„Budynek mieszkalno –usługowy wraz z infrastrukturą techniczną, ul. Kłosowskiego, dz. nr 296 obr.7 Kraków Nowa Huta”
AU-01-1.6740.1.522.2018.EKO Kraków 22.11.2018 r.
ZAWIADOMIENIE
Na podstawie art. 10 § 1, art. 40 § 5 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz.2096)
zawiadamia się, iż 15.03.2018 r.
zostało wszczęte na wniosek: inwestora postępowanie w sprawie–wydania decyzji o pozwoleniu na budowę dla inwestycji p.n.„budynek mieszkalno –usługowy wraz z infrastrukturą techniczną, ul. Kłosowskiego, dz. nr 296 obr.7 Kraków Nowa Huta”
(w związku z decyzją Wojewody Małopolskiego z 29.10.2018 r. znak: WI-I.7840.4.33.2018.BS uchylającą odmowną decyzję Prezydenta Miasta Krakowa z 26.06.2018 r. nr 1167/6740.1/2018 znak: AU-01-1.6740.1.522.2018.EKO w całości i przekazującą sprawę do ponownego rozpatrzenia przez organ I instancji )
W związku z powyższym strony mogą złożyć odpowiedź na pismo wszczynające postępowanie, a w każdym stadium postępowania zapoznać się z materiałem dowodowym zgromadzonym w przedmiotowej sprawie, jak również wypowiedzieć się, co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań, w tym złożyć wyjaśnienia na piśmie w Wydziale Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa, Rynek Podgórski 1,
W przypadku złożenia wniosków, zarzutów i uwag informuje się, że każde pismo dotyczące sprawy jw. zostanie włączone do akt sprawy i podane ocenie, a odpowiedź na nie znajdzie się w decyzji kończącej postępowanie w sprawie.
Godziny przyjęć stron:
Poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 10.00 – 14.00, w pozostałe godziny po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się z inspektorem- tel. 12 616 8115 w terminie 7 dni od daty otrzymania niniejszego pisma.
Otrzymują:
1. Inwestor na ręce pełnomocnika
2. Aa.
Pozostałe strony postępowania są informowane w formie obwieszczenia zamieszczonego na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa, zgodnie z art.49a znowelizowanego KPA.
POUCZENIE:
Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2018 r. poz.2096 j.t. - wyciąg):
Art. 32. Strona może działać przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania.
Art. 33. § 1. Pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych.
§ 2. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone do protokołu.
§ 3. Pełnomocnik dołącza do akt oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie. Organ administracji publicznej może w razie wątpliwości zażądać urzędowego poświadczenia podpisu strony.
§ 4. W sprawach mniejszej wagi organ administracji publicznej może nie żądać pełnomocnictwa, jeśli pełnomocnikiem jest członek najbliższej rodziny lub domownik strony, a nie ma wątpliwości co do istnienia i zakresu upoważnienia do występowania w imieniu strony.
Art. 40. § 1. Pisma doręcza się stronie, a gdy strona działa przez przedstawiciela - temu przedstawicielowi.
§ 2. Jeżeli strona ustanowiła pełnomocnika, pisma doręcza się pełnomocnikowi. Jeżeli ustanowiono kilku pełnomocników, doręcza się pisma tylko jednemu pełnomocnikowi. Strona może wskazać takiego pełnomocnika.
§ 3. W sprawie wszczętej na skutek podania złożonego przez dwie lub więcej stron pisma doręcza się wszystkim stronom, chyba że w podaniu wskazały jedną jako upoważnioną do odbioru pism.
§ 4. Strona, która nie ma miejsca zamieszkania lub zwykłego pobytu albo siedziby w Rzeczypospolitej Polskiej lub innym państwie członkowskim Unii Europejskiej, jeżeli nie ustanowiła pełnomocnika do prowadzenia sprawy zamieszkałego w Rzeczypospolitej Polskiej i nie działa za pośrednictwem konsula Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązana wskazać w Rzeczypospolitej Polskiej pełnomocnika do doręczeń, chyba że doręczenie następuje za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
§ 5. W razie niewskazania pełnomocnika do doręczeń przeznaczone dla tej strony pisma pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia. (…)
Art. 41. § 1. W toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swego adresu.
§ 2. W razie zaniedbania obowiązku określonego w § 1 doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny.
Art. 73. § 1. Strona ma prawo wglądu w akta sprawy, sporządzania z nich notatek, kopii lub odpisów. Prawo to przysługuje również po zakończeniu postępowania.
§ 1a. Czynności określone w § 1 są dokonywane w lokalu organu administracji publicznej w obecności pracownika tego organu.
§ 2. Strona może żądać uwierzytelnienia odpisów lub kopii akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony.
(…)