Konsultacje społeczne dotyczące programu „Zdrowy Kraków” na lata 2025-2028
Prezydent Miasta Krakowa zaprasza Mieszkanki i Mieszkańców Krakowa oraz instytucje, organizacje i podmioty związane z ochroną zdrowia do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących kolejnej edycji programu „Zdrowy Kraków ”. W ramach konsultacji można zgłaszać uwagi do opracowanej diagnozy w obszarze zdrowia w Krakowie oraz propozycje projektów, działań i zadań do realizacji w perspektywie od 2025 do 2028 roku.
Celem konsultacji jest rozpoznanie potrzeb, opinii i perspektyw mieszkanek i mieszkańców oraz instytucji, organizacji i podmiotów związanych z ochroną zdrowia, tak aby realizowane w latach 2025-2028 przez Miasto projekty i zadania odpowiadały faktycznym interesom poszczególnych grup. Konsultacje prowadzone są przez Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.
Termin konsultacji:
od 12 listopada 2024 r. do 20 grudnia 2024 r.
Harmonogram konsultacji:
Zbieranie uwag, wniosków i propozycji na piśmie w określonym czasie, w tym za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej: od 15 listopada 2024 r. do 20 grudnia 2024 r.
Wypełniony i podpisany formularz można złożyć w następujący sposób:
przesłać w formie skanu/zdjęcia drogą elektroniczną na adres e-mail: konsultacje@um.krakow.pl;
wysłać pocztą tradycyjną na adres: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia, ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków z dopiskiem: Konsultacje społeczne dotyczące Programu „Zdrowy Kraków”;
przesłać przez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP) z dopiskiem: Konsultacje społeczne dotyczące Programu „Zdrowy Kraków”.
Prace warsztatowe prowadzone wspólnie z mieszkańcami i przedstawicielami Miasta, mające na celu wypracowanie propozycji rozwiązań dla Miasta: 14 grudnia 2024 r.
Dyżury telefoniczne ekspertów: 9-16 grudnia 2024 r.
Konsultacje społeczne prowadzone są na podstawie Uchwały nr CXI/2904/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 września 2018 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Miejskiej Kraków oraz z Krakowską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.
W przypadku pytań lub wątpliwości można kontaktować się z:
Panią Marią Piętak-Frączek – kierownikiem Referatu ds. Zdrowia Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa (adres e-mail: maria.pietak-fraczek@um.krakow.pl; tel.: 12 616 94 92)
Panią Joanną Jabłońską – pracownikiem Referatu ds. Zdrowia (adres e-mail: joanna.jablonska1@um.krakow.pl; tel.: 12 616 94 97).