1. Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Do budynku Domu Nr 9 przy ulicy Smolki 5/203 prowadzi jedno wejście. Aby dostać się do ośrodka, należy przejść przez główne drzwi budynku znajdujące się na poziomie chodnika, następnie skierować się w prawo do kolejnych drzwi z zamontowanym domofonem po ich prawej stronie. Aby dostać się do następnych pomieszczeń budynku, należy na domofonie wybrać numer 203. Na parterze w pomieszczeniu korytarza po lewej stronie znajduje się portiernia, natomiast po prawej stornie winda. Lokal znajduje się na drugim piętrze budynku. Po dojechaniu windą na piętro należy kierować się w prawą stronę korytarza. Drzwi do ośrodka znajdują się za przeszklonymi drzwiami, na końcu korytarza. Aby dostać się na teren placówki należy nacisnąć przycisk videodomofonu znajdujący się po prawej stronie drzwi na wysokości ramienia.
2. Opis dostępności korytarzy, toalet, schodów i wind.
W ośrodku znajduje się jeden korytarz z którego możliwy jest dostęp do wszystkich pomieszczeń. W lokalu znajdują się dwie toalety – w jednej z nich znajduje się poręcz ułatwiająca korzystanie osobom z niepełnosprawnością. Na terenie placówki nie ma schodów ani wind. W pomieszczeniach Domu znajduje się wydzielona przestrzeń do terapii ruchowej, pokój administracyjny, pokój terapii, toaleta dla Pracowników, pracownia, duża sala spotkań, jadalnia, kuchnia oraz toaleta dla uczestników.
3. Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
do budynku, w którym funkcjonuje ośrodek znajduje się na poziomie chodnika.
W budynku znajduje się również winda bez funkcji komunikatów głosowych. Na parterze znajduje się stanowisko portiera.
4. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.
Przy budynku, w którym funkcjonuje Dom brak jest parkingu z wyznaczonym miejscem dla osób z niepełnosprawnością.
5. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Warunkiem wejścia na teren budynku Domu z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
6. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynku nie można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego.
7. Pomoc przeszkolonych pracowników na miejscu (asysta, pomoc w przemieszczaniu się po budynku, udzielenie kompleksowej informacji, itp.)
Pracownicy Domu Nr 9 przy ulicy Smolki 5/203 są przeszkoleni w zakresie udzielania osobom z niepełnosprawnością kompleksowej informacji, asyście, pomocy w przemieszczaniu się po budynku.
8. Informacje o dojeździe do obiektu komunikacją publiczną.
Najbliższe przystanki tramwajowe nazywają się „Smolki 01” i „Smolki 02”. Do obu przystanków dojeżdżają pojazdy dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych
z terenu całego Krakowa. Odległość od budynku, w którym znajduje się Ośrodek
do przystanków wynosi około 33 m i 52 m. Do przystanków dojeżdżają - linie tramwajowe nr 8, 10, 17 oraz autobus 904.