W projekcie uczestniczyła młodzież w wieku 16-19 lat kształcąca się w zawodach: technik geodeta, technik ochrony środowiska, technik inżynierii środowiska, technik drogownictwa, technik logistyk. Zajęcia poza nauką przedmiotową obejmowały również przygotowywanie osobistego portfolio planowania kariery edukacyjnej i zawodowej, dokumentów aplikacyjnych, autoprezentację i wystąpienia publiczne z wykorzystaniem środków multimedialnych.
Ważnym elementem projektu były zajęcia warsztatowe i seminaryjne w Instytucie Ochrony Środowiska Politechniki Krakowskiej, uczestnictwo w Konferencji Studenckich Kół Naukowych, przeprowadzanie badań gazów energetycznych i węgla metodą chromatograficzną w Laboratorium Badań Gazów Huty im. T. Sendzimira i inne zajęcia o charakterze pozalekcyjnym i pozaprogramowym. Warsztaty praktyczne pozwoliły uczestnikom na: zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami pozyskiwania energii elektrycznej oraz cieplnej ze źródeł odnawialnych, rozpoznawanie rodzajów instalacji i urządzeń wykorzystujących różne rodzaje energii odnawialnej, nabycie umiejętności projektowania prostych instalacji, poznawanie sposobów magazynowania i oszczędzania energii.
W ramach projektu dofinansowane zostały wyjazdy do elektrowni wiatrowych do Pucka i Swarzewa czy doświadczalnego zakładu geotermalnego do Bańskiej-Białego Dunajca.