Opracowanie koncepcji Katalogu mebli miejskich dla miasta Krakowa wraz z wizualizacjami oraz kartami katalogowymi.
Zapytanie ofertowe - pdf
Załączniki do zapytania ofertowego
Załącznik nr 1: specyfikacja zamówienia - pdf
Załącznik nr 2: wzór umowy + załącznik nr 1 do umowy – pdf + pdf
Załącznik nr 3: formularz składania ofert – pdf i word
Wyjaśnienia/ odpowiedzi na pytania Oferentów dot. zapytania ofertowego:
1. Czy zakładają Państwo, że wszystkie proponowane meble miejskie mają być projektami indywidualnymi, czy w grę wchodzi dobór produktów dostępnych na rynku?
Wszystkie projekty powinny być projektami indywidualnymi, do których Zamawiający będzie mógł nabyć pełnię praw autorskich oraz których późniejsze wykorzystanie będzie możliwe i zgodne z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Zamawiający nie dopuszcza wykorzystania projektów gotowych produktów dostępnych na rynku.
2. Czy podział na "tereny o charakterze współczesnym i tereny o charakterze zabytkowym" jest już ustalony, czy strefowanie wchodzi w zakres zamówienia?
Strefowanie nie wchodzi w zakres zamówienia, ponieważ podział na tereny o charakterze zabytkowym oraz współczesnym wynika z ustalenia ochrony na podstawie przepisów Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Tereny o charakterze zabytkowym są ustalone przez służby konserwatorskie i obejmują w szczególności:
- obszary urbanistyczne miasta wpisane do rejestru zabytków lub ujęte w gminnej ewidencji zabytków,
- obszary miasta uznane za Pomnik Historii na podstawie Zarządzenia Prezydenta RP z dnia 8 września 1994 r.,
- obszary miasta, na których obowiązują zapisy uchwał Rady Miasta o utworzeniu Parku Kulturowego,
- obiekty (np. parki, zespoły pałacowo-parkowe) wpisane do rejestru zabytków lub ujęte w gminnej ewidencji zabytków,
Strefowanie związane jest z ww. obiektami/obszarami chronionymi. Obszary układów urbanistycznych wpisanych do rejestru zabytków i obszary uznane za pomnik historii zostały przedstawione w formie warstw zbiorczych w ogólnodostępnym portalu Obserwatorium – link do mapy z warstwami:
Ww. obszary w części pokrywają się z obszarami parków kulturowych.
https://parkikulturowe.krakow.pl/
Dodatkowe informacje na temat granic tych obszarów:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WMP19940500418/O/M19940418.pdf
Wszystkie pozostałe tereny traktujemy jako tereny współczesne. Będą to w szczególności tereny zieleni osiedlowej, pasy drogowe etc.
Terenami o charakterze zabytkowym są również inne układy urbanistyczne oraz obiekty z przyległymi terenami, ujęte w gminnej ewidencji zabytków, jak np. zespoły parkowe, których zakres może zostać udostępniony na wniosek Wykonawcy/Oferenta przez Miejskiego Konserwatora Zabytków UMK.
Zgodnie z treścią zapytania ofertowego prosimy Państwa o wskazanie przykładowego umiejscowienia zaprojektowanych mebli miejskich, z uwzględnieniem charakteru dwóch powyższych obszarów, architektury zabudowy i już funkcjonujących rozwiązań. Wierzymy, że działanie takie wprowadzi względny ład w obrębie łatwo identyfikowalnych stref miasta przy jednoczesnym uniknięciu zupełnego jego usystematyzowania według jednego powtarzalnego szablonu.
3. Czy istnieje dowolność jeżeli chodzi o materiały i wymiary proponowanych przez nas mebli?
Zarówno w kwestii doboru materiałów, jak i wymiarów mebli istnieje dowolność. Pamiętać jednak należy, iż zarówno koncepcja katalogu, jak i wizualizacji powinny ściśle odnosić się do specyfiki miasta, uwzględniać standard i komfort użytkowania przez różne grupy użytkowników (w tym niepełnosprawnych), ergonomię kształtów, estetykę i ekonomiczność wykonania, a także ogólne zalecenia kolorystyczne, techniczne, materiałowe (preferowane materiały naturalne, drewno rodzimych gatunków drzew nieżywicujących), montażowe i lokalizacyjne, co do posadowienia poszczególnych elementów małej architektury w przestrzeni publicznej Krakowa oraz ich oznakowania logo lub herbem.
4. Jaki jest termin złożenia oferty?
Oferty w wersji elektronicznej, na załączonym do zapytania ofertowego formularzu (załącznik nr 3), należy przesłać na adres mailowy Wydziału Komunikacji Społecznej: ks.umk@um.krakow.pl w terminie do dnia 31 października 2023 r. do godziny 12:00.
5. Jaki jest termin dostawy produktów?
Zamówienie dotyczy opracowania:
1) koncepcji Katalogu mebli miejskich dla miasta Krakowa
2) projektu wizualizacji mebli miejskich, oraz
3) kart katalogowych dla mebli miejskich.
Termin składania ofert to 31 października 2023 r. do godziny 12:00. Zamówienie nie przewiduje dostawy produktów gotowych, a wszystkie elementy zamówienia (koncepcja, wizualizacje, karty katalogowe) powinny być projektami indywidualnymi, do których Zamawiający będzie mógł nabyć pełnię praw autorskich oraz których późniejsze wykorzystanie przez Zamawiającego będzie możliwe i zgodne z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Jakiej wielkości zamówienia są przewidywane rocznie?
Efektem końcowym realizacji zamówienia jest zaprojektowanie przez Zamawiającego Katalogu mebli miejskich dla miasta Krakowa, który przede wszystkim pomoże w uporządkowaniu podstawowych elementów małej architektury, umieszczanych w przestrzeni publicznej Krakowa, związanych z inwestycjami realizowanymi przez wydziały, jednostki, instytucje i spółki Gminy Miejskiej Kraków lub współfinansowanymi ze środków miejskich, przede wszystkim poprzez ograniczenie zbyt dużej ich różnorodności i przypadkowości.
Zamawiający nie gwarantuje oraz nie ma możliwości oszacowania wielkości potencjalnych, przyszłych realizacji, dokonywanych w oparciu o Katalog. Zamówienie (w oparciu o zapytanie ofertowe), nie przewiduje też dostawy produktów gotowych, a wszystkie elementy zamówienia (koncepcja, wizualizacje, karty katalogowe) powinny być projektami indywidualnymi, do których Zamawiający będzie mógł nabyć pełnię praw autorskich oraz których późniejsze wykorzystanie przez Zamawiającego będzie możliwe i zgodne z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.