Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa uprzejmie informuje, że spisy wyborców dla przeprowadzenia wyborów do Sejmu i Senatu RP będą udostępnione do wglądu w Wydziale Spraw Administracyjnych w dniach od 19 września do 3 października 2011 r. w następujących lokalizacjach:
Dla mieszkańców dzielnic I—III - Al. Powstania Warszawskiego 10, VII piętro, pok. 712;
Dla mieszkańców dzielnic IV—VII - Al. Powstania Warszawskiego 10, VII piętro, pok. 710;
Dla mieszkańców dzielnic VIII—XIII - ul. Wielicka 28a, parter, pok. 19;
Dla mieszkańców dzielnic XIV—XVIII - os. Zgody 2, parter, pok. 17.
Udostępnienie spisu następuje na pisemny wniosek zainteresowanego zawierający dane umożliwiające ustalenie tożsamości wyborcy w spisie.
Godziny przyjęć wyborców: od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00.
Zgodnie z art. 114 Kodeksu wyborczego Urząd Miasta Krakowa informuje, że na terenie Krakowa od dnia 9 września 2011 r. zostaną ustawione przestrzenne bryły, na których komitety wyborcze mogą umieszczać swoje obwieszczenia i plakaty wyborcze. Przedmiotowe informacje zarejestrowane komitety wyborcze będą mogły umieszczać jedynie w części brył pod tabliczką informacyjną „OBWIESZCZENIA KOMITETÓW WYBORCZYCH".
Wykaz tych lokalizacji przedstawia poniższe zestawienie:
1. Rynek Główny - vis a vis Hawełki
2. Rynek Główny / ul. Bracka
3. Plac Inwalidów
4. Aleja Róż
5. Planty - koło Barbakanu
6. Rondo Mogilskie - dolna płyta, koło przystanku tramwajowego
7. Rynek Podgórski
8. Łagiewniki - pętla tramwajowa
Równocześnie informujemy, że za treść tych obwieszczeń oraz ich kolejność i sposób ich naklejania Urząd Miasta Krakowa nie bierze odpowiedzialności.
Uwaga! Na tych słupach są naklejane obwieszczenia dotyczące tylko dzielnicy, w granicach której są posadowione.
OBWIESZCZENIA PAŃSTWOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ z dnia 8 sierpnia 2011 r. o okręgach wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 9 października 2011 r.
Podziału Miasta Krakowa na stałe obwody głosowania oraz utworzenia odrębnych obwodów głosowania dokonała Rada Miasta Krakowa podejmując dwie uchwały:
UCHWAŁA NR XXII/285/11 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 24 sierpnia 2011 r. w sprawie podziału miasta Krakowa na stałe obwody głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2011
UCHWAŁA NR XXII/286/11 RADY MIASTA KRAKOWA z dnia 24 sierpnia 2011 r. w sprawie utworzenia obwodów głosowania w zakładach opieki zdrowotnej, domach pomocy społecznej, zakładach karnych, aresztach śledczych i domach studenckich na terenie miasta Krakowa w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2011.
1. Wyborcy chcący głosować poza miejscem zamieszkania winni posiadać zaświadczenie o prawie do głosowania. Zaświadczenia wydawane są przez Urząd Gminy w miejscu stałego pobytu wyborcy.
2. Jeżeli wyborca przebywa czasowo w Krakowie może również wystąpić z wnioskiem o dopisanie go do tutejszego spisu wyborców. Należy jednak pamiętać o tym, że konsekwencją tego jest wykreślenie ze spisu wyborców w stałym miejscu zamieszkania.
3. Wyborca niepełnosprawny może głosować w wybranym przez siebie lokalu wyborczym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych na obszarze gminy, w której stale zamieszkuje. W tym celu powinien on złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców w obwodzie właściwym dla tego lokalu wyborczego.
Wniosek składa się w urzędzie gminy najpóźniej w 14. dniu przed dniem wyborów, tj. do dnia 26 września 2011 r. (termin wydłużony zgodnie z art. 9 § 2 Kodeksu wyborczego). Wówczas wyborca zostanie skreślony ze spisu wyborców w obwodzie właściwym dla miejsca stałego zamieszkania.
Wydział Spraw Administracyjnych przyjmuje wyborców od poniedziałku do piątku w godz. 7.40—15.00, a w dniu 7 października 2011 r. w godz. 7.40—14.00.