Od kandydatów przystępujących do naboru oczekujemy
1. Wymagania niezbędne (formalne):
*„staż pracy” rozumiany jako okres zatrudnienia, do którego zastosowanie mają przepisy kodeksu pracy (zatrudnienie na podstawie umowy o pracę, aktu powołania, mianowania, wyboru)
*„doświadczenie zawodowe” rozumiane jako okres nabywania umiejętności w oparciu o umowę o pracę, umowę cywilno – prawną, staż, praktykę, wolontariat, prowadzoną działalność gospodarczą itp.
*wykształcenie - w oparciu o przepisy rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych
Uwaga: osoby, które nie spełnią wszystkich wymagań niezbędnych (formalnych) nie zostaną dopuszczone do udziału w prowadzonym postępowaniu.
2. Wymagania dodatkowe (będące przedmiotem oceny) :
3. Do zakresu obowiązków wykonywanych na stanowisku będzie należało:
1. prowadzenie orzecznictwa w sprawach prowadzonych postępowań egzekucyjnych w zakresie egzekucji należności pieniężnych i obowiązków o charakterze niepieniężnym,
w szczególności;
- przygotowywanie projektów rozstrzygnięć w przedmiocie zgłaszanych przez zobowiązanych, skarg, zarzutów, zwolnień z egzekucji określonych składników majątkowych zobowiązanego lub wyłączeń spod egzekucji określonych składników majątkowych stanowiących własność osób nie będących zobowiązanym i innych wniosków do prowadzonych postępowań egzekucyjnych oraz zażaleń, przygotowywanie i weryfikacja projektów postanowień dotyczących umorzenia postępowań egzekucyjnych oraz przekazywanie dokumentacji w tym zakresie do wierzycieli, odpowiadanie na wnioski i inne pisma w przewidzianej przez prawo formie i treści oraz terminach,
- przygotowywanie projektów postanowień w sprawie kosztów egzekucyjnych oraz o nałożeniu kar pieniężnych z tytułu odpowiedzialności porządkowej określonych w ustawie o postępowaniu egzekucyjnym w administracji,
- wystawianie tytułów wykonawczych w przypadkach należnych kosztów egzekucyjnych,
2. prowadzenie postępowań i wydawanie rozstrzygnięć z zakresu udzielania ulg w spłacie kosztów postępowania egzekucyjnego na podstawie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz administracyjnych kar pieniężnych na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego.
3. analiza akt oraz przygotowywanie projektów dokumentów w sprawach zawiłych, wymagających interpretacji przepisów prawa oraz współpraca w tym zakresie z Zespołem
Radców Prawnych. Przygotowywanie projektów opinii w zakresie zmiany przepisów prawa.
Uwaga: Wynik postępowania to łączny wynik z testów, rozmów kwalifikacyjnych i ewentualnej analizy dokumentów sprawdzający stopień spełnienia powyższych wymagań.
4. Warunki pracy i płacy oferowane kandydatom:
5. Dodatkowe informacje o warunkach pracy na stanowisku:
Oferty składa się poprzez wypełnienie i przesłanie wyłącznie drogą elektroniczną formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej w terminie do 12.03.2023 roku. Decyduje data wysłania formularza. Oferty złożone po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Testy kwalifikacyjne odbędą się w dniu 15.03.2023 r. o godz. 9.00 w Sali Lea UMK, Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.
O spełnieniu wymagań niezbędnych (formalnych) i zakwalifikowaniu się do testów oraz o terminie rozmów kwalifikacyjnych kandydaci/kandydatki będą informowani drogą elektroniczną na wskazany adres e-mailowy.
Oryginały wymaganych dokumentów należy przedstawić w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.
Informacja o wynikach naboru będzie umieszczona na stronie internetowej www.bip.krakow.pl oraz na tablicy informacyjnej UMK przy Pl. Wszystkich Świętych 3-4 w Krakowie.