Oznakowanie budynku
Z przodu budynku widać nazwę Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie. Wejście główne do Szpitala znajduje się od strony ul. Prądnickiej (front budynku).
Wejście główne zapewnia swobodny dostęp do budynku dla osób niepełnosprawnych, bezpośrednio z chodnika bez ograniczeń architektonicznych. Drzwi wejściowe (zewnętrzne) są szklane i sterowane automatycznie, a ich szerokość umożliwia swobodny przejazd osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim.
Opis dostępności korytarzy i wind
Po wejściu do Szpitala znajdujemy się holu głównym, po lewej stronie holu znajduje się punkt informacyjny, w którym portier udziela informacji. Po prawej stronie znajduje się rejestracja do poradni specjalistycznych. W dalszej części holu znajdują się toalety dla pacjentów przystosowane dla osób niepełnosprawnych .
Kolejno znajduje się korytarz główny,przy którym umiejscowionych jest 5 wind umożliwiających poruszanie się po 6 kondygnacjach Szpitala z czego 4 z nich zapewniają odpowiednią wielkość kabiny dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz wyposażone są w sygnalizację optyczną i dźwiękową. Przyciski wewnątrz kabin wind, jak i na zewnętrzne umieszczone są w zasięgu ręki osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, przyciski z numerami kondygnacji wypukłe - otoczone kółkiem i dodatkowo oznaczone alfabetem Braille’a.
Informacja o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych
Przed wejściem głównym Szpitala przy ul. Prądnickiej znajdują się wydzielone dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma możliwość wstępu do obiektów użyteczności publicznej, między innymi do budynków opieki zdrowotnej zgodnie z Ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r.o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. 2019 poz. 1172 art. 20a ust. 1-6).
Warunkiem wejścia na teren Szpitala z psem asystującym jest wyposażenie psa asystującego w: uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.
Możliwość wejścia na teren Szpitala z psem asystującym nie zwalnia osoby niepełnosprawnej z odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez psa asystującego. Osoba niepełnosprawna nie jest zobowiązana do zakładania psu asystującemu kagańca oraz prowadzenia go na smyczy.
Oznakowanie budynku
Do Budynku Ks. Siemaszki prowadzą dwa wejścia.Pierwsze od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz drugie pomiędzy wejściem do Budynku Głównego a Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym, przy parkingu dla niepełnosprawnych.
Przy ul. Prądnickiej 35 od strony parkingu dla niepełnosprawnych nad drzwiami automatycznymi jest oznaczone wejście do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej. Za drzwiami znajdują się schody do suteren i platforma przyschodowa przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
Na południe od wejścia głównego przy budynku im. Ks. Siemaszki jest oznaczony wjazd do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Wejście do SOR znajduje się w suterenach, bez żadnych schodów.
Opis dostępności korytarzy i wind
Przestrzenie komunikacyjne budynków są wolne od barier poziomych i pionowych (komunikacja pozioma – korytarze na jednym poziomie, komunikacja pionowa – windy, podjazdy).
Po wejściu do budynku na korytarzu znajdują się 2 windy, jedna z nich umożliwia poruszanie się po 4 kondygnacjach Budynku, a druga winda znajdująca się przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym umożliwia poruszanie się po 5 kondygnacjach Budynku. Obydwie windy dostosowane są dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Przyciski wewnątrz kabin wind dodatkowo oznaczone alfabetem Braille’a.
Po wejściu do Budynku Ks. Siemaszki od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy drzwiach automatycznie rozsuwanych znajduje się portier, który udziela informacji. Na tym samym poziomie co wejście znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na każdym piętrze, gdzie znajdują się Oddziały Szpitalne są toalety dla osób niepełnosprawnych.
Informacja o rozkładzie pomieszczeń w budynku jest zapewniona w sposób wizualny i głosowy (tablice informacyjne, portier).
Informacja o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych
Przed wejściem do Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej przy ul. Prądnickiej znajduje się siedem wydzielonych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych oznaczonych znakami pionowymi i poziomymi.
Budynek Dom Pielęgniarek jest budynkiem administracyjno-mieszkalnym, III piętrowym. Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Szkoła Rodzenia jest budynkiem biurowo-szkoleniowym, parterowym. Budynek nie ma dostosowanych toalet i korytarzy dla osób niepełnosprawnych.
Korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego.
Szpital Miejski Specjalistyczny im. Gabriela Narutowicza w Krakowie zapewnia możliwość korzystania z pomocy tłumacza języka migowego.
Chęć skorzystania w Szpitalu z pomocy tłumacza języka migowego należy zgłosić w Sekretariacie Dyrektora Szpitala co najmniej na 3 dni robocze przed datą realizacji świadczenia poprzez:
pocztę elektroniczną: sekretariat@narutowicz.krakow.pl
telefon: (12) 633-53-99,
osobiście w Sekretariacie Dyrektora Szpitala.
Zgłoszenia dokonuje osoba uprawniona, będąca osobą niepełnosprawną lub osoba działająca na podstawie jej upoważnienia.