Typy niepełnosprawności uczniów
- niepełnosprawność intelektualna w stopniu: lekkim lub umiarkowanym
- autyzm
- porażenie mózgowe
- Zespół Downa
- niepełnosprawność sprzężona
- afazja
- niepełnosprawność ruchowa
Baza jednostki
Przedszkole jest czynne w godzinach 07:00 - 17:00.
Przedszkole ma charakter placówki integracyjnej (cztery grupy, w tym jedna specjalna). Jest przystosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.
Zajęcia dydaktyczne oparte są na Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego, Programie Wychowania Przedszkolnego WSiP "Dobry pomysł" autorstwa Ewy Janus.
Placówka tworzy warunki umożliwiające dziecku osiągnięcie gotowości szkolnej.
Obok budynku znajduje się ogród i plac zabaw.
Pomoc psychologiczna i pedagogiczna
Nauczyciele przedszkola to doświadczona i wykwalifikowana kadra pedagogiczna, posiadająca kwalifikacje z zakresu pedagogiki przedszkolnej, pedagogiki wczesnoszkolnej, oligofrenopedagogiki, surdopedagogiki, rewalidacji, pedagogiki terapeutycznej, logopedii, neurologopedii, fizjoterapii, wychowania fizycznego (trener gimnastyki korekcyjnej) i psychologii.
Placówka zaopatrzona jest w gabinet logopedyczny. Każde dziecko jest zbadane pod względem rozwoju mowy i ma założoną kartę logopedyczną.
W placówce została utworzona także Sala Doświadczania Świata", w której dzieci niepełnosprawne mogą korzystać z polisensorycznych metod poznawania otoczenia.
Przedszkole współpracuje z poradniami psychologiczno - pedagogicznymi. Specjaliści wspierają także rodziców w edukowaniu swoich dzieci, organizują grupowe i indywidualne spotkania konsultacyjne.
Zajęcia pozalekcyjne
W przedszkolu w ramach zajęć dodatkowych, prowadzone są grupowe i indywidualne zajęcia logopedyczne. Dzieci biorą czynny udział w wycieczkach, olimpiadach sportowych, koncertach, wyjściach do teatru, muzeum, domu kultury; startują w konkursach plastycznych, recytatorskich, teatralnych.
Osiągnięcia uczniów
Dzieci z przedszkola odnoszą liczne sukcesy artystyczne, zdobywając nagrody, medale i wyróżnienia w konkursach plastycznych, recytatorskich, dziecięcych olimpiadach sportowych.
Dzieci biorą udział w projektach edukacyjnych: "Na sportowo jest zdrowo" (projekt wewnętrzny), "Moje ręce potrafią, czyli przygoda z kredką, farbą i masą solną" (projekt wewnętrzny); "Kubusiowi Przyjaciele Natury".
Podczas 23. Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska, Przedszkole nr 71 zajęło pierwsze miejsce w konkursie na Najpiękniejszego smoka.
Dzieci brały udział w serii warsztatów wspierających rozumienie świata emocji pt. "Bajki o emocjach" - projekt współfinansowany ze środków miasta Krakowa.
Takie przedsięwzięcia pomagają dzieciom pokonywać bariery i osiągać sukcesy na miarę własnych możliwości.
Współpraca z instytucjami krajowymi i zagranicznym
Przedszkole współpracuje ze Szkołą Podstawową Nr 25 i 26, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, ze Strażą Miejską i Policją, MPWiK.
Dyrektor:
mgr Anna Masłoń
Dane teleadresowe
ul. Ludwinowska 6
30 - 331 Kraków
tel/fax: 12 266 05 10
strona internetowa: http://www.przedszkole71.dlaprzedszkoli.eu
e-mail: p71@mjo.krakow.pl
Dojazd:
autobus nr 164, 169, 173, 179, 144