ul. Papiernicza 2 – Dworek Białoprądnicki
ul. Białoprądnicka 3 – Zajazd Kościuszkowski
ul. Chełmska 16 – Klub Kultury „Chełm”
ul. Wł. Łokietka 267 - Klub Kultury „Łokietek”
ul. Balicka 289 – Klub Kultury „Mydlniki”
ul. Wrocławska 91 – Klub Kultury „Paleta”
ul. Kamedulska 70 – Klub Kultury „Przegorzały”
al. 29 listopada 201– Klub Kultury „Wena”
ul. Kr. Jadwigi 215 – Klub Kultury „Wola”
Dworek Białoprądnicki:
Przy ul. Papierniczej 2 znajdują się trzy budynki – Budynek Główny, Oficyna Wschodnia i Oficyna Zachodnia. Teren wokół budynków jest ogrodzony. Na tym terenie nie ma przeszkód, które mogłyby znacząco utrudniać poruszanie się osób ze szczególnymi potrzebami. Dodatkowo dla osób niewidomych i niedowidzących działa aplikacja INTONAVI, w której zamieszczono znaczniki znajdujące się w najważniejszych punktach lokalizacyjnych: brama główna, wejście do budynku głównego, wejście do piwnic w budynku głównym, wejście do sali teatralnej, wejście do Zajazdu Kościuszkowskiego.
Budynki wraz z przyległym terenem objęte są opieką konserwatorską.
Wejście do Budynku Głównego dzięki platformom schodowym jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Drzwi otwierane automatycznie.
Oficyna Zachodnia i Oficyna Wschodnia – brak drzwi otwieranych automatycznie i brak samozamykaczy. Wejścia na poziom parteru dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową dzięki dostępności przenośnych szyn najazdowych na schody oraz rampy progowej aluminiowej.
Zajazd Kościuszkowski:
Wejście dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową dzięki dostępności przenośnej rozkładanej rampy schodowej aluminiowej. Brak drzwi otwieranych automatycznie i wyposażonych w samozamykacz.
Budynek wraz z przyległym terenem objęty jest opieką konserwatorską.
Klub Kultury „Chełm”
Wejście dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Brak drzwi otwieranych automatycznie. Drzwi wyposażone w samozamykacz. Budynek wyposażony w rampę progową aluminiową.
Klub Kultury „Łokietek”
Wejście dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Przed wejściem łagodna pochylnia. Brak drzwi otwieranych automatycznie. Brak drzwi wyposażonych w samozamykacz. Budynek wyposażony w przenośne szyny podjazdowe teleskopowe.
Klub Kultury „Mydlniki”
W Klubie znajdują się trzy wejścia do budynku. Wszystkie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek wyposażony w windę oraz przenośne szyny podjazdowe teleskopowe i rampę progową aluminiową. Brak drzwi otwieranych automatycznie. Brak drzwi wyposażonych w samozamykacz.
Klub Kultury „Paleta”
Budynek jednopoziomowy. Drzwi wejściowe szerokie z samozamykaczem, nieotwierane automatycznie. Budynek wyposażony w rampę progową aluminiową.
Klub Kultury „Przegorzały”
Wejście dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Brak drzwi otwieranych automatycznie. Drzwi wyposażone w samozamykacz. Budynek wyposażony w przenośne szyny podjazdowe teleskopowe oraz w rampę progową aluminiową.
Klub Kultury „Wena”
Wejście dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Brak drzwi otwieranych automatycznie. Brak drzwi wyposażonych w samozamykacz.
Klub Kultury „Wola”
Wejście niedostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przed wejściem znajdują się schody.
Dworek Białoprądnicki:
Korytarze szerokie, dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Brak schodów wewnątrz budynków. Mogą występować utrudnienia w postaci progów.
Zajazd Kościuszkowski:
Korytarze szerokie, dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Schody wyposażone w poręcz. W budynku na wszystkich poziomach znajduje się winda.
Klub Kultury „Chełm”
Korytarze szerokie, dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Brak schodów – budynek jednopoziomowy.
Klub Kultury „Łokietek”
Korytarze szerokie, dostępne dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Wyjątek stanowi zejście do szatni samoobsługowej, gdzie znajdują się trzy stopnie.
Na pierwsze piętro obiektu dostać można się jedynie poprzez klatkę schodową, wyposażoną w poręcz, co ułatwia poruszanie się po schodach. Brak windy i platformy schodowej.
Klub Kultury „Mydlniki”
Korytarze szerokie, dostępne dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Mogą występować utrudnienia w postaci progów. Do przyziemia budynku można dostać się przez szerokie drzwi brak barier architektonicznych. Na pierwszą kondygnację obiektu dostać się można poprzez klatkę schodową, wyposażoną w poręcz, co ułatwia poruszanie się po schodach oraz windą. Na drugą kondygnację obiektu dostać się można poprzez klatkę schodową, wyposażoną w poręcz, co ułatwia poruszanie się po schodach (brak windy i platformy schodowej).
Klub Kultury „Paleta”
Korytarze szerokie, dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek jednopoziomowy.
Klub Kultury „Przegorzały”
Korytarze szerokie, dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Schody wyposażone w poręcz. W budynku na wszystkich poziomach znajduje się winda. Do pracowni ceramicznej można dostać się korzystając z przenośnych szyn podjazdowych oraz rampy progowej.
Klub Kultury „Wena”
Korytarz szeroki, dostępny dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek jednopoziomowy.
Klub Kultury „Wola”
Korytarze średniej szerokości z niewielkimi progami, mogącymi stanowić problem w poruszaniu się osób z niepełnosprawnością. Na pierwszą kondygnację obiektu dostać się można jedynie poprzez klatkę schodową, wyposażoną w poręcz, co ułatwia poruszanie się po schodach. Brak windy i platformy schodowej.
Dworek Białoprądnicki:
W Budynku Głównym dla osób z niepełnosprawnością wzroku działa aplikacja INTONAVI – nawigacja głosowa. Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Do piwnic i na piętro można dostać się przy użyciu platform schodowych.
Instytucja posiada przenośne pętle indukcyjne dostępne dla publiczności podczas wydarzeń.
W Oficynie Wschodniej brak dostosowań. Wejście do sali teatralnej przy zastosowaniu przenośnych szyn najazdowych oraz rampy progowej aluminiowej.
W Oficynie Zachodniej w okienku kasowym zainstalowana jest pętla indukcyjna stanowiskowa. Wejście do budynku przy zastosowaniu przenośnych szyn najazdowych oraz rampy progowej aluminiowej.
Zajazd Kościuszkowski
Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
Winda dostosowana do osób z niepełnosprawnością.
Klub Kultury „Chełm”
Znajduje się jedna pochylnia dla osób z niepełnosprawnością ruchową – na sali widowiskowej z możliwością wejścia na scenę. Toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
Klub Kultury „Łokietek”
Na parterze toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Klub Kultury „Mydlniki”
W przyziemiu i na pierwszym piętrze znajdują się toaleta dostosowane dla potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.
Klub Kultury „Paleta”
Brak dostosowań.
Klub Kultury „Przegorzały”
Toaleta na parterze dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Klub Kultury „Wena”
Brak barier architektonicznych. Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością.
Klub Kultury „Wola”
Brak dostosowań.
Dworek Białoprądnicki:
Parking na terenie z 1 miejscem dla osób z niepełnosprawnością.
Zajazd Kościuszkowski:
Brak miejsc. W bliskim sąsiedztwie znajduje się bezpłatny parking ogólnodostępny.
Klub Kultury „Chełm”
Możliwość zaparkowania na terenie Klubu.
Klub Kultury „Łokietek”
Brak miejsc
Klub Kultury „Mydlniki”
Brak miejsc
Klub Kultury „Paleta”
Brak miejsc
Klub Kultury „Przegorzały”
Jedno wyznaczone miejsce oddalone około 50 metrów od Klubu. Możliwość zaparkowania przed Klubem.
Klub Kultury „Wena”
Możliwość zaparkowania przed Klubem.
Klub Kultury „Wola”
Brak miejsc. W sąsiedztwie parking publiczny.
Do każdej z lokalizacji jest prawo wstępu z psem asystującym.
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online w każdej lokalizacji.