Mpzp obszaru Dolina Dłubni - Obszar sportu i rekreacji – Ogłoszenia
OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA z dnia 16 maja 2008 r.
o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu części projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Dolina Dłubni - Obszar sportu i rekreacji" w zakresie wprowadzonych zmian wynikających z przyjęcia przez Radę Miasta Krakowa poprawek wniesionych do projektu planu wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Na podstawie art. 17 pkt 10, w związku z art. 19 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późniejszymi zmianami), zawiadamiam o ponownym wyłożeniu do publicznego wglądu części projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Dolina Dłubni - Obszar sportu i rekreacji" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, sporządzoną do w/w planu, w zakresie wprowadzonych zmian wynikających z przyjęcia przez Radę Miasta Krakowa poprawek wniesionych do projektu uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Dolina Dłubni - Obszar sportu i rekreacji" (druk nr 591 po II czytaniu projektu uchwały). Zmiany dotyczą terenów usługowych zlokalizowanych wzdłuż ul. T. Ptaszyckiego i obejmują:
1. Dla terenów „U.1, U.2, U.3, U.4”: zmiana wskaźnika powierzchni biologicznie czynnej z 70% na 50%.
2. Dla terenów „U.1, U.2, U.3, U.4”: zmiana wskaźnika powierzchni zabudowy działki z 25% na 40%.
3. Dla terenów „U.1, U.2, U.3, U.4”: dodanie w treści uchwały, w § 23 ustępu 7 o następującej treści: „Zakaz lokalizowania obiektów związanych z gospodarowaniem odpadami z wyłączeniem wiat śmietnikowych”.
Wyłożenie odbędzie się w dniach od 26 maja 2008 r. do 24 czerwca 2008 r. (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt), w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Sarego 4, 31-047 Kraków, w godzinach:
- poniedziałki 1430 - 1630,
- pozostałe dni tygodnia 800 - 1000.
Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w wyniku wprowadzonych zmian w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi w zakresie wprowadzonych zmian określonych powyżej.
Uwagi należy składać na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 lipca 2008 r. w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa lub na jego adres, podany w niniejszym Ogłoszeniu.
Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego - w zakresie wprowadzonych zmian - zostanie przeprowadzona w dniu 12 czerwca 2008 r., w Urzędzie Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3/4, Sala im. J. Dietla o godz.1430.
Jednocześnie działając na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 1 i ust. 2, w związku z art. 34 ust. 1 i art. 43 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2001 r. Nr 62, poz. 627 z późniejszymi zmianami) informuję, że w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie, o którym mowa w art. 19 ust. 6 ustawy Prawo ochrony środowiska, zamieszczono informacje:
ˇ o projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Dolina Dłubni - Obszar sportu i rekreacji",
ˇ o prognozie oddziaływania na środowisko w/w planu miejscowego.
Zgodnie z art. 40 ust.1 przywoływanej ustawy Prawo ochrony środowiska projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - w zakresie wprowadzonych zmian - poddaje się postępowaniu w sprawie oceny oddziaływania na środowisko z udziałem społeczeństwa w okresie wyłożenia do publicznego wglądu, o którym mowa wcześniej.
Wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie oceny oddziaływania na środowisko można składać na piśmie w terminie do dnia 8 lipca 2008 r. w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa lub na jego adres, podany w Ogłoszeniu.
OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA z dnia 3 września 2007 r.
o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru "Dolina Dłubni - Obszar sportu i rekreacji" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Na podstawie art. 17 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późniejszymi zmianami) oraz uchwały Nr CXV/1202/06 Rady Miasta Krakowa z dnia 30 sierpnia 2006 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Dolina Dłubni-Obszar sportu i rekreacji", zawiadamiam o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Dolina Dłubni - Obszar sportu i rekreacji”, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, sporządzoną do w/w planu - w dniach od 11 września 2007 r. do 12 października 2007 r. (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt) w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Józefa Sarego 4, w godzinach:
- poniedziałki: 1430 - 1630
- wtorki, środy, czwartki i piątki: 800 - 1000
Obszar planu obejmuje tereny pomiędzy al. Solidarności, ul. T. Ptaszyckiego, ul. Bulwarową i ul. Ujastek Mogilski.
Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi.
Uwagi do projektu planu należy składać na piśmie, z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu oraz oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26 października 2007 r. w Biurze Planowania Przestrzennego UMK lub na jego adres, podany w niniejszym Ogłoszeniu.
Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego zostanie przeprowadzona w dniu 13 września 2007 r., w Urzędzie Miasta Krakowa, Plac Wszystkich Świętych 3/4, sala Kupiecka, początek o godz. 1430.
Jednocześnie działając na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 1 i ust. 2, w związku z art. 34 ust. 1 i art. 43 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2001 r. Nr 62, poz. 627 z późniejszymi zmianami) informuję, że w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie, o którym mowa w art. 19 ust. 6 ustawy Prawo ochrony środowiska, zamieszczono informacje:
- o projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Dolina Dłubni - Obszar sportu i rekreacji",
- o prognozie oddziaływania na środowisko do w/w planu miejscowego.
Zgodnie z art. 40 ust.1 przywoływanej ustawy Prawo ochrony środowiska projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wymieniony wyżej poddaje się postępowaniu w sprawie oceny oddziaływania na środowisko z udziałem społeczeństwa w okresie wyłożenia do publicznego wglądu, o którym mowa wcześniej.
Wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie oceny oddziaływania na środowisko można składać na piśmie w terminie do dnia 26 października 2007 r. w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa lub na jego adres, podany w Ogłoszeniu.
OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA z dnia 22 września 2006 r.
o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Dolina Dłubni - Obszar sportu i rekreacji".
Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.)
zawiadamiam
o podjęciu przez Radę Miasta Krakowa Uchwały Nr CXV/1202/06 z dnia 30 sierpnia 2006 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Dolina Dłubni - Obszar sportu i rekreacji".
Obszar planu obejmuje tereny pomiędzy Al. Solidarności, ul. T. Ptaszyckiego, ul. Bulwarową i ul. Ujastek Mogilski.
Szczegółowe granice obszaru objętego planem określa załącznik graficzny
Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego planu miejscowego. Wnioski należy składać na piśmie – w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa, w Biurze Planowania Przestrzennego, ul. Sarego 4 (Dziennik Podawczy - pok. 13), lub - drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Sarego 4, 31-047 Kraków, w terminie do dnia 24 października 2006 r.
Wniosek powinien zawierać: nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Pomocne będzie dołączenie kserokopii wyrysu z mapy zasadniczej lub ewidencyjnej, z oznaczeniem granic terenu, którego dotyczy wniosek.