|
|
|||||||
Fragment z uzasadnienia przystąpienia do sporządzenia planu: Plan obejmuje obszary planowanej lokalizacji rozwiązań drogowych III obwodnicy oraz trasy szybkiego tramwaju. W północnej części granice planu obejmują pas wzdłuż ulicy Saskiej, z poszerzeniami na wysokości skrzyżowań z ulicami Nowohucką i Stoczniowców, Płaszowską i Przewóz oraz Lipską i Krzywda. W części środkowej obszar obejmuje zachodnią część zbiornika wodnego Bagry oraz teren wzdłuż ulicy Żołnierskiej. Granice obszaru obejmują tereny torowiska linii kolejowej Kraków - Medyka w miejscach jej przekroczenia przez planowaną drogę oraz przez planowaną linię szybkiego tramwaju. W części południowej granice obszaru obejmują tereny zakładu produkcyjnego "Tele-Fonika Kable S.A." (dawniej - Krakowskiej Fabryki Kabli): w miejscu planowanego przebiegu trasy oraz w miejscu planowanej lokalizacji torowiska szybkiego tramwaju. Granice obszaru obejmują także część terenów istniejącej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, przy ulicy Bieżanowskiej.
Wnioski do planu zostały rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Krakowa w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania zgodnie z art. 17 pkt 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (wersja obowiązująca do dnia 20 października 2010 r.). Uwagi do wyłożonego do publicznego wglądu projektu planu zostały rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Krakowa w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania zgodnie z art. 17 pkt 12 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Rozpatrzenia wniosków i uwag złożonych do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego następują w formie Zarządzeń Prezydenta Miasta Krakowa, które są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa.
(2) PROJEKT PLANU PRZEKAZANY POD OBRADY RADY MIASTA KRAKOWA
zarządzeniem Nr 1856/2006 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 12 września 2006 r.
DRUK NR 1450:
STENOGRAMY Z SESJI RADY MIASTA KRAKOWA:
Stenogram z sesji CXVII – 27 września 2006 r.
Stenogram z sesji CXVIII – 11 października 2006 r.
(1) PROJEKT PLANU WYŁOŻONY DO PUBLICZNEGO WGLĄDU w dniach od 27 marca do 25 kwietnia 2006 r.
Projekt ustaleń planu (tekst planu – projekt uchwały w sprawie uchwalenia planu)
Projekt rysunku planu (ok. 2 MB)
Projekt rysunku infrastruktury technicznej (ok. 2 MB)
Stenogram z dyskusji publicznej przeprowadzonej w dniu 4 kwietnia 2006 r.
PROGNOZA DO WYŁOŻONEGO PROJEKTU PLANU w dniach od 27 marca do 25 kwietnia 2006 r.
Prognoza oddziaływania na środowisko (ok. 1 MB)
Aneks do prognozy oddziaływania na środowisko (ok. 1 MB)
Załącznik graficzny do prognozy oddziaływania na środowisko (ok. 1 MB)
(2) OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA z dnia 17 marca 2006 r.
o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Trasy Nowopłaszowskiej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Na podstawie art. 17 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r., Nr 80, poz. 717 z późn. zm.) oraz uchwały Nr XCIV/883/01 Rady Miasta Krakowa z dnia 5 grudnia 2001 r., zmienionej uchwałą Nr XLVIII/464/04 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 maja 2004 r., w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Trasy Nowopłaszowskiej,
zawiadamiam
o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Trasy Nowopłaszowskiej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, sporządzonej do w/w planu. Obszar planu obejmuje: rejon skrzyżowania ulic Nowohuckiej, Saskiej i Stoczniowców, pas terenu wzdłuż ulicy Saskiej, tereny zachodniej części zbiornika wodnego zalewu Bagry i jego obrzeży, dwa fragmenty torowiska linii kolejowej Kraków–Medyka, południową część terenu zakładu produkcyjnego „Tele–Fonika Kable S.A.”, pas terenu wzdłuż północno – zachodniej granicy tego zakładu, rejon skrzyżowań ulic Wielicka – Kamieńskiego i Wielicka – Nowosądecka, oraz teren położony pomiędzy ulicami Chłopską, Bieżanowską i Gierymskich.
Wyłożenie odbędzie się w dniach od 27 marca do 25 kwietnia 2006 r. (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt), w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Za Torem 22, w godzinach:
Zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi do projektu planu należy składać na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 9 maja 2006 r. w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa lub na jego adres, podany w niniejszym Ogłoszeniu.
Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego zostanie przeprowadzona w dniu 4 kwietnia 2006 r., w Urzędzie Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4, sala Portretowa, początek o godz. 14:00.
Jednocześnie działając na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 1 i ust. 2, oraz w związku z art. 34 ust. 1 i art. 43 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2001 r. Nr 62, poz. 627 z późn. zm.) informuję, że w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie, o którym mowa w art. 19 ust. 6 ustawy Prawo ochrony środowiska, zamieszczono informacje:
Zgodnie z art. 40 ust. 1 przywoływanej ustawy – Prawo ochrony środowiska – projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wymieniony wyżej poddaje się postępowaniu z udziałem społeczeństwa w sprawie oceny oddziaływania na środowisko w okresie wyłożenia do publicznego wglądu, o którym mowa wcześniej.
Wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie oceny oddziaływania na środowisko można składać na piśmie w terminie do 9 maja 2006 r. w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa lub na jego adres, podany w Ogłoszeniu.
(1) OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA z dnia 9 kwietnia 2005 r.
o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Trasy Nowopłaszowskiej.
Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2003 r., Nr 80, poz. 717 z późn. zm.),
zawiadamiam
o podjęciu przez Radę Miasta Krakowa uchwały Nr XCIV/883/01 z dnia 5 grudnia 2001 r., zmienionej uchwałą Nr XLVIII/464/04 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 maja 2004 r., w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Trasy Nowopłaszowskiej.
Obszar obejmuje rejon skrzyżowania ulic Nowohuckiej, Saskiej i Stoczniowców, pas terenu wzdłuż ulicy Saskiej, tereny zachodniej części zbiornika wodnego zalewu Bagry i jego obrzeży, dwa fragmenty torowiska linii kolejowej Kraków–Tarnów, południową część terenu zakładu produkcyjnego „Tele–Fonika Kable S.A.”, pas terenu wzdłuż północno – zachodniej granicy tego zakładu, rejon skrzyżowań ulic Wielicka – Kamieńskiego i Wielicka – Nowosądecka, oraz teren zawarty pomiędzy ulicami Chłopską, Bieżanowską i Gierymskich.
Szczegółowe granice obszaru objętego sporządzanym planem określa załącznik graficzny
Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego planu miejscowego. Wnioski należy składać na piśmie – w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa, w Biurze Planowania Przestrzennego, ulica Za Torem 22 (Dziennik Podawczy – pokój nr 17) lub drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ulica Za Torem 22, 30-542 Kraków, w terminie do dnia 10 maja 2005 r. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Pomocne będzie dołączenie kserokopii wyrysu z mapy zasadniczej lub ewidencyjnej, z oznaczeniem granic terenu, którego dotyczy wniosek.
ZARZĄDZENIA PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA:
* wyłączenie jawności na podstawie przepisów o ochronie danych osobowych
OPINIE KOMISJI PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO I OCHRONY ŚRODOWISKA RADY MIASTA KRAKOWA: