Nowy Rok to szansa na nowe życie - audycja w Radiu Kraków
Zapraszamy do wysłuchania audycji Nowy Rok to szansa na nowe życie (radiokrakow.pl) - w Radiu Kraków w ramach audycji „Pierwszy Krok” będącej podsumowaniem doświadczeń specjalistów pracujących w Centrum dla Rodzin, które funkcjonuje w ramach realizowanego projektu „Moc Relacji”.
Tematyka audycji dotyczyła skuteczności podejmowanych działań w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej w ramach działającego Centrum dla Rodzin. Audycja porusza również kwestie związane z wpływem uzależnienia/współuzależnienia na funkcjonowanie całej rodziny. Wspierania par w rozpoznawaniu ważnych zjawisk wpływających na relację, która to może być czynnikiem chroniący przed wystąpieniem przemocy domowej.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień realizują projekt „MOC RELACJI- wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i krajowych.
Informacje na temat działań w projekcie znajdują się pod linkiem:
Relacja między rodzicami wpływa na dziecko - audycja w Radiu Kraków
Rodzina jest podstawowym środowiskiem wychowawczym, a relacje rodzinne są kluczowe dla zdrowego rozwoju dziecka. Wspierają jego poczucie bezpieczeństwa, pomagają mu w budowaniu zdrowych relacji z innymi ludźmi i kształtują jego osobowość. To w rodzinie dzieci uczą się komunikacji, reakcji na różne sytuacje czy pełnienia ról społecznych. Obserwacja zachowań rodziców i relacji między nimi wpływa na dziecko. W jaki sposób? Tego Państwo mogą dowiedzieć się dzięki wyemitowanej audycji w ramach cyklu „Pierwszy Krok” w Radiu Kraków, do wysłuchania której serdecznie zapraszamy:
Relacja między rodzicami wpływa na dziecko (radiokrakow.pl)
Działanie realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach projektu „MOC RELACJI- wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i krajowych. Bieżące informacje na temat działań w projekcie znajdują się pod linkiem:
"Wpływ uzależnienia na relacje w rodzinie" - audycja w Radiu Kraków
Uzależnienie w rodzinie jest jedną z głównych przyczyn problemów małżeńskich, rozwodów, napiętych relacji między partnerami i rodzicami a dziećmi. Dom rodzinny powinien zapewniać nam bezpieczeństwo i dawać poczucie oparcia. Uzależnienie w rodzinie burzy jego porządek i niszczy podstawowe wartości, degraduje życie rodzinne. To bardzo złożony i skomplikowany problem, który dotyczy nie tylko chorego, lecz także całej rodziny.
W ramach audycji „Pierwszy Krok” w Radiu Kraków został wyemitowany wywiad poruszający problematykę uzależnień w rodzinie, do którego wysłuchania serdecznie zapraszamy: Wpływ uzależnienia na relacje w rodzinie (radiokrakow.pl).
Działanie realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach projektu „MOC RELACJI- wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i krajowych. Bieżące informacje na temat działań w projekcie znajdują się pod linkiem:
"Zaciekaw się swoim dzieckiem" - audycja w Radiu Kraków
Zapraszamy do wysłuchania audycji pn. "Zaciekaw się swoim dzieckiem" - w Radiu Kraków w ramach audycji „Pierwszy Krok” Zaciekaw się swoim dzieckiem (radiokrakow.pl), będącej relacją z seminarium podsumowującego doświadczenia z wdrażania na terenie Gminy Miejskiej Kraków „Zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej”, w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień realizują projektu „MOC RELACJI- wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i krajowych. Informacje na temat działań w projekcie znajdują się pod linkiem:
„To może uratować twoją rodzinę" - artykuł w KRAKÓW.PL
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem zamieszczonym w dwutygodniku KRAKÓW.PL pt.: „To może uratować twoją rodzinę". Materiał powstał w związku z realizacją projektu „Moc relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Krakowską Fundację Psychoterapii i Rozwoju Dom Terapii oraz Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach Programu „Sprawiedliwość”. Projekt finansowany jest ze środków norweskich i środków krajowych.
Kraków.pl nr 17 (333), 25.10.2023 r., str 20.
Zaproszenie na II cykl spotkań szkoleniowo - informacyjnych w ramach projektu „Moc Relacji– wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie wraz z partnerami projektowymi Fundacją „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zaprasza pedagogów i psychologów Szkół i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oraz pracowników socjalnych i asystentów rodziny do udziału w 4 godzinnym spotkaniu szkoleniowo- informacyjnym dotyczącego kompetencji relacyjnych w kontekście przeciwdziałania przemocy domowej oraz negatywnego wpływu uzależnienia na relacje rodzinne. Zaprezentowane zostaną także doświadczenia pracowników Centrum dla Rodzin związane ze wykorzystaniem Narzędzia Oceny Ryzyka Relacyjnego w celach diagnostycznych oraz wdrażaniem zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej w odniesieniu do współpracy międzyinstytucjonalnej.
Spotkania szkoleniowo- informacyjne zostaną zrealizowane w podziale na 6 grup:
Grupa I 07.11.2023 r. godz. 09:30-13:30
Grupa II 09.11.2023 r. godz. 09:30-13:30
Grupa III 14.11.2023 r. godz. 9:00-13:00
Grupa IV 21.11.2023 r. godz. 09:30-13:30
Grupa V 23.11.2023 r. godz. 09:30-13:30
Grupa VI 28.11.2023 r. godz. 09:00-13:00
Wszystkie spotkania odbędą się w Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie.
Zainteresowane osoby prosimy o przekazanie swojego zgłoszenia do dnia 31.10.2023 r. dla grupy I, II, III oraz do 17.11.2023 r. dla grupy IV, V, VI telefonicznie; 887-202-965 /887-202-913 lub na adres-mail: cdr@mops.krakow.pl
Projekt „MOC RELACJI” – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.
„Czerwone flagi – niepokojące zachowania w związku"- artykuł w KRAKÓW.PL
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w dwutygodniku KRAKÓW.PL pt.: „Czerwone flagi – niepokojące zachowania w związku". Materiał powstał w związku z realizacją projektu „Moc relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Krakowską Fundację Psychoterapii i Rozwoju Dom Terapii oraz Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach Programu „Sprawiedliwość”. Projekt finansowany jest ze środków norweskich i środków krajowych.
Kraków.pl nr 15 (331), 27.09.2023 r., str 20
Zaproszenie na II edycję spotkań szkoleniowo- informacyjnych w ramach projektu „Moc Relacji”
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w ramach realizowanego projektu pn. „MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej w partnerstwie z Fundacją „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zaprasza pedagogów, psychologów, kuratorów, pracowników ochrony zdrowia, oświaty, policji, NGO-s do udziału w 3 godzinnym spotkaniu szkoleniowo- informacyjnym dotyczących znaczenia kompetencji relacyjnych i wpływu uzależnienia na relacje rodzinne w kontekście przeciwdziałania przemocy domowej.
Spotkania szkoleniowo- informacyjne zostaną zrealizowane w podziale na 9 grup:
Grupa I 25.09.2023 r. godz. 9:00-12:00,
Grupa II 25.09.2023 r. godz. 12:30-15:30,
Grupa III 28.09.2023 r. godz. 9:00-12:00,
Grupa IV 28.09.2023 r. godz. 12:30-15:30,
Grupa V 04.10.2023 r. godz. 09:30-12:30,
Grupa VI 05.10.2023 r. godz. 9:00-12:00,
Grupa VII 05.10.2023 r. godz. 12:30-15:30,
Grupa VIII 19.10.2023 r. godz. 9:00-12:00,
Grupa IX 19.10.2023 r. godz. 12:30-15:30
Wszystkie spotkania odbędą się w Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie.
Zainteresowane osoby prosimy o przekazanie swojego zgłoszenia do dnia 22.09.2023r dla grupy I,II,III,IV oraz do 29.09.2023r. dla pozostałych grup, telefonicznie; 887-202-965 /887-202-913 bądź na adres e-mail: cdr@mops.krakow.pl
Projekt „MOC RELACJI” – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.
Seminarium w ramach realizowanego projektu „Moc Relacji”
W dniu 15 września 2023 r. w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się Seminarium podsumowujące doświadczenia z wdrażania na terenie Gminy Miejskiej Kraków „Zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej”.
Realizatorem seminarium był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie wraz z partnerami projektowymi Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii”. Seminarium zorganizowano w ramach projektu pn.: „Moc relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej”, finansowanego ze środków norweskich i środków własnych.
Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu z seminarium: link do filmu oraz wysłuchania wystąpień prelegentów oraz dyskusji moderowanej w ramach zorganizowanego seminarium: link do wystąpień prelegentów oraz dyskusji.
„Po pomoc do Centrum dla Rodzin”- artykuł w KRAKÓW.PL
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w dwutygodniku KRAKÓW.PL pt.: „Po pomoc do Centrum dla Rodzin”. Materiał powstał w związku z realizacją projektu „Moc relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach Programu „Sprawiedliwość”. Projekt finansowany jest ze środków norweskich i środków krajowych.
Kraków.pl nr 13 (329), 30.08.2023 r. ,str 14
Czy można żyć w szczęśliwym związku z osobą uzależnioną?- audycja w Radiu Kraków
Zapraszamy do wysłuchania audycji pn. Czy można żyć w szczęśliwym związku z osobą uzależnioną? w Radiu Kraków w ramach audycji „Pierwszy Krok” Czy można żyć w szczęśliwym związku z osobą uzależnioną? (radiokrakow.pl)
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień realizują projekt „MOC RELACJI- wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i krajowych.
W ramach projektu zostało otwarte Centrum dla Rodzin, w którym oferowane wsparcie ma na celu wzmocnienie relacji pomiędzy partnerami/małżonkami. Jednym z elementów realizowanego projektu jest podejmowanie działań mających na celu pomoc parom, w których występuje problem uzależnienia czy współuzależnienia. W Centrum dla Rodzin beneficjenci mogą skorzystać z konsultacji indywidualnych i warsztatów grupowych z obszaru profilaktyki uzależnień.
Bieżące informacje na temat działań w projekcie znajdują się pod linkiem:
Terapia par - szansa na udany związek, czy ostatnia deska ratunku? - audycja w Radiu Kraków
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji pn. Terapia par - szansa na udany związek, czy ostatnia deska ratunku? w Radiu Kraków w ramach audycji „Pierwszy Krok” Terapia par - szansa na udany związek, czy ostatnia deska ratunku? (radiokrakow.pl)
W ramach realizowanego projektu „ Moc Relacji” powstało Centrum dla Rodzin, oferujące bezpłatną pomoc parom pozostającym zarówno w związku formalnym jak i nieformalnym. Wsparcie ukierunkowane jest na poprawę i wzmacnianie relacji, budowanie bliskości, kształtowanie umiejętności komunikacyjnych, rozwiązywanie konfliktów. Uczestnicy projektu mogą skorzystać z poradnictwa psychologicznego, rodzinnego i socjalnego czy też terapii par (małżeńskiej) /rodzinnej. Pary mogą również wziąć udział w zajęciach i warsztatach grupowych organizowanych przez specjalistów Centrum dla Rodzin mających na celu wzmocnienie kompetencji wychowawczych.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień realizują projekt „MOC RELACJI- wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i krajowych.
Bieżące informacje na temat działań w projekcie znajdują się pod linkiem:
Zaproszenie na seminarium w ramach realizowanego projektu „Moc Relacji”
Zaproszenie na seminarium podsumowujące doświadczenia z wdrażania na terenie Gminy Miejskiej Kraków „Zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej”.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju - Dom Terapii oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zapraszają do udziału w Seminarium w ramach realizowanego projektu pn. „MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej”.
Seminarium rozpocznie się o godz. 9:30 w dniu 15 września 2023 r. w Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego, Urzędu Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4
Seminarium kierujemy do specjalistów
pracujących z rodzinami, dziećmi oraz dorosłymi tworzącymi związki partnerskie/małżeńskie.
Szczególnie zapraszamy:
Program Seminarium:
9:00 – 9:30 – Rejestracja.
9:30 – 10:00 – Oficjalne otwarcie Seminarium.
10:00 - 10:30 – "O strasznym dziedzictwie przemocy" - Genogram jako narzędzie rozmrażania traumy z przeszłości. Różnice między prokuratorem i psychoterapeutą.
(mgr Ryszard Izdebski)
10:30 - 11:00 – "Jak budować mosty pomiędzy dzieckiem i rodzicem?" -refleksje na temat istoty mentalizacji we wzmacnianiu jakości relacji.
(dr n. med. Anna Szczepaniak)
11:00 - 11:30 – „Wpływ uzależnienia na relacje w rodzinie”.
(dr. Małgorzata Stachel, mgr Monika Borkowska-Żebrowska)
11:30 - 12:15 – Lunch.
12:15 - 12:45 – "Terapia dalekiego zasięgu" - Terapeuci pary w świecie pomocy społecznej
i profilaktyki.
(mgr Piotr Kasprzak)
12:45 - 13:15 – „Ocena ryzyka relacyjnego - badanie poziomu jakości relacji”. – podsumowanie realizacji projektu pn. ”MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej”.
(mgr Kinga Sidor, mgr Karolina Rogozińska)
13:15 - 14:15 – Centrum dla Rodzin - dobre praktyki w zakresie przeciwdziałania przemocy domowej, poprzez rozwijanie oferty wsparcia relacyjnego–dyskusja moderowana.
Zgłoszenia należy przesyłać do 08.09.2023 r. na adres cdr@mops.krakow.pl na FORMULARZU (link do formularza ) lub telefonicznie pod numerami: 887-202-965, 887-202-913.
W seminarium można uczestniczyć osobiście lub on-line.
Realizacja seminarium jest częścią projektu pn. ”MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego w ramach Programu „Sprawiedliwość” współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021.
Zaproszenie na spotkanie szkoleniowo-informacyjne w ramach projektu „Moc Relacji”
Zaproszenie na spotkanie szkoleniowo - informacyjne mające na celu podkreślenie znaczenia dobrych relacji, kompetencji relacyjnych w kontekście przeciwdziałania przemocy domowej, wpływu uzależnienia na relacje rodzinne.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w ramach realizowanego projektu pn. „MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej„ w partnerstwie z Fundacją „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zaprasza do udziału w 3 godzinnym spotkaniu szkoleniowo- informacyjnym.
Spotkania szkoleniowo- informacyjne zostaną zrealizowane w podziale na 6 grup:
Grupa I 13.07.2023 r. godz. 9:00-12:00 (miejsce spotkania - Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie)
Grupa II 13.07.2023 r. godz. 12:30-15:30 (miejsce spotkania - Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie)
Grupa III 20.07.2023 r. godz. 9:00-12:00 (miejsce spotkania - Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie)
Grupa IV 20.07.2023 r. godz. 12:30-15:30 (miejsce spotkania - Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie)
Grupa V 27.07.2023 r. godz. 09:00-12:00 (miejsce spotkania - Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie)
Grupa VI 27.07.2023 r. godz. 12:30-15:30 (miejsce spotkania - Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie)
Dla kogo jest skierowane spotkanie szkoleniowo- informacyjne:
Szkolenie skierowane jest dla pedagogów, psychologów, kuratorów, pracowników ochrony zdrowia, oświaty, policji, NGO-s, w tym członków Zespołów ds. Działań Lokalnych Zespołu ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.
Cel spotkania szkoleniowo-informacyjnego:
Celem szkolenia będzie pogłębienie wiedzy oraz wzmocnienie umiejętności społecznych i psychologicznych niezbędnych do przeciwdziałania problemom relacyjnym w rodzinie. Zostaną przeprowadzone warsztaty z elementami wykładowymi dotyczącymi wpływu uzależnień na prawidłowe relacje. Tematyka szkolenia dotyczy również aspektów psychologicznych przemocy oraz zjawisk związanych z agresją. W trakcie szkolenia zostanie omówiony proces kwalifikacyjny beneficjentów przy wykorzystaniu Narzędzia Oceny Ryzyka Relacyjnego (NORR) oraz formy wsparcia oferowane przez Centrum dla Rodzin.
Zainteresowane osoby prosimy o przekazanie swojego zgłoszenia do dnia 12.07.2023r dla grupy I i II oraz do 18.07.2023 r. dla pozostałych grup, telefonicznie; 887-202-965 /887-202-913 bądź na adres
e-mail: cdr@mops.krakow.pl
Projekt „MOC RELACJI” – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.
Nikt nie zasługuje na przemoc!- audycja w Radiu Kraków
Zapraszamy do wysłuchania audycji pn. Nikt nie zasługuje na przemoc! w Radiu Kraków w ramach audycji „Pierwszy Krok” Nikt nie zasługuje na przemoc! (radiokrakow.pl)
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie realizuje projekt pn. „MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i krajowych. Partnerami projektu są Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Krakowska Fundacja Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii”.
Jednym z elementów realizowanego projektu jest podejmowanie działań mających na celu podniesienie świadomość i wrażliwości społecznej na temat znaczenia dobrych relacji jako czynnika chroniącego przed wystąpieniem przemocy domowej. Działania te mają na celu rozwój funkcjonującego lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy.
W ramach projektu „Moc Relacji” zostało otwarte Centrum dla Rodzin, w którym oferowane wsparcie ma na celu poprawę jakości relacji pomiędzy partnerami (związki formalne i nieformalne) co w sposób bezpośredni może wpłynąć na zmniejszenie ryzyka wystąpienia przemocy w rodzinie. W celu doboru właściwych metod i form wsparcia pracownicy Centrum dla Rodzin wykorzystują Narzędzie Oceny Ryzyka Relacyjnego, umożliwiające identyfikację stopnia zagrożenia wystąpienia przemocy domowej wynikającego ze złej jakości relacji w rodzinie.
Dobre relacje jako czynnik chroniący przed przemocą domową- sygnały ostrzegawcze wskazujące na możliwość wystąpienia przemocy w rodzinie
Zapraszamy do wysłuchania audycji pn. Czerwone flagi są ostrzeżeniem przed zbliżającą się przemocą w Radiu Kraków w ramach audycji „Nocny Szlak”: Czerwone flagi są ostrzeżeniem przed zbliżającą się przemocą (radiokrakow.pl)
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień realizują projekt „Moc relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i krajowych.
Głównym założeniem projektu „Moc relacji” jest koncentracja na działaniach związanych z podniesieniem jakości relacji pomiędzy partnerami/małżonkami, gdyż właśnie poprzez wzmocnienie umiejętności relacyjnych w rodzinie można zmniejszyć ryzyko wystąpienia przemocy domowej. W ramach realizowanego projektu zostało uruchomienie Centrum dla Rodzin, którego myślą przewodnią jest udostępnienie w jednym miejscu usług pomocowych z obszaru wsparcia relacyjnego.
Bieżące informacje na temat działań w projekcie znajdują się pod linkiem: MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej.
Audycja w Radiu Kraków w ramach projektu "MOC RELACJI"
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji w Radiu Kraków z oficjalnego otwarcia Centrum dla Rodzin w ramach audycji „Pierwszy Krok”: Otwarcie Centrum dla Rodzin (radiokrakow.pl).
W ramach realizowanego projektu „ Moc Relacji” powstało Centrum dla Rodzin, oferujące bezpłatną pomoc parom (związki formalne i nieformalne) zamieszkującym na terenie Gminy Kraków. Wsparcie ukierunkowane jest na poprawę relacji w związku czy też wzmocnienie kompetencji wychowawczych. Zgłaszający mogą skorzystać z poradnictwa psychologicznego, rodzinnego i socjalnego czy też terapii par (małżeńskiej) /rodzinnej. Ponadto w Centrum prowadzone są konsultacje indywidualne i warsztaty z obszaru profilaktyki uzależnień. Rodziny mają również możliwość uczestnictwa w zajęciach grupy psychoedukacyjnej, warsztatach dla par przygotowujących się do rodzicielstwa, szkoły dla rodziców oraz w grupach wsparcia dla matek i ojców.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w partnerstwie z Krakowską Fundacją Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień realizują projekt pn.: „Moc relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej”, finansowanego ze środków norweskich i środków własnych.
Zaproszenie na szkolenie w ramach projektu "MOC RELACJI"
Zaproszenie na szkolenie z wykorzystania i stosowania Narzędzia Oceny Ryzyka Relacyjnego
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie w ramach realizowanego projektu pn. „MOC RELACJI – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej„w partnerstwie z Fundacją „Dom Terapii” oraz Miejskim Centrum Profilaktyki Uzależnień zaprasza do udziału w dwudniowym szkoleniu.
Szkolenie zostanie zrealizowane w podziale na 3 grupy:
Grupa I 25-26.05.2023 r. godz. 7:30-15:30 (miejsce szkolenia - Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie)
Grupa II 01-02.06.2023 r. godz. 7:30-15:30 (miejsce szkolenia - Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie)
Grupa III 15-16.06.2023 r. godz. 7:30-15:30 (miejsce szkolenia - Centrum dla Rodzin, ul. Głowackiego 4/11-12 w Krakowie)
Dla kogo jest skierowane szkolenie:
Szkolenie skierowane jest dla Pracowników Socjalnych i Asystentów Rodzin z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Pedagogów i Psychologów pracujących
w Szkołach lub Poradniach Psychologiczno – Pedagogicznych w Krakowie.
Cel szkolenia:
Proponowane przez nas szkolenia mają na celu rozwijanie umiejętności identyfikowania stopnia zagrożenia wystąpienia przemocy domowej wynikającej ze złej jakości relacji za pomocą wykorzystania Narzędzia Oceny Ryzyka Relacyjnego (NORR). Podczas spotkania poruszane będą tematy związane z psychologicznymi aspektami przemocy występującej
w parze lub rodzinie, praktyki klinicznej dotyczącej zjawiska agresji i przemocy domowej. Zostaną przeprowadzone warsztaty z elementami wykładowymi dotyczącymi wpływu uzależnień na prawidłowe relacje w rodzinie.
Zainteresowane osoby prosimy o przekazanie swojego zgłoszenia do dnia 18.05.2023r. telefonicznie; 887-202-965 / 887-202-913 bądź na adres e-mail: cdr@mops.krakow.pl
Projekt „MOC RELACJI” – wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego w ramach Programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków funduszy norweskich i środków krajowych.
Otwarcie Centrum dla Rodzin
Z przyjemnością informujemy, iż w dniu dzisiejszym odbyło się oficjalnie otwarcie Centrum dla Rodzin przez Zastępcę Prezydenta Miasta Krakowa Pana Andrzeja Kuliga. Centrum dla Rodzin utworzono w ramach realizowanego projektu pn.: „Moc relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i środków własnych. Realizatorami projektu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie, Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień oraz Krakowska Fundacja Psychoterapii i Rozwoju „Dom Terapii”.
Centrum dla Rodzin oferuje bezpłatną pomoc parom (związki formalne i nieformalne) zamieszkującym w Gminie Kraków. Specjalistyczne wsparcie ukierunkowane jest na poprawę relacji w związku, kształtowanie umiejętności komunikacyjnych, rozwiązywanie konfliktów
i wzmocnienia kompetencji wychowawczych.
Osoby zgłaszające się mogą skorzystać z poradnictwa psychologicznego, rodzinnego i socjalnego czy też terapii par (małżeńskiej) /rodzinnej. Ponadto w Centrum prowadzone są konsultacje indywidualne i warsztaty z obszaru profilaktyki uzależnień. Rodziny mają również możliwość uczestnictwa w zajęciach grupy psychoedukacyjnej, warsztatach dla par przygotowujących się do rodzicielstwa, szkoły dla rodziców oraz w grupach wsparcia dla matek i ojców.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z oferty pomocowej Centrum dla Rodzin mieszącego się przy ul. Głowackiego 4, 11-12 w Krakowie zapraszamy w godzinach otwarcia od poniedziałku do piątku (8:00 -20:00) lub kontaktu telefonicznego pod numerem: +48 887 202 913.
„Przeciwdziałać przemocy domowej" - artykuł w KRAKÓW.PL
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w dwutygodniku KRAKÓW.PL pt.: „Przeciwdziałać przemocy domowej". Materiał powstał w związku z realizacją projektu „Moc relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Krakowską Fundację Psychoterapii i Rozwoju Dom Terapii oraz Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w ramach Programu „Sprawiedliwość”. Projekt finansowany jest ze środków norweskich i środków krajowych.
KRAKÓW.PL nr 7 (323), 12 kwietnia 2023 r. strona 20
Projekt „MOC RELACJI” w Radiu Kraków
Zapraszamy do zapoznania się z audycją radiową Pierwszy Krok w Radiu Kraków na temat projektu pn.: „Moc relacji - wdrożenie zintegrowanego modelu profilaktyki przemocy domowej” realizowanego w ramach programu „Sprawiedliwość”, finansowanego ze środków norweskich i środków krajowych:
https://www.radiokrakow.pl/audycje/moc-relacji