1. Kto może zostać powołany na członka Obwodowej Komisji Wyborczej
W skład komisji wyborczych mogą być powołane osoby stale zamieszkujące na obszarze Miasta, co do których nie zaistniały przesłanki wskazane w § 84 ust. 2 Statutów Dzielnic I-XVIII, tj. osoba nie jest pozbawiona praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu, ubezwłasnowolniona prawomocnym orzeczeniem sądu.
Osoba wchodząca w skład komisji wyborczej nie może być mężem zaufania osoby kandydującej do danej Rady; dla potwierdzenia tego składa oświadczenie.
Osoba wchodząca w skład komisji wyborczej nie może kandydować na członka Rady i traci członkostwo w komisji wyborczej od chwili zarejestrowania zgłoszenia jej kandydatury na członka Rady w danej Dzielnicy.
Osoba wchodząca w skład komisji wyborczej traci członkostwo w komisji od chwili zarejestrowania zgłoszenia kandydatury na członka Rady w danej Dzielnicy osoby będącej w stosunku do niej: zstępnym, wstępnym, małżonkiem, rodzeństwem, małżonkiem zstępnego lub przysposobionego.
Można być członkiem tylko jednej komisji wyborczej.
2. SZKOLENIA DLA CZŁONKÓW OBWODOWYCH KOMISJI WYBORCZYCH W DNIACH 16, 19, 20 LISTOPADA 2018 R.
Pobierz plik pdf: HARMONOGRAM SZKOLEŃ
3. WYPŁATA DIET DLA CZŁONKÓW KOMISJI WYBORCZYCH
Uruchomienie wypłat diet dla członków komisji wyborczych do Rad Dzielnic przewiduje się od dnia 19 grudnia 2018 r. W tym dniu powinny zostać przekazane przelewy na wskazane rachunki bankowe oraz uruchomiona zostanie wypłata gotówkowa, która będzie realizowana w punktach kasowych oddziałów banku PKO Bank Polski S.A. w terminie od 19 grudnia 2018 r. do 27 grudnia 2018 r. (wykaz punktów kasowych Banku PKO).
Za pracę w obwodowej komisji wyborczej przysługują następujące diety:
Przewodniczący komisji – 380 zł
Zastępca Przewodniczącego komisji – 330 zł
Sekretarz komisji – 330 zł
Członek komisji – 300 zł