|
|
|||||||
Fragment z uzasadnienia przystąpienia do sporządzenia planu: Plan ma na celu realizację działań samorządu w zakresie ustaleń Studium. Wpłynie on na poprawę jakości życia obecnych i przyszłych mieszkańców terenu położonego w bliskim sąsiedztwie byłej Huty im. T. Sendzimira (obecnie Mittal Steel Poland S.A.) poprzez ochronę zachowanych terenów cennych kulturowo i przyrodniczo, w tym założenia rezydencjonalnego z renesansowym dworem obronnym oraz jednego z najlepszych jakościowo kompleksów rolnych w Krakowie. Plan ten pozwoli ustalić zasady zagospodarowania przestrzennego na terenach zagrożonych powodzią, na terenach otwartych, ze szczególnym uwzględnieniem strefy zwiększania lesistości. Podniesie rangę tej części Krakowa poprzez uporządkowanie istniejącej zabudowy i harmonijne wprowadzenie nowej. Ułatwi także kształtowanie towarzyszącej jej zieleni i przestrzeni publicznych. Ustalenia przyjęte w planie umożliwią rozbudowę niezbędnej infrastruktury technicznej i komunalnej, a także lokalizację nowych dróg wewnętrznych, które zapewnią prawidłową obsługę komunikacyjną wewnątrz obszaru oraz powiązania z układem komunikacyjnym miasta. Rozwiązania planu będą miały charakter kompleksowy, uwzględniający relacje z terenami otaczającymi, dla których również są opracowywane, bądź już zostały uchwalone plany miejscowe.
Wnioski do planu zostały rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Krakowa w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania zgodnie z art. 17 pkt 3 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (wersja obowiązująca do dnia 20 października 2010 r.). Uwagi do wyłożonego do publicznego wglądu projektu planu zostały rozpatrzone przez Prezydenta Miasta Krakowa w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania zgodnie z art. 17 pkt 12 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Rozpatrzenia wniosków i uwag złożonych do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego następują w formie Zarządzeń Prezydenta Miasta Krakowa, które są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa.
(2) PROJEKT PLANU PRZEKAZANY POD OBRADY RADY MIASTA KRAKOWA
zarządzeniem Nr 1734/2009 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 10 sierpnia 2009 r.
DRUK NR 1258:
Projekt ustaleń planu (tekst planu – projekt uchwały
w sprawie uchwalenia planu z uzasadnieniem)
Projekt rysunku planu (ok. 10 MB)
– załącznik nr 1 do uchwały
Projekt rysunku infrastruktury technicznej (ok. 4 MB)
– Wodociąg i kanalizacja – załącznik nr 2 do uchwały
Projekt rysunku infrastruktury technicznej (ok. 4 MB)
– Elektroenergetyka, gazownictwo, teletechnika – załącznik nr 3 do uchwały
Rozstrzygnięcie o sposobie rozpatrzenia uwag dotyczących projektu planu
– załącznik nr 4 do uchwały (wyłączona jawność)*
Rozstrzygnięcie o sposobie realizacji zapisanych w planie inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej,
które należą do zadań własnych gminy oraz zasadach ich finansowania – załącznik nr 5 do uchwały
STENOGRAMY Z SESJI RADY MIASTA KRAKOWA:
Stenogram z sesji LXXIX – 26 sierpnia 2009 r.
Stenogram z sesji LXXX – 9 września 2009 r.
Strona źródłowa BIP ze stenogramami z sesji RMK
(1) PROJEKT PLANU WYŁOŻONY DO PUBLICZNEGO WGLĄDU w dniach od 9 marca do 7 kwietnia 2009 r.
Projekt ustaleń planu (tekst planu – projekt uchwały
w sprawie uchwalenia planu)
Projekt rysunku planu (ok. 3 MB)
Projekt rysunku infrastruktury technicznej
– Wodociąg i kanalizacja (ok. 4 MB)
Projekt rysunku infrastruktury technicznej
– Elektroenergetyka, gazownictwo, teletechnika (ok. 3 MB)
Protokół z dyskusji publicznej przeprowadzonej w dniu 17 marca 2009 r. (brak stenogramu)
PROGNOZA DO WYŁOŻONEGO PROJEKTU PLANU w dniach od 9 marca do 7 kwietnia 2009 r.
Prognoza oddziaływania na środowisko (ok. 1 MB)
Załącznik do prognozy oddziaływania na środowisko (ok. 4 MB)
(2) OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA z dnia 27 lutego 2009 r.
o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Branice - Dwór" wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
Na podstawie art. 17 pkt 10 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 poz. 717 z późn. zm.) oraz uchwały Nr VII/103/07 Rady Miasta Krakowa z dnia 28 lutego 2007 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Branice - Dwór",
zawiadamiam
o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Branice - Dwór" oraz o wyłożeniu prognozy oddziaływania na środowisko, sporządzonej do w/w planu - w dniach od 9 marca do 7 kwietnia 2009 r. (z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt), w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa, ul. Sarego 4, 31-047 Kraków, w godzinach:
Obszar objęty sporządzanym planem położony jest w południowo-wschodniej części Krakowa, w granicach dzielnicy XVIII – Nowa Huta, w rejonie ulic: Deszczowej, Sasanek i Szymańskiego.
Szczegółowy przebieg granic obszaru objętego planem określa załącznik graficzny
Zgodnie z art. 18 ust. 1 w/w ustawy, każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego, może wnieść uwagi. Uwagi do projektu planu - zgodnie z art. 18 ust. 2 i ust. 3 tej ustawy – należy składać na piśmie z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 kwietnia 2009 r. w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Kraków lub na jego adres, podany w niniejszym Ogłoszeniu.
Dyskusja publiczna nad rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu miejscowego zostanie przeprowadzona w dniu 17 marca 2009 r., w Urzędzie Miasta Krakowa, pl. Wszystkich Świętych 3-4, Sala Obrad, początek o godz. 14:30.
Jednocześnie informuję, że zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227) zwanej dalej "ustawą" – w publicznie dostępnym wykazie danych o dokumentach zawierających informacje o środowisku i jego ochronie, zamieszczono informacje:
Zgodnie z art. 46 pkt 1 oraz art. 54 ust. 2 ustawy, projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wymieniony wyżej podlega strategicznej ocenie oddziaływania na środowisko, w tym – z zapewnieniem możliwości udziału społeczeństwa – w okresie wyłożenia do publicznego wglądu, o którym mowa wcześniej.
Wnioski i uwagi w postępowaniu w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko – stosownie do przepisu art. 54 ust. 3 ustawy – należy wnosić na zasadach określonych w art. 18 ust. 2 i ust. 3 przywołanej na wstępie ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 kwietnia 2009 r. w Biurze Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta Krakowa lub na jego adres.
Dokument ogłoszenia_(2)
(1) OGŁOSZENIE PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA z dnia 17 sierpnia 2007 r.
o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Branice - Dwór".
Na podstawie art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, poz. 717 z późn. zm.),
zawiadamiam
o podjęciu przez Radę Miasta Krakowa uchwały Nr VII/103/07 z dnia 28 lutego 2007 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Branice - Dwór".
Obszar objęty sporządzanym planem położony jest w południowo-wschodniej części Krakowa, w granicach dzielnicy XVIII – Nowa Huta, w rejonie ulic: Deszczowej, Sasanek i Szymańskiego.
Szczegółowe granice obszaru objętego sporządzanym planem określa załącznik graficzny
Zainteresowani mogą składać wnioski do wyżej wymienionego planu miejscowego. Wnioski należy składać na piśmie – w Urzędzie Miasta Krakowa w Punkcie Obsługi Mieszkańców, w Biurze Planowania Przestrzennego, ul. Sarego 4 (Dziennik Podawczy – pok. 13), lub drogą pocztową na adres: Urząd Miasta Krakowa, Biuro Planowania Przestrzennego, ul. Sarego 4, 31-047 Kraków, w terminie do dnia 21 września 2007 r.
Wniosek powinien zawierać: nazwisko, imię, nazwę i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy. Pomocne będzie dołączenie kserokopii wyrysu z mapy zasadniczej lub ewidencyjnej, z oznaczeniem granic terenu, którego dotyczy wniosek.
Dokument ogłoszenia_(1)
ZARZĄDZENIA PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA:
* wyłączenie jawności na podstawie przepisów o ochronie danych osobowych
OPINIE KOMISJI PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO I OCHRONY ŚRODOWISKA RADY MIASTA KRAKOWA: