Samorządowe Przedszkole nr 96 usytuowane jest w gminie Kraków na os. Zielonym 27. Przedszkole jest placówką publiczną prowadzoną przez samorząd lokalny- gminę Kraków. Placówka dostosowana jest do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym. Duży wolno stojący jednopiętrowy budynek usytuowany jest w środku osiedla Zielonego, a wokół rosną piękne świerki posadzone ok. 40 lat temu tworząc bajkowe dekoracje zarówno zimą jak i wiosną. Naszym atutem są wielofunkcyjne sale dopasowane do potrzeb rozwojowych i edukacyjnych dzieci oraz duży, pięknie zagospodarowany ogród. Zimą dzieci urządzają śniegowe szaleństwa na górce, a latem korzystają do woli ze sprzętu drewnianego. Przedszkole położone blisko centru Nowej Huty pozwala na częste korzystanie z wyjść kulturalnych do teatru, NCK-u, kina, Domu Kultury im. C.K. Norwida.
Współpraca z rodzicami układa się dobrze, rodzice żywo interesują się przedszkolem, chętnie i z zaangażowaniem biorą udział w życiu przedszkola, często dobrowolnie wspierają przedszkole, nie tylko finansowo, ale również pracą społeczną.
Obecnie do przedszkola uczęszcza około 100 dzieci w wieku od 3-6 lat w czterech oddziałach.
W placówce zatrudnione jest 28 osób. Kadra pedagogiczna to 10-osobowy zintegrowany zespół, który cechuje duże doświadczenie i odpowiedzialność. Kadra jest wysoko wykwalifikowana. Są to nauczyciele dyplomowani. Dodatkowo zatrudnieni są specjaliści: logopeda, terapeuta SI, pedagog specjalny, nauczyciel wspomagający oraz psycholog. W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe: nauki religii, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej, języka angielskiego, tańca towarzyskiego oraz zajęcia z szachów.
Przedszkole od kilku lat realizuje programy i plany ukierunkowane na rozwijanie zainteresowań ekologicznych i przyrodniczych oraz wychowanie dzieci w poszanowaniu przyrody, jej piękna i estetyki otoczenia. Praca wychowawczo- dydaktyczna planowana jest zgodnie z podstawą programową. Przedszkole współpracuje z pobliskimi szkołami podstawowymi, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną oraz ośrodkami kultury.
Dzieci z naszego przedszkola odnoszą liczne sukcesy biorąc udział w wielu konkursach. Należy podkreślić, że nasza placówka znalazła się w pierwszej dwudziestce przedszkoli w Polsce, które otrzymało Certyfikat Jakości ,,Partnerskie Przedszkole".
OFERUJEMY:
Zajęcia dodatkowe:
GRUPY PRZEDSZKOLNE:
Biedroneczki - Pani Dyrektor i Pani Halina,
Kotki – Pani Iwona i Pani Dorota,
Smerfy – Pani Lucyna i Pani Bożena,
Misie – Pani Agnieszka i Pani Klaudia.
Dyrekcja Samorządowego Ośrodka Psychologiczno- Pedagogicznego uprzejmie zawiadamia, że w roku szkolnym 2023/2024 kontynuowane są dyżury psychologów i logopedów w siedzibie poradni na os. Kalinowym 18.
Rodzice mogą codziennie dokonywać rejestracji telefonicznej pod numerami: (12) 644 18 85.
Wspiera dzieci, rodziców i nauczycieli specjalista z Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej Nr 4 mgr Ewelina Bieniek-Lorek - psycholog.
Logopeda-mgr Dorota Grabowiecka - pełni dyżur w naszym przedszkolu w każdy poniedziałek w godz. 9.00-13.30.
Terapeuta SI- mgr Urszula Rzepecka - pełni dyżur w każdy czwartek w godz. 13.00-14.30.
Pedagog specjalny/Nauczyciel wspomagający - mgr Sylwia Tadel.
Pani psycholog- mgr Jolanta Gębik - pełni dyżur w naszym przedszkolu w każdy wtorek w godz. 14.00- 17.00 oraz w czwartki w godz. 9.00-11.30.
Gimnastyka korekcyjna - mgr Marek Nesterowicz
Religia- mgr Małgorzata Krawczyk
6:00-8:00
Przedszkole na dzień dobry: zabawy indywidualne i zespołowe, dowolne i inspirowane; gry i układanki stolikowe; rozmowy planowane i sytuacyjne; praca wyrównawcza i stymulacyjna; utrwalenie materiału z poprzedniego dnia oraz gimnastyka ogólnorozwojowa. Czynności higieniczne, przygotowanie do śniadania.
8.00–8.30
Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia ogólnorozwojowe. Czynności higieniczne, przygotowanie do śniadania.
8.30–9.00
Śniadanie.
9:00-11:30
Zajęcia edukacyjne z całą grupą organizowane w różnych obszarach edukacyjnych. Zajęcia dodatkowe. Zabawy ruchowe w sali lub w ogrodzie przedszkolnym. Pobyt na świeżym powietrzu-spacery i wycieczki o charakterze wychowawczo-dydaktyczno-kulturalnym oraz rekreacyjnym, zabawy na placu. Czynności higieniczne, przygotowanie do posiłków.
11.30
Obiad dla maluszków.
12.00
Obiad dla pozostałych grup.
12:30 - 14:00
Na sjestę czas: maluszki-odpoczynek–słuchanie bajek ze sprzętu audio lub czytanych przez nauczyciela, leżakowanie, grupy starsze: słuchanie bajek, muzyki relaksacyjnej, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci.
Zajęcia dodatkowe. Gry dydaktyczne, zabawy tematyczne oraz wg zainteresowań dzieci. Praca wyrównawcza z dziećmi. Zabawy ruchowe w sali lub na powietrzu. Czynności higieniczne, przygotowanie do podwieczorku.
14:00-14:30
Podwieczorek.
15:00 - 17:00
Pożegnanie z przedszkolem, czyli: gry i zabawy w ogrodzie, gry i zabawy w kącikach zainteresowań; praca z dzieckiem zdolnym oraz praca wyrównawcza-indywidualna lub w małych zespołach; zabawa ruchowa; podejmowanie czynności związanych z porządkowaniem. Rozchodzenie się dzieci do domu.