1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Do budynku, w którym ma siedzibę PAL „Zesławice i Kantorowice” prowadzi jedno wejście. Budynek znajduje się na ogrodzonej działce. Wejście na teren posesji może odbywać się z 2 stron: od strony północnej oraz od strony wschodniej. Oba wejścia składają się z bram wjazdowych oraz furtek. Dojście do budynku z każdej strony jest przestrzenne, wyłożone kostką brukową. Osoby z problemami motorycznymi, osoby z niepełnosprawnościami poruszające się na wózkach, a także osoby z wózkami dziecięcymi mają możliwość dostania się na teren posesji bezproblemowo, teren nie ma żadnych barier architektonicznych.
2. Opis dostępności korytarzy, toalet, schodów i wind.
Na parterze budynku znajduje się część usługowa właściciela posesji wraz z korytarzem i schodami prowadzącymi do lokalu PAL mieszczącego się na 1 piętrze budynku. Korytarz i schody są częścią wspólną. Aby dotrzeć do lokalu PAL po wejściu do budynku przez duże dwuskrzydłowe oszklone drzwi należy przejść korytarzem do końca, a następnie wejść na schody. Lokal nie jest wyposażony w windę czy inne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami motorycznymi.
3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Lokal nie posiada wyżej wymienionych dostosowań.
4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.
Przy budynku, gdzie mieści się lokal PAL dostępny jest parking z dużą ilością miejsc parkingowych. Nie ma na nim jednak wyznaczonych miejsc do parkowania dla osób z niepełnosprawnością.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku i lokalu PAL można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynku można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego po wcześniejszym umówieniu terminu wizyty interesanta. Usługa jest bezpłatna, dostępna w godzinach pracy PAL.
7. Pomoc przeszkolonych pracowników na miejscu (asysta, pomoc w przemieszczaniu się po budynku, udzielenie kompleksowej informacji, itp.)
Pracownicy PAL Na Skarpie służą pomocą w asyście, pomocy w przemieszczaniu się po budynku oraz udzieleniu kompleksowej informacji.
8. Informacje o dojeździe do obiektu komunikacją publiczną.
Do lokalu PAL Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Gustawa Morcinka 40 można dojechać komunikacją miejską - liniami autobusowymi nr 122 i 422. Przystanki: Zesławice, Zesławice Ogródki Działkowe 2.