynają lekcje o godzinie 8.00, kończą najpóźniej o 12.25.
W klasach pierwszych i drugich część zajęć wychowania fizycznego realizowanych jest na lodowisku, a w klasach trzecich na basenie. Pozostałe lekcje w.f. odbywają się w sali gimnastycznej.
Wszystkie sale klas I – III wyposażone są w rzutniki multimedialne i laptopy z dostępem do Internetu, które uatrakcyjniają nasze zajęcia. Posiadamy ciekawe pomoce, które pozyskaliśmy ze środków unijnych.
Zajęcia informatyczne prowadzone są w jednej z dwóch pracowni komputerowych z dostępem do Internetu. Biblioteka szkolna dysponuje szerokim księgozbiorem, bieżącymi prenumeratami popularnych czasopism oraz dostępem do Centrum Multimedialnego.
Uczestniczymy w akcjach „Zima w szkole” podczas ferii zimowych oraz „Lato w szkole” w czasie wakacji organizując uczniom półkolonijne zajęcia opiekuńcze połączone z wyjściami kulturalno – rekreacyjnymi.
Świetlica jest czynna od 6. 30 do 17. 00. Uczniowie mogą korzystać ze smacznych obiadów, które są codziennie przygotowywane na miejscu w kuchni szkolnej. Szkoła nie korzysta z cateringu. Kształtujemy właściwe nawyki żywieniowe,zwiększając udział warzyw i owoców w diecie dzieci, poprzez uczestnictwo w bezpłatnym programie „Owoce w szkole”.
W ramach zajęć opiekuńczo – wychowawczych proponowane są zajęcia, Biblioterapia”, „Zabawy z elementami terapii pedagogicznej”, „Zajęcia muzyczno-ruchowe”, „Koło żywego słowa”, „Polubić czytanie”.
Przewidziany jest w godzinach popołudniowych czas dla chętnych uczniów na odrobienie zadań domowych. Staramy się zapewnić jak najlepszy start pierwszoklasistom dbając o ich adaptację w klasie, a w świetlicy szkolnej realizując program integrujący „Dobrze nam razem”.
Wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom uczniów klas młodszych proponujemy nieodpłatnie, do wyboru różnorodne zajęcia dodatkowe:
koło języka angielskiego
zajęcia rozwijające zdolności matematyczne z wykorzystaniem technik medialnych,
zajęcia robotyki oraz kodowania i programowania,
koło regionalno – turystyczne, zajęcia taneczne,
gry i zabawy sportowe,
gimnastyka korekcyjna.
Są to propozycje, które w miarę możliwości i potrzeb uczniów, będą modyfikowane i dostosowane w nowym roku szkolnym.
Proponujemy również z szeroką ofertę zajęć dodatkowych, realizowanych we współpracy z placówkami kulturalno – oświatowymi: warsztaty teatralne, prowadzone przez aktorów z Teatru Groteska, warsztaty muzealne, zajęcia w muzeach krakowskich, imprezy okazjonalne w MDK Fort 49, warsztaty artystyczne, które prowadzą nauczyciele we współpracy z plastykami z Młodzieżowego Domu Kultury w Krzesławicach; warsztaty Mali Odkrywcy Wielkich Kultur, to spotkania, które mają na celu poznawanie różnych krajów świata, ich kultury, zwyczajów i tradycji. W ramach Koła Małego Widza nauczyciele organizują wyjścia do teatrów, kin, opery, które odbywają się w soboty.
Dla uczniów potrzebujących większej indywidualizacji i dodatkowego wsparcia prowadzone są bezpłatnie zajęcia wspomagające rozwój dziecka:
biofeedback,
zajęcia logopedyczne,
zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze,
zajęcia trapeutyczne,
zajęcia rewalidacyjne.
Co oferujemy w klasach młodszych?
Kompetencja nauczycieli i pełne przygotowanie uczniów do kolejnego etapu kształcenia
Przyznano nam wiele ogólnopolskich certyfikatów: „Szkoła Promująca Zdrowie”, „Bezpieczna Szkoła”, „Szkoła Wyróżniona za Wychowanie”, „Szkoła bez Przemocy”, „Nauczyciele z Klasą”, „ Uczniowie z Klasą”, „Dobrze Zaprojektowana Szkoła”.
Zapewniamy odpowiedzialną, kompetentną i życzliwą kadrę pedagogiczną oraz pełne przygotowanie uczniów do kolejnego etapu edukacji. W klasach I – III pracują głównie nauczyciele z wieloletnim stażem pracy w szkole i z najwyższymi kwalifikacjami - stopniem awansu zawodowego nauczyciel dyplomowany. Większość jest specjalistami w dwóch kierunkach.
Wyniki naszej szkoły i uczniów klas III znacznie przekraczały średnie wyniki innych szkół województwa małopolskiego w badaniach prowadzonych w ubiegłych latach przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.
Bezpieczeństwo
Udział w akcjach „Odblaskowe Pierwszaki” (wyposażenie w opaski odblaskowe), „Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”, zajęcia z udziałem strażników Krakowskiej Straży Miejskiej i Policji dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznych zabaw. Dla wzmocnienia bezpieczeństwa uczniów w szkole funkcjonuje monitoring.
Tolerancja
Nauczyciele wspomagający przeprowadzają w klasach pierwszych spotkania warsztatowe „Uczymy się żyć z niepełnosprawnymi”. Również na co dzień uczymy wrażliwości i tolerancji wobec osób niepełnosprawnych, empatii i zrozumienia.
Edukacja regionalna
Poznawanie Krakowa, czyli cykl wycieczek pod hasłem „Szlakiem legend krakowskich”, współpraca z Akademią Żakowską – uczestnictwo w cyklicznych wycieczkach po Krakowie i w lekcjach muzealnych przygotowujących do udziału w Międzyszkolnych Konkursach – „Krakusek” i „Krak” dla klas III, „Żaczek” dla klas II i „Rajcuś” dla klas I. Udział w warsztatach organizowanych przez Muzeum Etnograficzne – „Polski Rok Obrzędowy”.
Edukacja historyczna
Poznanie i poszanowanie tradycji i przeszłości
Uroczystości i konkursy z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Dnia Patrona Szkoły – „Turniej o Odznakę Małego Rycerza”, wyjścia do muzeów, gdzie w ciekawy i przystępny sposób uczniowie poznają historię naszej Ojczyzny.
Z przyrodą na ty
Organizowanie wyjazdów na zielone szkoły i wycieczek rekreacyjnych. Działalność Klubu Małego Ekologa – udział w akcji „Sprzątanie Świata”, pomoc dla schroniska dla zwierząt. Współpraca z Pracownią Animacji Ekologicznej MDK im. C.K. Norwida – wyjścia na filmy ekologiczne. Obchody Dnia Ziemi. Zbiórki: elektrośmieci, zakrętek, makulatury i baterii.
Konkursy szkolne i międzyszkolne
Nasza szkoła jest organizatorem międzyszkolnych konkursów wiedzy „Matfanek” dla klas II i „Ortofanek” dla klas III uczniów szkół nowohuckich. Nauczyciele przygotowują uczniów do konkursów: „Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny”, „Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych Świetlik”, międzyszkolne konkursy ”Kytametam”, „Zaczarowany świat lektur”, „Kaktus”, „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, „Cudowny świat baśni Andersena”, Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny „Bakałarz” i wielu innych, w których uczniowie odnoszą spektakularne sukcesy. Liczne i różnorodne propozycje rozwijania zdolności i zainteresowań poprzez udział w konkursach dają możliwość każdemu uczniowi znalezienia ciekawej propozycji dla siebie.
Imprezy klasowe i szkolne
Spotkania andrzejkowe, mikołajkowe, wigilijne, kiermasze świąteczne, jasełka, bale karnawałowe, pikniki rodzinne to już nasza tradycja z dumą kultywowana. Szczególnie uroczyście obchodzimy Ślubowanie klas pierwszych, wspólne kolędowanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, Dzień Rodziny oraz Dzień Dziecka. Organizowanie corocznie Dni Otwartych Szkoły dla dzieci z okolicznych przedszkoli, ich udział w zajęciach oraz imprezach szkolnych stwarza maluchom oraz ich rodzicom możliwość poznania szkoły oraz dzieciom oswojenia się ze szkołą.
Współpracujemy z Akademią Piłkarską Grębałowianka oraz z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.
Zapewniamy przyjazną, rodzinną atmosferę, jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i zachęcamy rodziców do współpracy.
Terminarz rekrutacyjny
W jego skład wchodzi broszura informacyjna, która przedstawia najważniejsze zmiany w systemie oświaty. Wyjaśniamy w niej między innymi, jakich obszarów dotyczy reforma, na czym polegają przekształcenia szkół oraz jak będzie wyglądało szkolnictwo branżowe. Są tam także najważniejsze pytania i odpowiedzi na temat zmian w systemie oświaty. |
|
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe (Dz.U. poz.59)
|
|
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe (Dz.U. poz. 60)
|
|
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej, w tym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, kształcenia ogólnego dla branżowej szkoły I stopnia, kształcenia ogólnego dla szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy oraz kształcenia ogólnego dla szkoły policealnej |