1. Seminarium Przyszłości – Małopolska – Türingen.
W dniach 7-10.09.2006 przedstawiciel MOPS uczestniczył w polsko-niemieckim IX Seminarium Przyszłości – Małopolska – Türingen.
2. Spotkanie z łotewskim Urzędem Pomocy Społecznej z Rygi.
W dniu 6.09.2006 r. na prośbę Urzędu Pomocy Społecznej z Rygi odbyło się zorganizowane przez MOPS spotkanie z delegacją Urzędu z Rygi, dotyczące nawiązania współpracy w zakresie pomocy społecznej między ośrodkami z Krakowa i Rygi.
3. Współpraca z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Parnü w Estonii.
W lutym 2006 roku nawiązano współpracę z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Parnü, z którym wspólnie opracowano wniosek do projektu Dafne w zakresie przemocy w rodzinie. Wniosek niestety nie otrzymał dofinansowania, natomiast współpraca w tym zakresie jest planowana przy opracowywaniu kolejnych projektów.
4. Współpraca ze Svendborgiem.
W marcu 2006r. za pośrednictwem Wydziału Spraw Społecznych UMK nawiązano współpracę w zakresie pomocy Społecznej ze Svendborgiem w Danii. Planowane są wizyty studyjne pracowników MOPS mające na celu poznanie pracy ośrodków pomocy osobom starszym.
5. Seminarium Polsko-Fińskie
26-30 kwietnia 2006 r. w ramach programu sektorowego „Współpraca Międzynarodowa Gminy Miejskiej Kraków” Przedstawiciel MOPS uczestniczył w seminarium na temat współpracy gospodarczej i spraw społecznych. Bazując na strukturach europejskiej sieci REVES nastąpiła wymiana doświadczeń w zakresie organizacji i zarządzania pomocy społecznej jak również służby zdrowia. Partnerzy fińscy wyrazili gotowość przygotowania programów w zakresie ekonomii socjalnej, do których mógłby włączyć się Kraków.
6. Udział MOPS w programie sektorowym „Współpraca Międzynarodowa Gminy Miejskiej Kraków".
W 2006 roku uczestniczył w projekcie międzynarodowym CASE ( Interreg III C) – Miasta Przeciw Wykluczeniu Społecznemu.CASE (Interreg III C) – Miasta Przeciw Wykluczeniu Społecznemu. Celem projektu jest stworzenie strategii społecznej rewitalizacji dzielnic poprzemysłowych zagrożonych degradacją i wykluczeniem społecznym. W Krakowie strefą docelowa projektu jest dzielnica Nowa Huta. Miasto Kraków oficjalnie przystąpiło do projektu w dn. 19.01.2006 r. Partnerem Urzędu Miasta Krakowa jest MOPS i Uniwersytet Jagielloński.
W dniach 24.-29.04.2006 r. dwóch pracowników MOPS brało udział w wizycie studyjnej w Gelsenkirchen i w Hamburgu. Ponadto UJ przeprowadził badania ankietowe z mieszkańcami bloków socjalnych we współpracy z pracownikami socjalnymi MOPS, którzy wprowadzili ankieterów do wybranych rodzin.