Od dziś, 29 października rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące projektu koncepcyjnego wiaduktu drogowego nad układem torowym w ciągu ul. Kąpielowej.
Obiekt ma poprawić dojazd do ul. Zakopiańskiej od strony Swoszowic.
Fot. Obywatelski Kraków
Konsultacje dla mieszkańców potrwają do 19 listopada. Zaplanowano dwa dyżury telefoniczne z ekspertami - 4 listopada 2021 roku w godzinach 11:00 – 13:00 oraz 16 listopada 2021 roku w godzinach 16:00 – 18:00. Eksperci czekają na telefony mieszkańców pod numerem 12 418-05-60. „Zaplanowane jest też spotkanie dla mieszkańców. Odbędzie się ono w siedzibie WLKS Krakus Swoszowice (ul. Moszyńskiego 9) we wtorek 9 listopada o godzinie 17.00.”
Materiały dotyczące proponowanych rozwiązań koncepcyjnych wraz z formularzem dostępne są TUTAJ. Formularz konsultacyjny wypełniony i podpisany osobiście formularz można wysłać do 19 listopada w następującej formie:
w formie skanu/zdjęcia drogą elektroniczną na adres e-mail: konsultacje@um.krakow.pl
pocztą tradycyjną na adres: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ulica Dekerta 24, 30-703 Kraków z dopiskiem: „Konsultacje – Kąpielowa”
przesłać przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP) z dopiskiem „Konsultacje – Kąpielowa”.
Projekt koncepcyjny dla wiaduktu w ciągu ul. Kapielowej jest obecnie opracowywany na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie. Ma on pozwolić na podjęcie w przyszłości działań, których efektem będzie realizacja tego zadania. Przedstawione rozwiązania sytuacyjne zapewnią geometrię dostosowaną do ruchu pojazdów komunikacji miejskiej oraz utrzymania połączenia pieszego i rowerowego.
Budowa wiaduktu jest konieczna w związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów. Nowa infrastruktura ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego, pieszego i rowerowego, a także kolejowego. W związku z realizowanymi inwestycjami kolejowymi obszar ten musi mieć zapewnioną odpowiednią obsługę komunikacyjną między innymi poprzez bezkolizyjne przekroczenie linii kolejowej oraz dogodne powiązania z istniejącym układem drogowym.
Warto dodać, że poza koncepcją samego wiaduktu nad torami kolejowymi, opracowanie, które zleca ZIM ma też uwzględniać zmiany w zakresie przyległego układu drogowego – chodzi m.in. o ulice Torową, Armii Kraków i Kolejarzy, a także dojazd do planowanego w tym rejonie parkingu P+R przy przystanku Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej.