KOMUNIKAT z dnia 12 listopada 2020 roku
Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa ze względu na wyczerpanie środków finansowych, informuje o zakończeniu naboru ofert, (publikacja komunikatu o rozpoczęciu naboru nastąpiła w dniu 8 października 2020 roku), składanych w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r. poz. 1057) na realizację w 2020 roku:
KOMUNIKAT z dnia 13.10.2020 r.
W związku z DECYZJĄ o zamknięciu Urzędu Miasta Krakowa dla bezpośredniej obsługi klienta od dnia 14.10.b.r. Wydział Sportu informuje, że bezpośrednie SKŁADANIE OFERT w formie tradycyjnej, tj. w kopercie, zaadresowanej na Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa al. Powstania Warszawskiego 10, 31-541 Kraków, z adnotacją „Oferta – art. 19a” możliwe będzie wyłącznie do skrzynki Wydziału Sportu, zlokalizowanej w budynku Urzędu Miasta Krakowa - punkcie obsługi mieszkańców od strony ul. Kordylewskiego.
Biorąc pod uwagę ryzyka i zagrożenia dotyczące sytuacji epidemicznej związanej z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 oraz wynikającymi z tego faktu ograniczeniami w zakresie funkcjonowania Urzędu, przypominamy,
że skan wypełnionej i kompletnej oferty, podpisanej przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta można przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: sp.umk@um.krakow.pl (dołączenie oryginałów ofert, celem dopełnienia i potwierdzenia w rzeczywistości realizacji zadania publicznego wymagane będzie finalnie do umów zawieranych w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie). Możliwe jest również przesyłanie ofert za pośrednictwem usługi pocztowej.
KOMUNIKAT z dnia 8.10.2020 r.
Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa informuje o możliwości składania wniosków wraz z ofertą – zgodną ze wzorem określonym w rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do spraw pożytku publicznego z dnia 24 października 2018 r w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania, na realizacje w 2020 roku zadania publicznego, w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity: Dz. U. z 2020 r. poz. 1057) pn.:
a) precyzyjna informacja, do kogo skierowane jest zadanie – odbiorca /grupy odbiorców (kategoria wiekowa, liczba osób itp.),
b) wskazanie czasu oraz miejsca bezpośredniej realizacji zadania,
c) krótki opis przyczyn (motywu) woli podjęcia realizacji zadania
d) krótki opis planowanych działań wraz ze wskazaniem liczbowym ich skali, np. poszczególnych etapów realizacji zadania, liczby osób bezpośrednio obsługujących zadanie, zakresu działań wykonywanych przez poszczególne osoby w ramach realizacji zadania, przewidywanego do wykorzystania wkładu rzeczowego,
e) jednoznaczne określenie w jaki sposób podczas realizacji zadania spełnione zostaną wymagania związane z bieżącą sytuacją epidemiczną wywołaną zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, zgodne z obowiązującymi przepisami o ograniczeniach, nakazach i zakazach określonych w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce.
a) oferta winna bezwzględnie zawierać w pkt. III ust.4 (opis zakładanych rezultatów realizacji zadania publicznego) wskazanie, w jaki sposób realizacja zadania przyczyni się do promowania aktywnych form spędzenia wolnego czasu przez rodziny, dzieci i młodzież oraz wspierania rozwoju młodych talentów w ramach działań promujących trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania czasu przez rodziny, dzieci i młodzież oraz wzmacniania czynników chroniących i motywujących do większej aktywności w życiu społecznym;
b) w ramach zakresu rzeczowego zadania publicznego, w części dotyczącej krótkiej charakterystyki oferenta (pkt. III ust.5) winny zostać wykazane osoby, posiadające odpowiednio udokumentowane kwalifikacje w zakresie profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży.
Biorąc pod uwagę ryzyka i zagrożenia dotyczące sytuacji epidemicznej związanej z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 oraz wynikającymi z tego faktu ograniczeniami w zakresie funkcjonowania Urzędu, skan wypełnionej i kompletnej oferty, podpisanej przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta należy przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: sp.umk@um.krakow.pl. Dołączenie oryginałów ofert, celem dopełnienia i potwierdzenia w rzeczywistości realizacji zadania publicznego wymagane będzie finalnie do umów zawieranych w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Możliwe jest również składanie ofert w formie tradycyjnej, tj. w kopercie, zaadresowanej na Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa al. Powstania Warszawskiego 10, 31-541 Kraków, z adnotacją „Oferta – art. 19a” osobiście na Dzienniku Podawczym UMK, zlokalizowanym w budynku Urzędu Miasta Krakowa - punkcie obsługi mieszkańców przy al. Powstania Warszawskiego 10 – wyjście od str. ul. Kordylewskiego lub za pośrednictwem usługi pocztowej.
W przypadku stwierdzenia celowości realizacji zadania publicznego objętego ofertą oraz dostosowania jego zakresu do panujących warunków zewnętrznych i ograniczeń wynikających z obowiązujących przepisów prawa, do 7 dni roboczych od dnia wpłynięcia oferty, zostanie ona zamieszczona na okres 7 dni:
1) w Biuletynie Informacji Publicznej;
2) w siedzibie Wydziału Sportu w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń;
3) na stronie internetowej www.ngo.krakow.pl
Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty.
Po upływie tego terminu oraz po rozpatrzeniu ewentualnych uwag, klubowi sportowemu może zostać zlecona realizacja zadania objętego ofertą, z pominięciem otwartego konkursu ofert poprzez zawarcie umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego lub o powierzenie realizacji zadania publicznego. Oryginał oferty stanowi załącznik do umowy.
W załączeniu:
KOMUNIKAT z dnia 2.06.2020 r.
Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa ze względu na wyczerpanie środków finansowych, informuje o zakończeniu naboru ofert, (publikacja komunikatu o rozpoczęciu naboru nastąpiła w dniu 11 maja 2020 roku) składanych w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r. poz. 688, 1570, 2020, z 2020r. poz. 284) na realizację w 2020 roku:
KOMUNIKAT z dnia 11.05.2020 r.
W ramach szczególnych zasad wsparcia ekonomicznego podmiotów prowadzących działalność sportową na terenie Miasta Krakowa, których sytuacja finansowa uległa pogorszeniu w związku z negatywnymi konsekwencjami ekonomicznymi i społecznymi stanu epidemii COVID-19 w Polsce, realizując zapisy dotyczące rozwiązań pomocowych zawarte w Zarządzeniu nr 910/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 16 kwietnia 2020 r., Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa informuje o możliwości składania ofert na podstawie przepisów art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r. poz. 688, 1570, 2020, z 2020 r. poz. 284).
1. Oferta winna dotyczyć realizacji zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w roku 2020.
2. Czas realizacji zadania nie może być dłuższy niż 90 dni.
3. Wysokość dofinansowania lub finansowania realizacji zadania nie może przekraczać kwoty 10 000 zł.
4. Łączna kwota środków finansowych przekazanych temu samemu klubowi sportowemu w tym trybie w bieżącym roku kalendarzowym nie może przekroczyć kwoty 20 000 zł.
5. Formularz oferty zgodny ze wzorem określonym w rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do spraw pożytku publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2055)
6. Wsparcie realizacji zadania publicznego odbywa się w ramach wytycznych „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2020” (uchwała Nr XXX/791/19 Rady Miasta Krakowa z dnia 4 grudnia 2019 r.). W związku z tym:
6.1. w ramach zakresu rzeczowego zadania publicznego (pkt III), w części dotyczącej krótkiej charakterystyki oferenta (pkt III ust. 5) winny zostać wykazane osoby, posiadające odpowiednio udokumentowane kwalifikacje
w zakresie profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży;
6.2. oferta winna bezwzględnie zawierać w pkt III ust. 4 (opis zakładanych rezultatów realizacji zadania) precyzyjny opis, w jaki sposób realizacja zadania przyczyni się do promowania aktywnych form spędzania wolnego czasu przez rodziny, dzieci i młodzież oraz wspierania rozwoju młodych talentów w ramach działań promujących trzeźwy i bezpieczny sposób spędzania czasu przez rodziny, dzieci i młodzież oraz wzmacniania czynników chroniących i motywujących do większej aktywności w życiu społecznym.
7. Syntetyczny opis zadania publicznego (pkt III ust. 3) musi jednoznacznie określać, w jaki sposób podczas realizacji zadania spełnione zostaną wymagania związane z bieżącą sytuacją epidemiczną, zgodne z obowiązującymi przepisami o ograniczeniach, nakazach i zakazach określonych w związku z wystąpieniem stanu epidemii w Polsce.
8. Opis winien zawierać takie elementy, jak:
8.1. do kogo skierowane jest zadanie – odbiorca (kategoria wiekowa, liczba itp.),
8.2. sposób realizacji zadania podczas stanu epidemii wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2
8.3. krótki opis przyczyn (motywu) woli podjęcia realizacji zadania,
8.4. wskazanie czasu oraz miejsca bezpośredniej realizacji zadania,
8.5. krótki opis planowanych działań wraz ze wskazaniem liczbowym ich skali, np. grup odbiorców zadania, liczby osób bezpośrednio obsługujących zadanie, zakresu działań wykonywanych przez poszczególne osoby w ramach realizacji zadania, przewidywany do wykorzystania wkład rzeczowy.
9. Rekomendowany termin złożenia oferty – co najmniej 21 dni przed wnioskowanym terminem rozpoczęcia realizacji zadania.
10. Informacja jest adresowana do organizacji pozarządowych – osób prawnych prowadzących działalność pożytku publicznego dotyczącą sportu, odpowiednio do terytorialnego zakresu działania Gminy Miejskiej Kraków w obszarze o którym mowa w art. 4 ust.1 pkt 17 ww. ustawy, tj. wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, niedziałających w celu osiągnięcia zysku i niezaliczanych do sektora finansów publicznych, których działalność statutowa ujawniona w Krajowym Rejestrze Sądowym, w innym rejestrze lub ewidencji zgodna jest z dziedziną zlecanego zadania.
Biorąc pod uwagę ryzyka i zagrożenia dotyczące sytuacji epidemicznej związanej z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 oraz wynikającymi z tego faktu ograniczeniami w zakresie funkcjonowania Urzędu, skan wypełnionej i kompletnej oferty, podpisanej przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta należy przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: sp.umk@um.krakow.pl. Dołączenie oryginałów ofert, celem dopełnienia i potwierdzenia w rzeczywistości realizacji zadania publicznego wymagane będzie finalnie do umów zawieranych w trybie art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Możliwe jest również składanie ofert w formie tradycyjnej, tj. w kopercie, zaadresowanej na Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa al. Powstania Warszawskiego 10, 31-541 Kraków, z adnotacją „Oferta – art. 19a” osobiście do skrzynki Wydziału Sportu, zlokalizowanej w budynku Urzędu Miasta Krakowa - punkcie obsługi mieszkańców od str. ul. Kordylewskiego lub za pośrednictwem usługi pocztowej.
W przypadku stwierdzenia celowości realizacji zadania publicznego objętego ofertą oraz dostosowania jego zakresu do panujących warunków zewnętrznych i ograniczeń wynikających z obowiązujących przepisów prawa, do 7 dni roboczych od dnia wpłynięcia oferty, zostanie ona zamieszczona na okres 7 dni:
1) w Biuletynie Informacji Publicznej;
2) w siedzibie Wydziału Sportu w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń;
3) na stronie internetowej www.ngo.krakow.pl
Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty może zgłosić uwagi dotyczące oferty.
Po upływie tego terminu oraz po rozpatrzeniu ewentualnych uwag, klubowi sportowemu może zostać zlecona realizacja zadania objętego ofertą, z pominięciem otwartego konkursu ofert poprzez zawarcie umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego lub o powierzenie realizacji zadania publicznego. Oryginał oferty stanowi załącznik do umowy.
W załączeniu:
Zadania publiczne o charakterze lokalnym lub regionalnym w 2020 r.
OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO O CHARAKTERZE LOKALNYM LUB REGIONALNYM w obszarze wspierania i upowszechniania kultury fizyczne do rozpatrzenia w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (z późn. zm.) zwanej w dalszej części ustawą (tryb pozakonkursowy):