1. Opis dostępności do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Klub Samopomocy znajduje się na parterze budynku Domu Kultury „Mydlniki” przy ulicy Balickiej 289. Do pomieszczeń placówki prowadzi jedno wejście. Wejście do budynku znajduje się od strony ulicy Kazimierza Wierzyńskiego, ma szerokość co najmniej 90cm z prostym wejściem z chodnika. Osoby z problemami motorycznymi, osoby z niepełnosprawnościami poruszające się na wózkach, a także osoby z wózkami dziecięcymi mają możliwość skorzystania z tego wejścia. Przy wejściu na drzwiach znajduje się oznaczenie informujące o lokalizacji Placówki. Po lewej stronie przy drzwiach znajduje się domofon oznaczony informacją numeryczną.
2. Opis dostępności korytarzy, toalety, schodów i windy
W budynku Klubu Samopomocy Nr 3 znajduje się jedna para drzwi bez progu z bezpośrednim wejściem do wewnątrz. Pomieszczenie składa się z dużej sali terapeutycznej połączonej z szatnią i kącikiem relaksacyjno-wypoczynkowym. Z lewej strony znajduje się pokój przeznaczony do terapii indywidualnej, którego część pełni jednocześnie funkcję pokoju administracyjnego, po prawej stronie znajduje się małe zaplecze kuchenne i toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Pomieszczenia zajmowane przez Klub nie posiadają dostosowań tego typu.
4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnością.
Przy budynku, w którym funkcjonuje Klub nie funkcjonują miejsca parkingowe. Na przeciwko budynku znajduje się ogólnodostępny parking, który nie posiada wyznaczonego miejsca dla osób z niepełnosprawnością.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Warunkiem wejścia na teren budynku z psem asystującym jest zgoda Kierownictwa Klubu Kultury Mydlniki . Aby była możliwość wejścia z psem asystującym wymagana jest uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia
o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynku nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego.
7. Pomoc przeszkolonych pracowników na miejscu (asysta, pomoc w przemieszczaniu się po budynku, udzielenie kompleksowej informacji, itp.)
Pracownicy Klubu Samopomocy są przeszkoleni w zakresie pomocy oraz udzielania informacji dot. pomocy osobom z niepełnosprawnością oraz przemieszczaniu się po budynku.
8. Informacje o dojeździe do obiektu komunikacją publiczną.
Do Klubu Samopomocy przy ulicy Balickiej 289, można dojechać komunikacją miejską (liniami tramwajowymi nr 4, 8, 24 do pętli Bronowice Małe oraz autobusami: Nr 164 i 199 z przystanku ul. Balicka oraz przystanku ul. Na Błonie autobusami nr, 702, 228, 218.