ZGŁOSZENIA KANDYDATÓW DO PRACY W OBWODOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
Zgłoszenia będą przyjmowane na formularzach stanowiących załącznik Nr 2 do Zarządzenia Nr 3/2016 Miejskiego Komisarza Wyborczego osobiście od dnia 12 września 2016 r. do dnia 13 września 2016 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 w pokoju 202, Urząd Miasta Krakowa, plac Wszystkich Świętych 3-4.
Druk zgłoszenia kandydata na członka Obwodowej Komisji Wyborczej ( plik pdf )
Spośród grona kandydatów, którzy w podanym terminie zgłoszą swoje kandydatury do pracy w obwodowej komisji wyborczej, zostaną wylosowane TRZY OSOBY !!!
ZAKOŃCZONO PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ DO PRACY W OBWODOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ.
LOSOWANIE CZŁONKÓW OBWODOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
Miejski Komisarz Wyborczy zawiadamia o przeprowadzeniu publicznego losowania spośród zgłoszeń kandydatów na członków Obwodowej Komisji Wyborczej w wyborach uzupełniających do Rady Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki w okręgu wyborczym nr 8.
Losowanie ma charakter publiczny i odbędzie się w dniu 16 września 2016 r. (piątek) w Sali Lea Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. Rozpoczęcie losowania o godz. 9.00.
Zobacz: SKŁAD OBWODOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ NR 1
OBWODOWE KOMISJE WYBORCZE
W skład obwodowej komisji wyborczej wchodzą: przewodniczący, jego zastępca, sekretarz oraz 2-3 członków.
Obwodowe komisje wyborcze, ich przewodniczących, zastępców, sekretarzy oraz członków powołuje Miejski Komisarz Wyborczy, najpóźniej w 20 dniu przed dniem wyborów.
Zasady doboru członków obwodowych komisji wyborczych:
1) przewodniczący komisji – osoba wskazana przez Miejskiego Komisarza Wyborczego,
2) zastępca przewodniczącego komisji – przedstawiciel właściciela lokalu,
3) sekretarz komisji – osoba zakwalifikowana przez Prezydenta Miasta do komputerowej obsługi przesyłania wyników,
4) 3 członków komisji – osoby, które zgłosiły się do Miejskiego Komisarza Wyborczego najpóźniej w 40 dniu przed dniem wyborów. Szczegółowy termin, miejsce i godziny przyjęć kandydatur określa i podaje do publicznej wiadomości Miejski Komisarz Wyborczy.
Ostateczny skład obwodowych komisji wyborczych ustala się w drodze publicznego losowania. Losowanie przeprowadza Miejski Komisarz Wyborczy spośród grona kandydatów, o których mowa w punkcie 4, którzy zgłosili swoje kandydatury do pracy w obwodowej komisji wyborczej.
W przypadku braku zgłoszenia członków obwodowych komisji wyborczych według określonych zasad przez uprawnione podmioty w terminie określonym przez Miejskiego Komisarza Wyborczego, składy komisji wyborczych uzupełnione będą z listy rezerwowej ustalanej przez Miejskiego Komisarza Wyborczego.
KTO MOŻE ZOSTAĆ POWOŁANY NA CZŁONKA OBWODOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ
W skład komisji wyborczych mogą być powołane osoby stale zamieszkujące na obszarze Miasta, co do których nie zaistniały przesłanki wskazane w § 84 ust. 2 Statutów Dzielnic, tj. osoba nie jest pozbawiona praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu, ubezwłasnowolniona prawomocnym orzeczeniem sądu.
Osoba wchodząca w skład komisji wyborczej nie może być mężem zaufania osoby kandydującej do danej Rady; dla potwierdzenia tego składa oświadczenie.
Osoba wchodząca w skład komisji wyborczej nie może kandydować na członka Rady i traci członkostwo w komisji wyborczej od chwili zarejestrowania zgłoszenia jej kandydatury na członka Rady w danej Dzielnicy.
Osoba wchodząca w skład komisji wyborczej traci członkostwo w komisji od chwili zarejestrowania zgłoszenia kandydatury na członka Rady w danej Dzielnicy osoby będącej w stosunku do niej: zstępnym, wstępnym, małżonkiem, rodzeństwem, małżonkiem zstępnego lub przysposobionego.
Można być członkiem tylko jednej komisji wyborczej.
Osobom wchodzącym w skład komisji wyborczych przysługują diety.