Realizacja zadań publicznych Gminy Miejskiej Kraków w obszarze wspierania przedsiębiorczości z pominięciem otwartego konkursu ofert
Kto może złożyć ofertę?
Ofertę można złożyć z zakresu sfery zadań publicznych przewidzianych w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Prezydent Miasta Krakowa musi uznać celowość realizacji zadania.
Oferent zobowiązany jest podczas realizacji zleconego zadania publicznego, do zapewnienia dostępności architektonicznej, cyfrowej i/lub informacyjno–komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami na poziomie minimalnych wymagań, określonych w art. 6–7 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz. U. z 2020 r. poz. 1062) oraz wykazania w ofercie konkretnych planowanych działań w tym zakresie.
Jaka jest wysokość dofinansowania lub finansowania zadania publicznego?
Wysokość dofinansowania lub finansowania zadania publicznego nie może przekroczyć kwoty 10 000 zł. Natomiast łączna kwota środków finansowych przekazywanych przez Prezydenta Miasta Krakowa tej samej organizacji pozarządowej lub temu samemu podmiotowi wymienionemu w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, w danym roku kalendarzowym nie może przekroczyć kwoty 20 000 zł.
Jaki jest okres realizacji zadania publicznego?
Zadanie publiczne jest realizowane w okresie nie dłuższym niż 90 dni.
Kiedy oferta podana jest do publicznej wiadomości?
Po uznaniu celowości realizacji zadania, na które organ ma 7 dni roboczych, oferta zostaje zamieszczona na 7 dni w Biuletynie Informacji Publicznej, w miejscu przeznaczonym na zamieszczanie ogłoszeń Urzędu i na stronie internetowej miejskiego portalu dla organizacji pozarządowych www.ngo.krakow.pl.
Uwagi do oferty może zgłaszać każdy w terminie 7 dni od dnia jej zamieszczenia.
Kiedy zawierana jest umowa o wsparcie lub powierzenie realizacji zadania publicznego?
Umowa o wsparcie lub powierzenie realizacji zadania publicznego zawierana jest niezwłocznie po upływie terminu zgłaszania uwag oraz po ich rozpatrzeniu .
SZCZEGÓŁOWE ZASADY, DANE ORAZ DOKUMENTY DO POBRANIA
Zgodnie z art. 19 a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz.U. z 2019 r. poz. 688 t.j.), zwanej dalej ustawą na wniosek organizacji pozarządowej lub podmiotu wymienionego w art. 3 ust. 3 ww. ustawy (inne uprawnione podmioty), można zlecić realizację zadania publicznego o charakterze lokalnym lub regionalnym z pominięciem otwartego konkursu ofert.
Zlecenie zadania musi spełniać łącznie następujące warunki:
Projekt musi dotyczyć zadania, którego działania realizowane w projekcie ukierunkowane będą na wspieranie przedsiębiorczości, w tym między innymi:
Oferta realizacji zadania publicznego (poniżej do pobrania) składana przez organizację pozarządową przygotowywana jest na druku zgodnym ze wzorem określonym w załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 października 2018 roku w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2055).
DO POBRANIA:
Składanie ofert
Gdzie można złożyć ofertę?
Ofertę należy złożyć osobiście w siedzibie Wydziału albo wysłać pocztą lub kurierem do siedziby Wydziału ds Przedsiębiorczości i Innowacji na adres: ul. Bracka 10, 31-005 Kraków.
OFERTĘ NALEŻY ZŁOŻYĆ CO NAJMNIEJ 30 DNI PRZED DATĄ ROZPOCZĘCIA REALIZACJI ZADANIA
W przypadku ofert składanych na podstawie art. 19 a ww. ustawy oferent samodzielnie decyduje o tym, czy jest to zadanie o powierzenie (czyli sfinansowanie zadania), czy też wsparcie (dofinansowanie).
Termin realizacji zadania musi zawierać się w danym roku kalendarzowym (tj. nie może przekraczać roku budżetowego), a całość zadania będzie realizowana na terenie Gminy Miejskiej Kraków.
Zlecenie zadania publicznego w trybie pozakonkursowym na podstawie art. 19 a ustawy może dotyczyć wyłącznie zadań (ofert), które nie były wcześniej rozpatrywane w ramach otwartego konkursu ofert.
Oceny formalnej i merytorycznej oferty dokonuje Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji w terminie nie dłuższym niż 7 dni roboczych od daty wpływu oferty do Urzędu Miasta Krakowa.
Oferty pozytywnie rozpatrzone przez Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji zamieszczane są na okres kolejnych 7 dni:
W tym okresie (7 dni od daty zamieszczenia oferty) każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty, przekazując je do Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji:
Po rozpatrzeniu uwag, w przypadku pozytywnej oceny formalnej i merytorycznej, Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji przystępuje niezwłocznie do zawarcia umowy dotyczącej wsparcia lub powierzenia zgłoszonego zadania publicznego. Do umowy stosuje się odpowiednio przepisy art. 16-19 ww. ustawy.
Po realizacji zadania zleceniobiorca składa sprawozdanie wg wzoru (załączono w ogłoszeniu - powyżej) określonego w załączniku nr 2 do Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 października 2018 roku w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2055).
Zadanie musi być realizowane z uwzględnieniem wszelkich obowiązujących obostrzeń i wytycznych związanych z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-COV-2 oraz z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
UWAGA!!! Zgodnie z brzmieniem art. 4 ust. 3 oraz art. 5 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami podmioty sektora pozarządowego realizujące zadania publiczne są obowiązane do zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Opis zadania musi zawierać konkretne planowane działania w zakresie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
W razie pytań i wątpliwości, prosimy o kontakt z z pracownikami Wydziału pod numerami telefonów: tel. 12 616 1416 oraz 12 616 1562 bądź pod adresem e-mail: msp@um.krakow.pl.