Dokument archiwalny
Jak załatwić sprawę:
1. Zapisy do Gimnazjum
1.1. wymagana dokumentacja:
- Imienne zaświadczenie wydane przez szkołę podstawową
- Dowód osobisty jednego z rodziców lub prawnego opiekuna
- Zaświadczenie ze szkoły podstawowej dotyczące rejonizacji
- Wykaz ocen za pierwszy semestr klasy szóstej potwierdzony przez szkołę
- Podanie rodziców/ prawnych opiekunów ( dotyczy uczniów spoza rejonu)
- W terminie ustalanym corocznie przez Małopolskiego Kuratora Oświaty należy dostarczyć: świadectwo ukończenia szkoły podstawowej, zaświadczenie o szczegółowych wynikach sprawdzianu, zdjęcie do legitymacji szkolnej
1.2. Zasady rekrutacji :
Do klasy pierwszej Gimnazjum nr 6 przyjmuje się :
I. Z urzędu absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie gimnazjum (zameldowanie w dowodzie osobistym jednego z rodziców / prawnych opiekunów, lub zaświadczenie o zameldowaniu)
II. Na wniosek rodziców/ prawnych opiekunów absolwentów szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem szkoły w przypadku gdy gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami.
III. Dla kandydatów spoza obwodu szkoły ustala się następujące kryteria:
- średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej: 4
- zachowanie minimum dobre
IV. Dla kandydatów do klasy przygotowującej do egzaminu DSD II przeprowadza się sprawdzian uzdolnień kierunkowych z języka niemieckiego. Zakres materiału przewidziany sprawdzianem (słownictwo, gramatyka) obejmuje program trzech lat nauki w szkole podstawowej. Sprawdzian przeprowadzany jest w formie testu w terminie ustalanym corocznie na pierwszą połowę czerwca
.
1.3. Zasady zapisu do klasy II lub III
I. Uczniowie zamieszkujący w obwodzie szkoły zapisywani są bez żadnych warunków. Pozostali uczniowie przyjmowani są po uzgodnieniu z dyrekcją szkoły .
2. Duplikaty dokumentów
Jak uzyskać duplikat dokumentu:
2.1.Należy pobrać w sekretariacie szkoły druk zgłoszenia i prośbę o wydanie duplikatu dokumentu
2.2 Za wydanie duplikatu dokumentu pobierana jest opłata w wysokości ustalonej dla legalizacji dokumentu w przepisach o opłacie skarbowej ( Rozporządzenie MEN Dz.U.Nr 6 / 2000). Aktualnie jest to kwota 19 złotych wnoszona w znaczkach opłaty skarbowej.
Uwaga uczniowie! Zaginięcie legitymacji szkolnej należy niezwłocznie zgłosić w sekretariacie szkoły.
3. Zwolnienie z zajęć wychowania fizycznego
Podstawa prawna
& 7 ust.1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 marca 2001r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów w szkołach publicznych (D.U.Nr 29 z 2001r., poz.323) oraz art. 104 Kodeksu Postępowania Administracyjnego, w związku z art. 39ust.1 pkt 6 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (D.U.Nr67 z 1996r., poz. 329 z późniejszymi zmianami).
Rodzice (prawni opiekunowie) składają podanie do dyrekcji szkoły z prośbą o zwolnienie dziecka z zajęć wychowania fizycznego. Do podania należy dołączyć zaświadczenie lekarskie orzekajace o niezdolności dziecka do zajęć w-f na określony czas.
W przypadku zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego trwającego cały rok szkolny na świadectwie, zamiast oceny, wpisane będzie słowo: "zwolniony"