|
|
Fragment z uzasadnienia przystąpienia do sporządzenia planu: Plan mający na celu realizację zasady zintegrowanej ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego - obejmuje obszar o wysokich walorach kulturowych i przyrodniczych, mający ważne znaczenie dla równowagi przestrzennej miasta i jego atrakcyjności. W jego obszarze znajduje się Fort Olszanica - obiekt fortyfikacji Twierdzy Kraków, stanowiącej unikalny w skali Europy zespół. Przy obecnych regulacjach prawnych, w przypadku zaniechania działań planistycznych, niebezpieczeństwo utraty walorów tych terenów mogłoby być przesądzone.
Wnioski do planu zostały rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Krakowa w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania zgodnie z art. 17 pkt 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (wersja obowiązująca do dnia 20 października 2010 r.). Rozpatrzenia wniosków złożonych do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego następują w formie Zarządzeń Prezydenta Miasta Krakowa, które są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa.
OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA z dnia 8 grudnia 2006 r.
o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Olszanica".
Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.),
zawiadamiam
o podjęciu przez Radę Miasta Krakowa uchwały Nr CXVIII/1267/06 z dnia 11 października 2006 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Olszanica".
Obszar objęty sporządzanym planem obejmuje tereny ograniczone od północy ulicą Olszanicką, od wschodu granicą zabudowy zlokalizowanej przy ulicach Rzepichy, Leśmiana, Pod Szańcami i Głogowiec, od południa drogą gruntową, stanowiącą przedłużenie ulicy Zakamycze w kierunku zachodnim i od południowego zachodu granicą administracyjną Miasta. Zachodnia granica tego obszaru przebiega w odległości około 150 metrów na wschód od autostrady A4.
Granice obszaru objętego planem szczegółowo określa załącznik graficzny
Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego planu miejscowego. Wnioski należy składać na piśmie – w Urzędzie Miasta Krakowa, w Punkcie Obsługi Mieszkańców, w Biurze Planowania Przestrzennego, ul. Sarego 4 (Dziennik Podawczy – pok. 13) lub drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Sarego 4, 31-047 Kraków, w terminie do dnia 15 stycznia 2007 r.
Wniosek powinien zawierać: nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Pomocne będzie dołączenie kserokopii wyrysu z mapy zasadniczej lub ewidencyjnej, z oznaczeniem granic terenu, którego dotyczy wniosek.
Sporządzanie planu podlega od 11 lipca 2003 r. przepisom ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, przywoływanej na wstępie.
ZARZĄDZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA:
* wyłączenie jawności na podstawie przepisów o ochronie danych osobowych
Powrót do listy planów odstąpionych