Osobie wymagającej całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogącej samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, której nie można zapewnić niezbędnej pomocy w formie usług opiekuńczych, przysługuje prawo do umieszczenia w domu pomocy społecznej.
Dom Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie zapewnia mieszkańcom usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające. Zakres i poziom tych usług uwzględnia w szczególności podmiotowość mieszkańców oraz poczucie bezpieczeństwa oraz stopień ich fizycznej i psychicznej sprawności.
Skierowanie do Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie odbywa się na podstawie decyzji administracyjnej zgodnie z procedurą MOPS-1.
Sprawę załatwia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie za pośrednictwem Filii właściwej dla miejsca zamieszkania.
Wyszukiwarka właściwej Filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej dostępna jest na tej stronie
Pełna treść procedury MOPS-1 - SKIEROWANIE DO DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ dostępna jest na stronach BIP MOPS
Zasady przyjęcia do domu pomocy społecznej zostały określone w Zarządzeniu nr 46/2016 Dyrektora Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie z 12 grudnia 2016 r. w sprawie postępowania przy przyjęciu osób do DPS oraz zapewnienia niezbędnej pomocy mieszkańcom w dokonywaniu zakupów ze środków mieszkańca, którzy szczególnie ze względu na stan zdrowia nie mogą samodzielnie załatwiać swoich spraw.
Treść Zarządzeniu nr 46/2016 Dyrektora Domu Pomocy Społecznej im. L. i A. Helclów w Krakowie z 12 grudnia 2016 r. dostępna jest tutaj.
Informacje o warunkach pobytu i zasadach przyjęcia do DPS im. L. i A. Helclów można uzyskać kontaktując się pod numerem telefonu 12 634 42 55 w. 212 w dni robocze w godzinach od 8.00 do 15.00.
1. Informacje publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej jest udostępniana na wniosek. W tym celu należy złożyć pisemny wniosek w Sekretariacie Jednostki. Udostępnienie informacji publicznej nastąpi bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie do 14 dni od daty złożenia wniosku.
2. Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.
3. Informacja publiczna może być udostępniana w drodze wyłożenia lub wywieszenia w miejscach ogólne dostępnych.