VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
im. Zofii Nałkowskiej
ul. Skarbińskiego 5, 30-071 Kraków
tel. 012 637-42-91, fax.012 638-69-15
Nr sprawy: 507/2009
Kraków, dn. 16 wrzesień 2009
S P E C Y F I K A C J A
ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
W POSTEPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
na
wynajęcie lokalu w VII Liceum Ogólnokształcącym do prowadzenia kuchni i stołówki szkolnej.
ZATWIERDZAM
.....................................................
ISTOTNE WARUNKI ZAMÓWIENIA
I. INFORMACJA O ZAMAWIAJĄCYM
Nazwa zamawiającego:
VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie im. Zofii Nałkowskiej,
ul. Skarbińskiego 5, 30-071 Kraków
tel. 012 637-42-91, fax.012 638-69-15
II. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest najem lokalu znajdującego się na terenie liceum, w celu prowadzenia żywienia młodzieży i nauczycieli w trakcie trwania roku szkolnego. Lokal jest przystosowany do prowadzenia działalności gastronomicznej.
Warunki lokalowe:
- kuchnia wraz z zapleczem - 100 m2
Stan wyposażenia:
- taborety gazowe - szt. 2
- zamrażalka 120 l - szt. 1
- lodówki - szt. 2
- zlewozmywak 3-komorowy - szt. 1
- terma gazowa - szt. 1
- patelnie elektryczne - szt. 2
- stół kuchenny - szt. 1
- czujnik gazowy - szt. 1
2. Wymogiem jest aby cena obiadu promocyjnego dla ucznia i nauczyciela VII Liceum Ogólnokształcącego nie była wyższa niż 7 zł brutto, z uwzględnieniem norm żywieniowych stosowanych w zbiorowym żywieniu dzieci i młodzieży.
3. Minimalna stawka czynszu za 1 m2 nie może być niższa niż 10,00 zł netto.
4. Po wydzierżawieniu od VII Liceum Ogólnokształcącego „stołówki" Oferent zobowiązany będzie do prowadzenia w okresie obowiązywania umowy stołówki szkolnej na następujących zasadach:
1). Godziny pracy kuchni od poniedziałku do piątku w godzinach od 600 do 1600,
- wydawanie obiadów dla uczniów i pracowników VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie im. Zofii Nałkowskiej od poniedziałku do piątku od 1200 do 1500, wszelkie zmiany dotyczące czasu i terminów wydawania posiłków wymagają wcześniejszego uzgodnienia obu stron,
2). Udostępnienie „stołówki" na zorganizowanie szkolnych imprez okolicznościowych,
3). Zabezpieczenie obsługi gastronomicznej podczas szkolnych uroczystości okolicznościowych, obozów sportowych, kolonii, zgłaszanych przez Dyrektora VII Liceum Ogólnokształcącego, za dodatkową opłatą, regulowaną oddzielną umową.
4). Utrzymanie czystości i porządku na terenie stołówki i kuchni zgodnie z wymogami odpowiednich służb, mycie okien i drzwi zewnętrznych przynajmniej 1 raz na miesiąc w kuchni i stołówce
5). Doposażenie na własny koszt wynajętych pomieszczeń w urządzenia niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej (urządzenia te pozostają przez okres trwania umowy i po jej wygaśnięciu własnością Oferenta),
6). Na własny koszt Oferent będzie przeprowadzał konserwacje i remonty bieżące urządzeń wydzierżawionych z częstotliwością zgodną z technologią użytkowania tych urządzeń,
7). Na własny koszt Oferent będzie przeprowadzał niezbędne naprawy i remonty dzierżawionych pomieszczeń w uzgodnieniu z dyrektorem szkoły,
8). Oferent będzie uiszczał podatek od nieruchomości wg obowiązujących stawek, opłaty stałe za liczniki oraz koszty opłat eksploatacyjnych takich jak: energia elektryczna (licznik), woda, kanalizacja (licznik), gaz (licznik) według stawek obowiązujących w miesiącu, za który jest opłata, wywóz nieczystości (we własnym zakresie), c.o. (wskaźnik zużycia ciepła w szkole /m2 dla ogrzewanej powierzchni dzierżawionej, tj. 100,00 m2 ustalony na podstawie kosztów zużycia ciepła za poprzedni sezon grzewczy) związanych z prowadzeniem działalności gastronomicznej z terminem płatności do 10 każdego miesiąca (aktualne ceny za media w projekcie umowy).
9). Po zakończeniu umowy nastąpi komisyjny odbiór dzierżawionych przez oferenta pomieszczeń,
10). Strony zastrzegają sobie prawo wcześniejszego rozwiązania umowy, za uprzednim 3 miesięcznym wypowiedzeniem.
11). Obowiązuje bezwzględny zakaz prowadzenia w wynajmowanym lokalu, wszelkiego rodzaju imprez nie związanych z działalnością liceum, (chyba, że dyrektor szkoły na pisemny wniosek udzieli takiej zgody)
12). Oferent zobowiązany jest do przestrzegania zapisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
UWAGA:
Na terenie liceum obowiązuje bezwzględny zakaz sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholowych, oraz prowadzenia działalności nie związanej ze składaną ofertą.
Niedotrzymanie warunków zawartych w specyfikacji i umowie spowoduje naliczenie kary umownej w wysokości jednomiesięcznego czynszu a w przypadku powtórnego naruszenia tych zasad rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym. Oferent będzie obciążony czynszem i opłatą za media za bieżący miesiąc w którym nastąpiło rozwiązanie umowy.
III. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
Zamawiający wymaga, aby zamówienie było zrealizowane w terminie od 09 październik 2009 do 31 sierpień 2010r.
IV. OPIS WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTEPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIENIA TYCH WARUNKÓW
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się oferenci, którzy:
- posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
- posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
- znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
2. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu:
- Zamawiający oceni, czy oferent spełnia warunki, o których mowa w pkt. 1 na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu i na podstawie złożonych wraz z ofertą dokumentów żądanych przez zamawiającego potwierdzających spełnianie tych warunków, o których mowa w rozdziale V SIWZ.
- Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: oferent „spełnia" albo „nie spełnia" poszczególne warunki.
V. WYKAZ OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ OFERENCI W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIENIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTEPOWANIU
Oferent załącza do oferty następujące dokumenty:
1. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji gospodarczej, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału ZUS potwierdzających, że Oferent nie zalega z opłatami podatków, oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne.
3. Opis doświadczenia zawodowego.
4. Przykładowy jadłospis obiadowy; z 5-dniowym harmonogramem składającym się z dwóch dań,
5. Oferowane produkty do sprzedaży (np. owoce, napoje, precle, drożdżówki, słodycze, itp.),
6. Pełnomocnictwa osób podpisujących ofertę do podejmowania zobowiązań w imieniu firmy składającej ofertę, o ile nie wynika to z przepisów prawa lub innych dokumentów.
7. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (w załączniku nr 1)
Postanowienia dotyczące składanych dokumentów
1. Oferta powinna zawierać wszystkie wymagane dokumenty, oświadczenia i załączniki, o których mowa w specyfikacji Zamawiającego.
2. Oferta oraz wszystkie wymagane załączniki winny być podpisane przez upoważnionego przedstawiciela, uprawnionego do reprezentowania zgodnie z przedstawionym aktem rejestracyjnym lub upoważnieniem.
3. Złożenie przez Oferenta fałszywych lub stwierdzających nieprawdę dokumentów lub nierzetelnych oświadczeń mających istotne znaczenie dla prowadzonego postępowania spowoduje wykluczenie Wykonawcy z dalszego postępowania.
Postanowienia dotyczące dokumentów zastrzeżonych
1. Wszystkie dokumenty złożone w prowadzonym postępowaniu są jawne, z wyjątkiem informacji zastrzeżonych przez składającego ofertę.
2. Dokumenty niejawne (zastrzeżone) składane w ofercie, oferent wydziela lub oznacza w wybrany przez siebie sposób.
3. Po dokonaniu czynności otwarcia ofert, Komisja Zamawiającego dokona analizy ofert, które w tej części mogą być udostępnione innym uczestnikom postępowania na ich wniosek.
VI. INFORMACJE O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z OFERENTAMI ORAZ PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ I DOKUMENTÓW, A TAKŻE WSKAZANIE OSÓB UPRAWNIONYCH DO POROZUMIEWANIA SIĘ Z OFERENTAMI
1. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia, informacje oraz pytania kierowane do Zamawiającego winny być przekazywane z zachowaniem formy pisemnej. Należy je przekazywać na adres Zamawiającego lub faksem na numer podany w punkcie I specyfikacji.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazane za pomocą telefaksu uważać się będzie za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotrze do adresata przed upływem terminu i zostanie niezwłocznie potwierdzona pisemnie.
3. Oferent może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie później niż na 6 dni przed terminem składania ofert.
4. Treść zapytań oraz wyjaśnień zostanie jednocześnie przekazana wszystkim Oferentom poprzez umieszczenie ich na stronie internetowej Zamawiającego oraz wysłanie ich do Oferentów, którzy pobrali SIWZ u Zamawiającego, bez ujawniania źródła zapytania.
5. Nie przewiduje się zebrania wszystkich Oferentów
6. Nazwisko i imię osoby upoważnionej do porozumiewania się z przedstawicielem Wykonawcy:
- Dariusz Marchiński, tel. 012 637-42-91, w godz. 10.00-14.00.
VII. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM
Zamawiający nie żąda wadium.
VIII. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ
1. Bieg terminu związania oferty rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert. Oferenci pozostają związani ofertą przez okres 30 dni.
IX. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY
1. Oferent ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. Oferty Oferenta, który złoży więcej niż jedną ofertę zostaną uznane za niezgodne z ustawą i odrzucone.
2. W przypadku unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, Oferentom, którzy złożyli oferty nie podlegające odrzuceniu, przysługuje roszczenie o zwrot uzasadnionych kosztów uczestnictwa w postępowaniu, w szczególności kosztów przygotowania oferty.
3. Oferta winna być złożona wg wzoru „Formularz ofertowy" stanowiącego załącznik nr 1 do specyfikacji oraz dokumenty wymienione w rozdziale V specyfikacji.
4. Oferta musi być napisana w języku polskim, na komputerze, maszynie do pisania lub ręcznie długopisem bądź niezmywalnym atramentem. Proponuje się, aby oferta zawierała spis treści oraz wszystkie zapisane strony oferty wraz z załącznikami były kolejno ponumerowane i złączone w sposób trwały oraz na każdej stronie podpisane przez osobę (osoby) uprawnione do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta.
5. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane przez osobę (osoby) podpisujące ofertę.
X. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT
1. Oferty należy przesłać/składać do dnia 01.października. 2009 r. godz. 1100 w siedzibie Zamawiającego w Sekretariacie VII Liceum Ogólnokształcącego.
2. Ofertę należy złożyć w nieprzejrzystej, zamkniętej kopercie (opakowaniu), w sposób gwarantujący zachowanie poufności jej treści oraz zabezpieczającej jej nienaruszalność do terminu otwarcia ofert. Koperta (opakowanie) zawierająca ofertę winna być zaadresowana na: VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie im. Zofii Nałkowskiej, ul. Skarbińskiego 5, 30-071 Kraków. Na kopercie należy umieścić nazwę i adres Wykonawcy oraz napis: „Oferta przetargowa- wynajęcie lokalu celem prowadzenia kuchni i stołówki w VII LO im. Z. Nałkowskiej w Krakowie" - Nie otwierać przed 01.10. 2009r. godz. 1200.
3. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zdarzenia wynikające z nienależytego oznakowania koperty lub braku którejkolwiek z wymaganych informacji.
4. Otwarcie ofert nastąpi dnia 01.października. 2009r. o godz.1200 w siedzibie Zamawiającego w Gabinecie Dyrektora Szkoły, VII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie im. Zofii Nałkowskiej, ul. Skarbińskiego 5.
5. Oferent może, przed upływem terminu do składania ofert, zmienić lub wycofać ofertę. Zarówno zmiana, jak i wycofanie oferty wymagają zachowania formy pisemnej.
6. Oferent nie może wycofać oferty lub wprowadzić zmiany w jej treści po upływie terminu składania ofert.
7. Z zawartością ofert nie można zapoznać się przed upływem terminu otwarcia ofert.
8. Oferty złożone po terminie zostaną zwrócone bez otwierania po upływie terminu przewidzianego na wniesienie protestu.
9. Zamawiający w trakcie otwarcia ofert odczyta dane oferenta (nazwę, adres, NIP) oraz oferowaną cenę zawartą na formularzu ofertowym.
10. Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty nastąpi w dniu 01.10.2009 o godz. 1500, chyba że okoliczności uniemożliwią dokonanie tej czynności, to ogłoszenie nastąpi w dniu następnym o godz. 1500.
11. Otwarcie ofert jest jawne.
XI. OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY
1. Cena może być tylko jedna - nie dopuszcza się wariantowości cen.
2. Cena nie ulegnie zmianie przez okres związania oferty oraz okres realizacji zamówienia.
XII. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJACY BEDZIE KIEROWAŁ SIĘ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM ZNACZENIA TYCH KRYTERIÓW ORAZ SPOSOBU OCENY OFERT
O wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będą następujące kryteria:
1. Cena brutto wynajmowanej powierzchni - maksymalna ilość punktów 80 pkt.
2. Cena brutto obiadów promocyjnych - maksymalna ilość punktów 10 pkt.
3. Różnorodność proponowanych produktów - maksymalna ilość punktów 10 pkt.
Sposób oceny ofert:
1. W toku dokonywania badania i oceny ofert zamawiający może żądać udzielenia przez oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert. Nie złożenie w wyznaczonym terminie wyjaśnień spowoduje odrzucenie oferty.
2. Obliczenie liczby punktów przyznanych każdej ofercie zostanie dokonane na podstawie poniższego wzoru:
Ci = (80*Cc)+(10*Co)+Rp
gdzie:
i - numer oferty,
Ci - liczba punktów przyznanych i-tej ofercie,
Cc - cena brutto czynszu i-tej oferty,
Co - cena brutto obiadów promocyjnych i-tej oferty,
Rp - punkty za różnorodność oferowanych produktów.
Obliczenie najkorzystniejszej oferty zostanie wyliczone na podstawie następującego wzoru:
Pi =100 * Ci / Cmax
gdzie:
i - numer oferty,
Pi - liczba punktów przyznanych i-tej ofercie,
Cmax - najwyższa łączna przyznana liczba punktów oferty spośród łącznych punktów wszystkich ofert,
Ci - łączna liczba punktów i-tej oferty.
Punkty będą zaokrąglane do dwóch miejsc po przecinku lub z większą dokładnością, jeżeli przy zastosowaniu wymienionego zaokrąglenia nie występuje różnica w ilości przyznanych punktów wynikająca z małej różnicy zaoferowanych cen.
Zamawiający udzieli zamówienia publicznego temu z oferentów, którego oferta w toku oceny ofert nie zostanie odrzucona i będzie ofertą która, otrzyma największą liczbę punktów P.
XIII. INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH, JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY
1. Umowę może podpisać w imieniu oferenta osoba (osoby) upoważniona do reprezentowania oferenta wymieniona w aktualnym odpisie z właściwego rejestru albo w aktualnym zaświadczeniu o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej lub pełnomocnik, który przedstawi pełnomocnictwo od osoby (osób) wymienionej w ww. dokumencie notarialnie poświadczonym osoby udzielającej pełnomocnictwa - jeżeli stosowne upoważnienie nie wynika z dokumentów zawartych w ofercie.
2. Wybrany Oferent zgłosi się celem podpisania umowy w terminie wskazanym w zawiadomieniu o wyborze oferty, ale nie krótszym niż 7 dni od dnia przekazania zawiadomienia o wyborze oferty.
3. Umowa w sprawie realizacji zamówienia publicznego zawarta zostanie z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści niniejszej specyfikacji oraz danych zawartych w ofercie.
4. Zamawiający podpisze umowę z Oferentem, który przedłoży najkorzystniejszą ofertę z punktu widzenia kryteriów przyjętych w niniejszej specyfikacji.
5. Umowa zostanie zawarta w formie pisemnej, po upływie terminu przewidzianego na wniesienie protestu.
6. Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
- nie zostanie złożona co najmniej jedna oferta nie podlegająca odrzuceniu;
- wystąpi istotna okoliczność, powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
7. O unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający zawiadomi równocześnie wszystkich Oferentów, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
8. Oferenci, którzy złożą oferty zostaną niezwłocznie zawiadomieni o wyborze najkorzystniejszej oferty. Zamawiający poda nazwę i adres Oferenta, którego oferta zostanie wybrana.
9. W przypadku gdy okaże się, że Oferent, którego oferta zostanie wybrana, przedstawi w niej nieprawdziwe dane lub będzie uchylał się od zawarcia umowy na warunkach wynikających z specyfikacji, zamawiający wybierze następna z pozostałych ofert, która uzyska najkorzystniejszą ocenę, chyba że upłynie termin związania oferty.
XIV. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY
Zamawiający żądał zabezpieczenia w wysokości 1000 zł/brutto jako kaucji. Kaucja zostanie zdeponowana na nieoprocentowanym koncie i zwrócona po zakończeniu umowy w pełnej wysokości jeżeli nie powstaną potrącenia wynikające z postanowień umowy.
XV. ISTOTNE DLA STRON POSTANOWIENIA, KTÓRE ZOSTANĄ WPROWADZONE DO TRESCI ZAWIERANEJ UMOWY
1. Projekt umowy stanowi załącznik nr 2 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W jej treści, która nie podlega negocjacjom podano wszelkie istotne dla Zamawiającego warunki realizacji zamówienia.
Spis załączników do SIWZ:
1. Załącznik nr 1 do SIWZ - Formularz ofertowy;
3. Załącznik nr 2 do SIWZ - Wzór umowy;
Zawiadomienie o wyborze oferty.