1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Do budynku Domu Pomocy Społecznej prowadzi z ulicy chodnik spełniający standardy dla osób z niepełnosprawnością. Wejście do budynku z poziomu ulicy /poziom zero/ automatycznie rozsuwanymi drzwiami przez portiernię do korytarza na parterze nie posiada progów ani pochylni. Wszelkich informacji na temat sposobu poruszania się po budynku, lokalizacji wind, biur i pokoi mieszkańców w razie potrzeby udziela portier.
2. Opis dostępności korytarzy, toalet, schodów i wind.
W korytarzu na parterze /poziom zero/ znajduje się ogólnodostępna toaleta dla osób z niepełnosprawnością. Mieszkańcy domu korzystają z toalet przy swoich pokojach odpowiednio dostosowanych dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada dwie klatki schodowe i dwie windy /w tym jedna łóżkowa/ umożliwiające wjazd z poziomu zero /parteru/ na wyższe kondygnacje.
3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Dostęp do budynku Dom Pomocy Społecznej i poruszanie się po głównej części budynku nie wymaga użycia pochylni. Dojście z budynku głównego przez przewiązkę do Sali widowiskowej i do ogrodu stanowią pochylnie z poręczami po których osoby na wózkach mogą poruszać się samodzielnie. W budynku funkcjonuje system informacji głosowej. Budynek nie posiada pętli indukcyjnej.
4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.
Dom Pomocy Społecznej dysponuje własnym parkingiem oraz dodatkowo oznaczonymi miejscami postojowymi dla osób z niepełnosprawnością usytuowanymi przy wejściu do budynku.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku Domu Pomocy Społecznej można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem wejścia z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu szczepienia przeciwko wściekliźnie. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynku nie jest dostępna usługa tłumacza języka migowego.
7. Pomoc przeszkolonych pracowników na miejscu (asysta, pomoc w przemieszczaniu się po budynku, udzielenie kompleksowej informacji, itp.)
Pracownicy Domu Pomocy Społecznej są przeszkoleni w zakresie pomocy osobom z niepełnosprawnością w zakresie udzielania kompleksowej informacji, asyście, pomocy w przemieszczaniu się po budynkach. Potrzebę takiej pomocy dla osób wchodzących do budynku należy zgłosić portierowi.
8. Informacje o dojeździe do obiektu komunikacją publiczną.
Budynek Domu Pomocy Społecznej znajduje się w odległości około 100 metrów od przystanku komunikacji miejskiej. Linie tramwajowe: 11, 20 i 72 - przystanek „Rzebika”. Linie autobusowe: 127, 128, 158, 605 - przystanek „Rzebika”.