Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.
Warsztat Terapii Zajęciowej ul. Cechowa 142 zlokalizowany w części budynku przy ul. Kamieńskiego 51 prowadzony przez Dom Pomocy Społecznej w Krakowie przy ulicy Łanowej 41, mieści się w budynku wielokondygnacyjnym, niepodpiwniczonym. Na potrzeby Warsztatu wynajęto część pomieszczeń znajdującą się na parterze biurowca, pozostałe pomieszczenia zajmowane są przez innych najemców. Wejście główne do Warsztatu jest pozbawione barier dla osób niesamodzielnych ruchowo z podjazdem dla wózków. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Dodatkowe wejście do budynku ma charakter pomocniczy i służy innym najemcom lub usługodawcom. Osoby nie będące uczestnikami zajęć, pracownikami lub osobami wykonującymi usługi na rzecz Warsztatu lub jego podopiecznych nie korzystają co do zasady z wewnętrznych ciągów komunikacyjnych w najmowanych pomieszczeniach.
Opis dostępności korytarzy, toalet, schodów i wind.
W budynku przy ul. Kamieńskiego 51 jest winda osobowa w części nie przeznaczonej dla WTZ. Komunikacja między kondygnacjami jest zbędna dla uczestników i pracowników WTZ. Pomieszczenia łazienek zostały dostosowane dla osób niepełnosprawnych słabo chodzących oraz poruszających się za pomocą wózka inwalidzkiego: uchwyty przy muszli klozetowej.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
W siedzibie Warsztatu nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie Braille'a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Część pracowników placówki miała zajęcia z języka migowego w trakcie kształcenia.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością.
Przed budynkiem WTZ jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.
Do budynku WTZ można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Warunkiem wejścia z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Możliwość wejścia do budynku z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.
W budynku WTZ nie jest dostępna usługa tłumacza języka migowego.
Pomoc przeszkolonych pracowników na miejscu (asysta, pomoc w przemieszczaniu się po budynku, udzielenie kompleksowej informacji, itp.)
Pracownicy Warsztatu Terapii Zajęciowej są przeszkoleni w zakresie pomocy osobom z niepełnosprawnością w zakresie udzielania kompleksowej informacji, asyście, pomocy w przemieszczaniu się po budynkach.
Informacje o dojeździe do obiektu komunikacją publiczną.
Dojazd komunikacją miejską do budynku WTZ odbywa się z przystanków zlokalizowanych przy ul. Henryka Kamieńskiego. Środki publicznego transportu odbywają się liniami autobusowymi 144, 169, 173, 174, 179, 304, 513 z przystanku “Kamieńskiego” oraz liniami autobusowymi 144, 169, 173 z przystanku “Makowa”. Dojście do przystanków odbywa się wzdłuż ulic publicznych częściowo przystosowanej do potrzeb osób o szczególnych potrzebach.