1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Do budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie przy ulicy Praskiej 52 prowadzą dwa wejścia do dwóch odrębnych części budynku. Dojście do budynku z każdej strony ma szerokość co najmniej 1,5 m. Osoby z problemami motorycznymi, osoby z niepełnosprawnościami poruszające się na wózkach, a także osoby z wózkami dziecięcymi mają możliwość skorzystania z pochylni wejścia od strony ulicy Praskiej do jednej części budynku gdzie znajdują się Zespoły Problemowe. Drugie wejście od ulicy Praskiej gdzie znajduje się Dziennik Podawczy i Pracownik Pierwszego Kontaktu wymaga pokonania jednego stopnia o wysokości 7 cm.
2. Opis dostępności korytarzy, toalet, schodów i wind.
Na parterze budynku znajduje się Dziennik Podawczy. Na wyższe kondygnacje prowadzą schody oraz winda z funkcją komunikatów głosowych i przyciskami w języku Braille'a.
Podjazd dla osób z niepełnosprawnością oraz winda znajdują się przy jednym z wejść od strony ulicy Praskiej.
Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością znajduje się na drugim piętrze w miejscu gdzie znajdują się Zespoły Problemowe.
3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
W budynku przy ulicy Praskiej 52 jest winda z funkcją komunikatów głosowych i przyciskami w języku Braille'a oraz podjazd dla osób z niepełnosprawnością. Podjazd oraz winda znajdują się przy jednym z wejść od strony ulicy Praskiej.
Przenośna pętla indukcyjna znajdują się na parterze na Dzienniku Podawczym
4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.
Przy ulicach przy których znajduje się budynek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie Filii nr 5 tj. ulicy Praskiej i ulicy Jana Pietrusińskiego nie ma wyznaczonych miejsc do parkowania dla osób z niepełnosprawnością.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Warunkiem wejścia na teren budynku MOPS z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynku można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego po uprzednim umówieniu terminu wizyty interesanta. Usługa jest bezpłatna, dostępna w godzinach pracy urzędu.
7. Pomoc przeszkolonych pracowników na miejscu (asysta, pomoc w przemieszczaniu się po budynku, udzielenie kompleksowej informacji, itp.)
Pracownicy w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Praskiej 52 udzielają wsparcia osobom z niepełnosprawnością w zakresie kompleksowej informacji, asysty, pomocy w przemieszczaniu się po budynku.
8. Informacje o dojeździe do obiektu komunikacją publiczną.
Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Praskiej 52 można dojechać komunikacją miejską liniami autobusowymi. Przystanki: Os. Robotnicze, Zielińskiego