|
Partnerstwo Inicjatyw Nowohuckich Nowa Huta – Nowa Szansa, budowa partnerstwa na rzecz rozwoju zainicjowana przez Dom Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie – temat D, IW EQUAL.
Celem projektu jest próba tworzenia na terenie dzielnic Nowej Huty nowego systemu gospodarki społecznej z ofertą w zakresie usług, tworzenia nowych miejsc pracy przy udziale potencjału wnoszonego przez instytucje biznesu, bankowości, media, instytucje kultury i organizacje pozarządowe. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie jest jednym z partnerów przygotowujących i realizujących projekt. Instytucją zarządzającą projektem jest Dom Kultury im. C.K Norwida w Krakowie.
W czerwcu 2005 roku zawarto umowę bilateralną pomiędzy Dom Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie a Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie, w oparciu o którą realizowano projekt. W wyniku zadań przewidzianych w Działaniu I do realizacji przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie przygotowano między innymi:
W czerwcu 2005 roku zawarto również umowę o Partnerstwie na rzecz rozwoju pomiędzy MOPS a zarządzającym projektem Domem Kultury im. C.K Norwida w Krakowie. Z umowy wynika, iż w latach 2006– 2007, MOPS otrzyma 25 000 zł. na realizację działań przewidzianych projektem. Projekt będzie realizowany w przypadku akceptacji planu działania II przez Krajową Strukturę Wsparcia. W 2006 roku w ramach projektu MOPS planuje wprowadzenie do budżetu Miasta 14 000zł. W ramach działania II Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie współodpowiedzialny będzie, za rekrutację beneficjentów ostatecznych do udziału w działaniach przewidzianych projektem.
Partnerstwo Inicjatyw Nowohuckich
Wizyta studyjna we Francji
W dniach 15-18.07.07 przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej uczestniczył w wizycie studyjnej w Redon we Francji. Wyjazd odbył się w ramach projektu Partnerstwo Inicjatyw Nowohuckich „Nowa Huta- Nowa szansa”. W skład grupy z Polski weszli pracownicy PIN-u, Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida oraz trzech beneficjentów ostatecznych, w tym dwie osoby niepełnosprawne, które znalazły pracę w manufakturach integracyjnych, utworzonych podczas realizacji projektu.
Głównym celem wizyty było poznanie francuskiego systemu organizacji instytucji, zajmujących się pomocą osobom niepełnosprawnym i wykluczonym z rynku pracy.
Podczas pobytu w Redon uczestnicy mieli możliwość zaznajomienia się funkcjonowaniem ośrodków i placówek pomagającym niepełnosprawnym dzieciom, młodzieży, a także dorosłym. Dzięki wizycie zaistniała możliwość zastosowania osiągnięć francuskich
w odniesieniu do zadań projektu PIN.