KBF to miejska instytucja kultury. Działa na rzecz rozwoju biznesu, przemysłów kreatywnych, turystyki kulturalnej, przemysłu spotkań i przemysłów czasu wolnego.
KBF to kultura, biznes, festiwale.
To ludzie, którzy stoją za każdym z setek organizowanych rokrocznie eventów.
To spotkania z osobowościami świata kultury i biznesu.
To emocje, które wytrącają się w nas pod dużymi scenami plenerowymi. Niezapomniane wrażenia, które wynosicie z sal koncertowych.
To wypieki na twarzy podczas wydarzeń w niezliczonych krakowskich przestrzeniach: tych dobrze znanych, które od wielu lat oświetlają kulturalny Kraków i tych niszowych, których światło wskazuje alternatywne kierunki i tematy.
Literatura, film, muzyka, sztuki wizualne, turystyka, inicjatywy lokalne, edukacja i biznes.
To 8 głównych obszarów działalności KBF.
Tworzonych w Krakowie i dla Krakowa: dla jego mieszkańców, dla turystów, dla tych, którzy wpadną na chwilę, ale zostaną na dłużej. Od 20 lat KBF stawia w swojej działalności nacisk na profesjonalizm, otwartość i kulturalność. Organizuje zarówno największe krakowskie festiwale, spektakularne widowiska dla stutysięcznej publiczności, głośne w Polsce i Europie wydarzenia artystyczne, jak i niewielkie spotkania
i niszowe przedsięwzięcia. Wspiera oddolne inicjatywy obywatelskie i wsłuchuje się w głos mieszkańców miasta.
KBF jest organizatorem kluczowych miejskich wydarzeń kulturalnych m.in. z obszarów muzyki dawnej i klasycznej, Festiwalu Misteria Paschalia, a także muzyki współczesnej – Sacrum Profanum. Głośnym echem na całym świecie odbija się Festiwal Muzyki Filmowej, jedno z najważniejszych wydarzeń z pograniczna muzyki i filmu. Festiwal Conrada to z kolei największe wydarzenie literackie w Europie Środkowej, wyróżnione m.in. EFFE Award 2019-2020, międzynarodową nagrodą dla wybitnych festiwali artystycznych; miłośnicy poezji rokrocznie odwiedzają Festiwal Miłosza. Wianki – Święto Muzyki oraz Jarmark Świętojański to tylko niektóre z letnich propozycji KBF. Obok marek festiwalowych w portfolio KBF jest aż blisko 70 różnych projektów, programów i wydarzeń.
KBF to także operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – pierwszej w Polsce miejskiej strategii promocji czytelnictwa oraz wsparcia dla twórców i lokalnego rynku książki. Zarządza strukturami Regionalnego Funduszu Filmowego, Międzynarodowego Funduszu Filmowego i Krakow Film Commission, wspierającymi realizację krajowych i międzynarodowych produkcji filmowych w Krakowie
i Małopolsce.
KBF to także Apteka Designu otwarta 26 września 2023 roku.
Apteka Designu to żywe laboratorium rozwiązań dla miast
w sercu Wesołej – historycznej krakowskiej dzielnicy, która przechodzi transformację z typowo szpitalnego terenu w tętniącą życiem przestrzeń działań kreatywnych. W dawnym aptecznym budynku, niegdyś miejscu przygotowania i dystrybucji leków, projektanci, artyści i entuzjaści mogą realizować dziś swoje pomysły i testować innowacyjne rozwiązania.
W ramach Programu Pracowni i Co-workingu projektanci/tki i badacze/ki mogą korzystać z przestrzeni Apteki, realizować swoje pomysły, prototypować i testować nowe rozwiązania, angażując się jednocześnie w działania na rzecz rozwoju Wesołej. To doskonała okazja do budowania nowych połączeń lokalnych, krajowych i międzynarodowych oraz wzmacniania pozycji środowiska projektowego w Krakowie.
Apteka Designu korzysta z rekomendacji, działań i kierunków rozwoju wskazanych w badaniach i projektach badawczo-rozwojowych realizowanych przez Obserwatorium Trendów Kultury. Jednocześnie rezydenci Apteki Designu współtworzą w tych projektach rozwiązania, prototypy i testy, wypracowując innowacyjne rozwiązania dla miast.
Więcej na: www.kbf.krakow.pl,
Aktualności: www.kbf.krakow.pl/aktualnosci
Udostępnianie informacji publicznej na wniosek
Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej, informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej lub centralnym repozytorium jest udostępniana na wniosek.
Informacja publiczna, która może być niezwłocznie udostępniona, jest udostępniana w formie ustnej lub pisemnej bez pisemnego wniosku.
Informacja publiczna jest udostępniona bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od daty złożenia wniosku.