Zarząd Dróg Miasta Krakowa rozpoczyna konsultacje społeczne dotyczące rozbudowy ul. Witkowickiej. Planowana inwestycja położona jest w dzielnicy IV - Prądnik Biały.
Konsultacje rozpoczną się 20 maja, a zakończą 14 czerwca 2024 r.
Zadanie polega na opracowaniu dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Inwestycja obejmuje odcinek od ul. Dożynkowej do al. 29 Listopada i zakłada, że na wspomnianym odcinku ul. Witkowickiej, poza nową nawierzchnią – powstaną chodniki, wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, dwie przepompownie wód deszczowych i zbiorniki retencyjne. Przebudowane zostaną połączenia z drogami wewnętrznymi: Okulistów, Górką Narodową, Kwiatową, Krakowską i Urodzajną.
Celem konsultacji jest wypracowanie optymalnego wariantu spełniającego zarówno wymogi prawne, jak i oczekiwania społeczne.
Najważniejsze daty procesu konsultacji społecznych:
20 maja 2024 – ogłoszenie rozpoczęcia konsultacji,
14 czerwca 2024 – zakończenie konsultacji.
>>> Wychodząc naprzeciw postulatom mieszkańców ul. Witkowickiej, niezależnie od zaplanowanych konsultacji społecznych, zorganizowane zostaną dodatkowe spotkania z nimi:
– spotkanie w formie wizji lokalnej: szczegóły wizji, zostaną ustalone w trakcie spotkania konsultacyjnego w formule online, które odbędzie się 27 maja br.;
– spotkanie stacjonarne, w czwartek, 6 czerwca br. o godz. 18.00, w Szkole Podstawowej na ul. Porzeczkowej 3 w Krakowie. <<<
Formy konsultacji:
Formularz udostępniony do zakończenia konsultacji:
Bieżące informacje o procesie konsultacyjnym, aktualny plan sytuacyjny podzielony na etapy oraz informacje o postępach w projektowaniu dostępne są w miejskim serwisie Inwestycje w Krakowie oraz na stronach zdmk.krakow.pl i razemwdialogu.pl
Konsultacje społeczne prowadzone są na podstawie Uchwały nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1057 ze zm.).