PREZYDENT MIASTA KRAKOWA
OGŁASZA NABÓR
NA WOLNE STANOWISKO URZĘDNICZE W REFERACIE ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO I OBRONY CYWILNEJ W WYDZIALE BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO UMK (1 ETAT)
(NR REF. 4-OC-2022)
Oferujemy:
- Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
- Możliwość rozwoju zawodowego poprzez odbywanie specjalistycznych szkoleń.
- Zdobycie doświadczenia przy innowacyjnych projektach.
- Ciekawą, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w przyjaznej atmosferze.
- Dostęp do najnowszych technologii.
- Terminowo wypłacane wynagrodzenie.
- Dofinansowanie do zakupu okularów i soczewek.
- Zakup na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, opieki medycznej dla pracownika oraz członka rodziny, karty MultiSport.
Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy:
- wymagania niezbędne (formalne)
- Obywatelstwo polskie.
- Wykształcenie wyższe - dyplom z zakresu bezpieczeństwa narodowego lub obronności lub bezpieczeństwa wewnętrznego lub zarządzania kryzysowego lub dyplom ukończenia wyższej uczelni wojskowej.
- Doświadczenie zawodowe minimum 3 lata w strukturach organów: bezpieczeństwa i porządku publicznego lub obrony narodowej lub zarządzania kryzysowego.
- Spełnienie wymagań art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych określonych dla stanowisk urzędniczych.
Uwaga: osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
- wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny)
- Znajomość ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym.
- Znajomość ustawy z dnia 24 lipca 2015 r. prawo o zgromadzeniach.
- Znajomość ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. prawo ochrony środowiska.
- Znajomość Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniach oraz właściwości organów w tych sprawach.
- Znajomość ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym.
- Znajomość ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
- Znajomość ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych.
- Posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności umożliwiającego pracę na w/w stanowisku.
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełnienia powyższych wymagań.
Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
- Wykonywanie zadań wynikających z art. 16 ust. 2 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (tj. Dz.U. z 2020 r., poz. 1856).
- Pełnienie dyżurów w Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa (CZK) w systemie zmianowym całodobowym – zgodnie z ustalonym harmonogramem i regulaminem.
- Obsługa wszystkich urządzeń technicznych i systemów łączności stanowiących wyposażenie CZK oraz nadzór nad ich stanem technicznym.
- Prowadzenie bieżącej analizy i oceny stanu bezpieczeństwa miasta wynikającej z zaistniałych zdarzeń oraz opracowywanie wniosków i decyzji w tym zakresie.
- Bieżący monitoring zagrożeń oraz stała współpraca z instytucjami prowadzącymi stały monitoring środowiska i monitoring zagrożeń, analiza otrzymanych informacji i podejmowanie działań prewencyjno – ostrzegawczych, a w czasie potrzeby inicjowanie działań ratowniczych.
- Uruchamianie sił i środków oraz koordynacja działań w ramach:
- systemu wykrywania i alarmowania oraz systemu wczesnego ostrzegania,
- ewakuacji ludności w czasie zagrożenia lub akcji ratowniczej,
- zarządzania kryzysowego w przypadku nadzwyczajnych wydarzeń, zgodnie z Planem Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa wraz z jego załącznikami;
- Przyjmowanie informacji o klęskach żywiołowych, katastrofach i innych nadzwyczajnych zagrożeniach, kierowanie do działań ratowniczych odpowiednich sił i środków oraz koordynowanie i wspieranie działań ratowniczych i porządkowo – ochronnych prowadzonych przez te siły.
- Powiadamianie i alarmowanie na polecenie osób upoważnionych osób funkcyjnych oraz pracowników UMK.
- Prowadzenie treningów radiowych w systemie ostrzegania wojsk oraz ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza oraz treningów łączności radiowej z CZK Wojewody Małopolskiego.
- Utrzymywanie bieżącej współpracy ze służbą dyżurną WCZK Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz centrami zarządzania kryzysowego sąsiednich gmin i powiatów, informowanie ich o mogących powstać zagrożeniach.
Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom:
- Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego, pracownik zobowiązany jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony.
- Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo, /w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami/.
- Stanowisko urzędnicze: Podinspektor
- Miejsce pracy: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Urząd Miasta Krakowa.
- Lokalizacja: Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa, ul. Rozrywka 26, 31-419 Kraków.
- Informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków- Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK
- Wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze z przedziału 3.400 zł do 4.300 zł brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy; wynagrodzenie o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony.
- Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka” /zgodnie z Ustawą z dnia 12 grudnia 1997r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej/.
Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
- Dyspozycyjność.
- Możliwość pracy w terenie.
Urząd Miasta Krakowa zachęca do kandydowania osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wymogi zawarte w ogłoszeniu.
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej, w terminie do 12 kwietnia 2022 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 21 kwietnia 2022 roku o godz. 08.00 w formie on-line (kandydaci zakwalifikowani do testów otrzymają instrukcję indywidualnie).
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
Informacja o liczbie kandydatów spełniających wymogi formalneWynik naboru