Program: Regionalny Program Operacyjny Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,
Oś priorytetowa 3: Przedsiębiorcza Małopolska,
Działanie 3.3 Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki,
Poddziałanie 3.3.1 Promocja gospodarcza Małopolski, Typ E. promocja oferty gospodarczej regionu – przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii COVID-19
Całkowita wartość projektu: 16 000 000 zł
Wartość projektu dla GMK: 4 000 000 zł
Dofinansowania: 100 %
Jednostka Realizująca: WYDZIAŁ ds. TURYSTYKI
Okres realizacji: 1 listopada 2020 r. - 31 grudnia 2023 r.
Partnerstwo:
Lider projektu:
Małopolska Organizacja Turystyczna
Partnerzy:
Gmina Miejska Kraków,
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Opis projektu:
Projekt zakłada wsparcie dla rozwoju turystyki Małopolski i Krakowa w kontekście przeciwdziałania skutkom pandemii COVID-19 z wykorzystaniem w działaniach promocyjnych najbardziej rozpoznawalnego na świecie polskiego brandu turystycznego jakim jest marka Krakowa. W ramach projektu zostaną przeprowadzenie działania promocyjne, przede wszystkim w Internecie, przy wykorzystaniu różnorodnych kanałów komunikacji i najnowszych narzędzi marketingowych. Opracowana zostanie koncepcja wizualna i szczegółowa strategia działań wspólna dla całej kampanii promocyjnej i do stosowania przez wszystkich partnerów.
Działania będą koncentrowane na rynkach niemieckim i brytyjskim, a w przypadku działań dot. przemysłu spotkań biznesowych będą realizowane globalnie.
Targetem działań promocyjnych będzie szeroko rozumiany turysta z obu rynków (dokładniejszy opis grupy docelowej powstanie podczas tworzenia briefu strategicznego oraz koncepcji kreatywnej kampanii, które będą zawierać dokładne opisy grup docelowych), a także przedstawiciele MICE (Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions Industry), m.in. profesjonalni organizatorzy konferencji, kongresów i wyjazdów motywacyjnych działający na zlecenie firm i stowarzyszeń – międzynarodowe firmy PCO, DMC, core PCO; stowarzyszenia branżowe, w tym organizujące cykliczne kongresy międzynarodowe; przedstawiciele świata nauki i biznesu; pracownicy firm zajmujący się organizacją wyjazdów służbowych; pracownicy korporacji.
Grupą docelową wsparcia będą małopolscy przedsiębiorcy z sektora turystycznego. Planowane działania promocyjne mają służyć odbudowaniu ruchu turystycznego do Krakowa i Małopolski, a więc służyć będą całej branży. W ramach projektu, oprócz działań marketingowych w Internecie, w mediach, w tym mediach branżowych oraz działań public relations zaplanowano również wyjazdowe misje gospodarcze z udziałem przedsiębiorstw.
W ramach projektu Gmina Miejska Kraków przeprowadzi kampanię reklamową na rynkach zagranicznych, mającą na celu promocję potencjału Małopolski i Krakowa jako miejsc na organizację międzynarodowych spotkań biznesowych, w tym kongresów, konferencji, spotkań firmowych czy szkoleń. Do osiągnięcia celu niezbędna jest realizacja kompleksowych, zakrojonych na szeroką skalę, działań adresowanych do organizatorów turystyki biznesowej, które stanowić będą prezentację walorów regionu, kluczowych dla wyboru miejsca spotkania. Przeprowadzone zostaną globalne działania promocyjne zorientowane na przemysł spotkań (branżę MICE, z ang. Meetings, Incentives, Conferences and Exhibitions Industry) poprzez:
Działania promocyjne w prasie i w Internecie w zagranicznych mediach branżowych
Działania promocyjne w prasie i w Internecie w zagranicznych mediach opiniotwórczych
Działania promocyjne w Internecie – kampanie odsłonowe i adwords
Działania promocyjne w mediach Kraków Convention Bureau: w social mediach, w tym na FB, You Tubie i Instagramie, pozycjonowanie strony www.convention.krakow.pl, przygotowanie wirtualnych spacerów po obiektach konferencyjnych Krakowa i Małopolski, aktualizacja i uzupełnienie bazy obiektów konferencyjnych w Małopolsce, materiały multimedialnych z wykorzystaniem sylwetek tzw. Ambasadorów Krakowa i Małopolski,
Udział w międzynarodowych targach turystyki biznesowej i warsztatach.