Oferujemy:
- Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
- Możliwość rozwoju zawodowego poprzez odbywanie specjalistycznych szkoleń.
- Zdobycie doświadczenia przy innowacyjnych projektach.
- Ciekawą, odpowiedzialną i pełną wyzwań pracę w przyjaznej atmosferze.
- Dostęp do najnowszych technologii.
- Terminowo wypłacane wynagrodzenie.
- Pracę w świetnie skomunikowanej lokalizacji Krakowa.
- Dofinansowanie do zakupu okularów i soczewek.
- Zakup na preferencyjnych warunkach atrakcyjnego ubezpieczenia na życie, opieki medycznej dla pracownika oraz członka rodziny, karty MultiSport.
Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy:
Wymagania niezbędne (formalne):
- Obywatelstwo polskie.
- Wykształcenie wyższe techniczne: ochrona środowiska, inżynieria środowiska.
- Co najmniej 4-letni staż pracy staż pracy w jednostkach sektora finansów publicznych.
- Pozostałe wymagania określone w art. 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o pracownikach samorządowych.
Uwaga: Osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny):
- Znajomość przepisów ustawy Kodeks postępowania administracyjnego.(Dział I rodz. 1, 2, 6, 7, 8; Dział VIII rozdz.1, 2, 3).
- Znajomość ustawy o samorządzie gminnym (Rozdz.1 art. 1-4, art. 5; Rozdział 2 art. 6, 7, 8; Rozdział 3 art. 11-16; Rozdział IV (cały); Rozdział X (cały).
- Znajomość ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenie oddziaływania na środowisko (dział 2).
- Znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej (rozdział 1 i 2).
- Znajomość zapisów Zarządzenia PMK Nr 77/2012 w sprawie opisywania procesów Systemu Zarządzania Jakością w Urzędzie Miasta Krakowa.
- Znajomość Regulaminu Organizacyjnego Urzędu Miasta Krakowa.
- Wiedza o polityce Miasta w zakresie kształtowania środowiska oraz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, w tym wiedza o planach i programach przyjętych przez samorząd.
- Wiedza o zakresie działania Wydziału Kształtowania Środowiska oraz o sposobach i instrumentach wykorzystywanych do realizacji powierzonych zadań.
- Udział w opracowywaniu dokumentów o charakterze planistycznym w zakresie ochrony środowiska.
- Umiejętność i doświadczenie w pracy w aplikacji Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego EZD PUW.
- Znajomość i umiejętność pracy w środowisku ArcGIS.
- Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub decyzja o przyznaniu renty (niewykluczające wykonywania obowiązków na wskazanym stanowisku).
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełniania powyższych wymagań.
Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
- Koordynacja działań związanych z kształtowaniem polityki środowiska, w tym w szczególności:
- Monitorowanie, nadzór i sporządzanie zbiorczych analiz dla Dziedziny Zarządzania „Kształtowanie i Ochrona Środowiska”, w tym wprowadzanie mierników i wskaźników dla poszczególnych zadań realizowanych w WS,
- Współpraca z Wydziałami i Jednostkami GMK w zakresie poprawności i terminowości realizacji zadań wynikających z prowadzenia systemu STRADOM dla Dziedziny Zarządzania „Kształtowanie i Ochrona Środowiska”,
- Sporządzanie i analiza raportów realizacji i oceny zadań dla Dziedziny Zarządzania „Kształtowanie i Ochrona Środowiska”, w tym nadzór w imieniu Koordynatora Dziedziny nad zadaniami realizowanymi w tym zakresie przez pozostałe Wydziały UMK i Miejskie Jednostki Organizacyjne,
- Koordynacja działań związanych z tworzeniem Programów Ochrony Środowiska oraz działań w ramach sporządzania raportów z ich wykonania,
- Koordynacja realizacji przez komórki organizacyjne Wydziału zadań wynikających ze Strategii Rozwoju Krakowa i programów sektorowych,
- Koordynacja i sporządzanie raportów o stanie Miasta i Gminy z zakresu ochrony środowiska,
- Koordynacja opiniowania zewnętrznych i wewnętrznych Polityk i Programów w zakresie ochrony środowiska.
- Realizacja zadań wynikających z uczestnictwa Wydziału w pracach Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Środowiska:
- Wsparcie merytoryczne i organizacyjne prac Komisji
- Udział w posiedzeniach Komisji
- Publikacja w BIP, na stronie NGO i na stronach MPI Magiczny Kraków bieżących dokumentów wynikających z pracy Komisji;
- Koordynacja współpracy z organizacjami pozarządowymi; zamieszczanie w BIP i na stronach MPI Magiczny Kraków informacji związanych z ich działalnością.
- Realizacja zadań związanych z funkcjonowaniem w UMK Systemu Zarządzania Jakością, w tym praca w aplikacji QSYSTEM (audyty, działania doskonalące, działania usprawniające):
- Prowadzenie półrocznych i rocznych przeglądów procesów horyzontalnych, realizacyjnych, wspomagających i zarządzania,
- Analiza wyników monitorowania zadań oraz przedstawienie Dyrektorowi WS wniosków naprawczych.
- Przygotowanie merytoryczne oraz udział w Audytach wewnętrznych i zewnętrznych WS.
- Koordynacja działań WS podczas kontroli wewnętrznych i zewnętrznych, w tym kontroli NIK i RIO.
- Koordynacja i realizacja zadań związanych z wdrożeniem i utrzymaniem Polityki Bezpieczeństwa Informacji oraz realizacja zadań związanych z utrzymaniem Systemu Zarządzania Jakością, w tym praca w aplikacji QSYSTEM.
Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom:
- Pierwsza umowa o pracę zawierana jest na czas określony 6 miesięcy. W przypadku pracowników podejmujących pracę po raz pierwszy w jednostce samorządu terytorialnego pracownik zobowiązany jest do odbycia służby przygotowawczej. Po tym okresie możliwe jest zawarcie kolejnej umowy o pracę na czas nieokreślony.
- Wymiar czasu pracy: 1 etat, 40 godz. tygodniowo, (w przypadku osób niepełnosprawnych, zgodnie z odrębnymi przepisami).
- Stanowisko: Główny Specjalista.
- Miejsce pracy: Wydział Kształtowania Środowiska – Urząd Miasta Krakowa.
- Siedziba Wydziału: Kraków, os. Zgody 2.
- Informacje w zakresie dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością znajdują się na stronie Dostępność budynków – Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK
- Wynagrodzenie miesięczne: wynagrodzenie zasadnicze wraz z dodatkiem funkcyjnym z przedziału 4.800,- do 5.500,- złotych brutto oraz dodatek za wieloletnią pracę w zależności od posiadanego stażu pracy. Wynagrodzenie o którym mowa zostanie ustalone na czas trwania pierwszej umowy o pracę zawartej na czas określony.
- Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”) na warunkach określonych Ustawą z dnia 12 grudnia 1997r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej.
Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
- Dyspozycyjność – tak.
- Praca przy komputerze – tak.
- Praca w terenie – nie.
- Praca w weekendy – nie.
- Uprawnienia do kierowania pojazdem kat. B – nie.
Urząd Miasta Krakowa zachęca do kandydowania osoby z niepełnosprawnościami, które spełniają wymogi zawarte w ogłoszeniu.
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej, w terminie do 14 lipca 2022 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się 19 lipca 2022 roku o godz. 9.00 w formie on-line (kandydaci zakwalifikowani do testów otrzymają instrukcję indywidualnie).
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
Zarządzenie nr 3217/2018 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 30 listopada 2018 roku w sprawie zasad naboru pracowników na wolne stanowiska urzędnicze (z późniejszymi zmianami)