Poradnia znajduje się w dzielnicy Kraków- Śródmieście, w kamienicy wpisanej do rejestru kamienic zabytkowych. Do budynku w którym mieści się prowadzi jedno główne wejście od ulicy św. Gertrudy 2. Nie ma podjazdu, ani windy dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Na ścianie kamienicy jest domofon, który jest otwierany przez pracownika sekretariatu. Na wejściu do kamienicy pierwsza jest krata, po której jest stopień w dół i znajdują się drewniane drzwi również otwierane domofonem. Pomieszczenia poradni znajdują się po dwóch stronach holu w budynku głównym. Do każdego wejścia prowadzą schody, na szczycie których są drewniane drzwi. Wejście do budynku nie jest dostosowane do osób niepełnosprawnych
Po stronie prawej i lewej drzwi wejściowe jednoskrzydłowe o szerokości powyżej 90 cm.Po stronie prawej dzrwi prowadzą do korytarza, z którego jest wejście do sekretariatu i gabinetów oraz WC, po lewej stronie wejście z korytarza do gabinetów i WC. Pomieszczenia poradni znajdują się na pierwszym piętrze kamienicy. W Poradni znajduje się 1 poziom dostępny dla klientów. W budynku nie ma windy.
Pomieszczenia Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie nie są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich.
Brak toalety dostosowanej dla osób niepełnosprawnych.
nie posiada wyznaczonych miejsc parkingowych dla klientów Poradni.
W okolicy przy ul. Siennej znajduje się postój taksówek.
Najbliższe przystanki tramwajowe :
Gertrudy (10 m)- tramwaj 6,8,13,18
Poczta Główna ( 150 m ) – 1,3,10,52,24
Ulice w pobliżu:
Kraków, Gertrudy, Ulica ( 31-046 )
Kraków, Starowiślna, Ulica ( 31-052)
Kraków, Wielopole, Ulica ( 31-072 )
Kraków, Westerplatte, Ulica ( 31-045 )
Kraków, Sienna, Ulica ( 31-041 )
Kraków, Dominikańska, Ulica ( 31-043 )
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
W Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie nie ma możliwości skorzystania z tłumacza polskiego języka migowego.