1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Budynek os. Szkolne 34:
Siedziba Filii znajduje się na parterze. Do budynku można wejść przez szerokie, podwójne samorozsuwające się drzwi, obok których znajduje się punkt pracownika pierwszego kontaktu (do punktu wchodzi się przez drzwi wejściowe nierozsuwane). Osoby z problemami motorycznymi, osoby z niepełnosprawnościami poruszające się na wózkach, a także osoby z wózkami dziecięcymi, idące od al. Solidarności, mają możliwość skorzystania z pochylni (zabezpieczonej barierkami) usytuowanej w pobliżu drzwi wejściowych do budynku.
W budynku barierę stanowią drzwi, które poprzedzają wejście na korytarz, wzdłuż którego znajdują się pokoje pracowników socjalnych. Są one ciężkie i osoba niepełnosprawna wymaga pomocy w ich otwarciu. Na początku korytarza znajduje się tablica informująca o lokalizacji poszczególnych zespołów.
Budynek os. Szkolne 35:
Siedziba Filii znajduje się na parterze. Do budynku prowadzą dwa wejścia. Jedno od strony al. Solidarności. Przed drzwiami wejściowymi zainstalowany został dzwonek. Aby wejść do budynku trzeba pokonać 3 schodki, znajdujące się ok 2 metry od wejścia do budynku lub krawężniki znajdujące się ok 5 m od wejścia oraz dwa schodki usytuowane bezpośrednio przed drzwiami). Drugie wejście jest usytuowane w środku osiedla Szkolnego przy placu zabaw. Wejście do budynku z każdej strony ma szerokość ok. 94 cm.
2. Opis dostępności korytarzy, toalet, schodów i wind.
Budynek os. Szkolne 34:
Na parterze budynku znajduje się Punkt Pierwszego Kontaktu, pokoje pracowników socjalnych oraz toaleta, do której dostęp poprzedzają szerokie drzwi. Toaleta dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Budynek os. Szkolne 35:
Pokoje pracowników socjalnych znajdują się na parterze. Wejście od strony al. Solidarności dla osoby na wózku inwalidzkim jest utrudnione.
3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Przenośna pętla indukcyjna znajduje się w budynku os. Szkolne 34, na parterze w Punkcie Pierwszego Kontaktu. Osoby chcące wejść do budynku przy os. Szkolnym 34 mają możliwość skorzystania z pochylni usytuowanej w pobliżu drzwi wejściowych.
4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.
Przy al. Solidarność od strony os. Szkolnego wyznaczone jest jedno miejsce do parkowania dla osób z niepełnosprawnością. Brak wydzielonego miejsca na ulicy w pobliżu wejścia do budynku na os. Szkolnym 34.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynków i wszystkich pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Warunkiem wejścia na teren budynków MOPS z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynków z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynkach MOPS można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego po uprzednim umówieniu terminu wizyty interesanta. Usługa jest bezpłatna, dostępna w godzinach pracy urzędu.
7. Pomoc przeszkolonych pracowników na miejscu (asysta, pomoc w przemieszczaniu się po budynku, udzielenie kompleksowej informacji, itp.)
Pracownicy w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy os. Szkolnym 34 są przeszkoleni w zakresie pomocy osobom z niepełnosprawnością w zakresie udzielania kompleksowej informacji.
8. Informacje o dojeździe do obiektu komunikacją publiczną.
Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Filii nr 4 os. Szkolne 34, oraz os. Szkolne 35 można dojechać komunikacją miejską (liniami tramwajowymi oraz autobusowymi). Przystanki: Struga.