OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 5 o powierzchni użytkowej 124,30 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Zakopiańskiej Nr 99 wraz z pomieszczeniem przynależnym komórką lokatorską o powierzchni 10,82 m2 znajdującą się w budynku położonym na działce nr 67/33 i udziałem wynoszącym 102/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa składająca się z działek oznaczonych nr 67/33 o powierzchni 0,0484 ha oraz nr 67/34 o powierzchni 0,0842 ha położona w obrębie 44 jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KW KR1P/00261433/6.
cena wywoławcza nieruchomości wynosi: 597 000,00 zł
wadium wynosi: 60 000,00 zł
Budynek przy ul. Zakopiańskiej Nr 99 wzniesiony został w technologii tradycyjnej, z cegły ceramicznej, jest to budynek mieszkalny, dwukondygnacyjny, z częściowo użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, wolnostojący. Elewacja budynku jest odnowiona, tak samo jak korytarze klatki schodowej. Budynek jest dwuklatkowy, wejście odbywa się od strony podwórka, na którym położony jest zespół komórek lokatorskich i trzech garaży. W budynku położonych jest sześć lokali mieszkalnych na parterze, osiem na Ip. i trzy lokale mieszkalne na poddaszu, pozostałą część tworzy wspólny strych.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków, natomiast figuruje w gminnej ewidencji zabytków. Ochronie podlega przede wszystkim bryła, gabaryty, wystrój architektoniczny i podziały elewacji wraz ze stolarką okienną i bramną. Miejski Konserwator Zabytków, dla utrzymania spójności architektonicznej i stylowej elewacji budynku, w lokalu mieszkalnym Nr 5 zalecił zachowanie oryginalnej stolarki okiennej i balkonowej, a w przypadku złego stanu dopuścił jej wymianę pod warunkiem odtworzenia podziałów, profili, proporcji i białej kolorystyki. Ponadto należy zachować stolarkę drzwiową z klatki schodowej do lokalu – drewnianą, dwuskrzydłową, płycinową, w przypadku złego stanu zachowania drzwi należy odtworzyć. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi w lokalu należy zachować oryginalną stolarkę drzwi wewnętrznych, drewnianą, jednoskrzydłową, płycinową z przedpokoju do pokoi, drzwi przejściowe między dwoma pokojami, do pomieszczenia wc, do łazienki, częściowo przeszklone drzwi do kuchni oraz drzwi do spiżarki.
Lokal Nr 5 położony jest na pierwszym piętrze, składa się z dziewięciu pomieszczeń, w tym: pięciu pokoi o powierzchniach 13,54 m2, 10,96 m2, 18,24 m2, 21,51 m2 i 19,35 m2, jasnej kuchni o powierzchni 19,62 m2, jasnej łazienki o powierzchni 4,93 m2, pomieszczenia wc o powierzchni 4,18 m2, spiżarki o powierzchni 2,00 m2 oraz przedpokoju o powierzchni 9,97 m2. Do lokalu przynależy komórka lokatorska Nr 5 o powierzchni 10,82 m2 położona w budynku zlokalizowanym na działce nr 67/33. Część pomieszczeń w lokalu ma układ amfiladowy. Lokal jest narożny, łazienka, kuchnia, jeden pokój mają wystawę zachodnią, dwa pokoje północno – wschodnią i pozostałe dwa pokoje wschodnią. Wejście do lokalu odbywa się z korytarza klatki schodowej do przedpokoju. W pokojach i przedpokoju na podłodze położone są drewniane parkiety klepkowe, w spiżarce drewniane deski, w kuchni i łazience betonowa wylewka przykryta wykładziną pcv, w pomieszczeniu wc na podłodze ułożona jest terakota z dwukolorowych, kwadratowych płytek. Ściany pomieszczeń są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, częściowo oklejone tapetami papierowymi, a w kuchni fragmentami obłożone panelami pcv. Powłoki malarskie wykazują ubytki, złuszczenia i zabrudzenie. Na sufitach w przedpokoju i pokojach ułożone są wzory ze styropianowych kasetonów. Stolarka okienna w lokalu jest drewniana, w kolorze białym, okna zespolone. W pokojach okna są dwuskrzydłowe z jednopolowym nadświetlem uchylnym, w kuchni i jednym z pokoi są drzwi balkonowe prowadzące na balkony o wystawie wschodniej i północnej, położone w częściach wspólnych nieruchomości. W pomieszczeniu wc znajdują się dwa wąskie, pionowe okienka jedno wychodzące na klatkę schodowa, drugie na pomieszczenie łazienki. W łazience są dwa, poziome okna jednopolowe, uchylne. Parapety są z kamiennych płytek, okucia w większości okien zachowały się pierwotne. Stolarka drzwi jest drewniana, drzwi płycinowe, jednoskrzydłowe, tylko drzwi wejściowe są dwuskrzydłowe. Część drzwi ma przeszklone płyciny. Klamki w drzwiach są pierwotne. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową, domofon. W pomieszczeniach lokalu zamontowane są stalowe grzejniki centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Nieruchomość wolna jest od obciążeń. Działy III i IV KW KR1P/00261433/6 wolne są od wpisów.
rzut, mapa, wytyczne konserwatorskie
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mieszkalnego mogą go oglądać w dniach 14 czerwca i 12 lipca 2019 r. w godz.14.30-15.00.
2. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 2 o powierzchni użytkowej 96,99 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Jana Zamoyskiego Nr 26 wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą o powierzchni 12,65 m2 wraz z udziałem wynoszącym 128/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona działka nr 421/1 o powierzchni 0,0450 ha, położona w obrębie P-12 jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KW KR1P/00015739/2.
cena wywoławcza nieruchomości wynosi: 520 000,00 zł
wadium wynosi: 52 000,00 zł
Kamienica przy ul. Jana Zamoyskiego Nr 26 została wzniesiona w technologii tradycyjnej na rzucie prostokąta, w latach 1905 – 1906 r., jako trzykondygnacyjny, podpiwniczony budynek. W budynku jest jedna klatka schodowa dwubiegowa, stopnie schodów są drewniane, ściany klatki schodowej są odmalowane, elewacja budynku wymaga odnowienia, budynek jest w stanie technicznym przeciętnym.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, natomiast z uwagi na wartości urbanistyczne, architektoniczne i historyczne figuruje w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz położona jest w obrębie układu urbanistycznego dawnego miasta Podgórze, wpisanego do rejestru zabytków pod nr – A-608, na podstawie decyzji z dnia 26.10.1981 r., a także na obszarze uznanym za pomnik historii rozporządzeniem Prezydenta RP z 8.09.1994 r. Ponadto kamienica podlega ochronie konserwatorskiej w zapisach mpzp „Stare Podgórze – Kalwaryjska”. W związku z tym, z konserwatorskiego punktu widzenia przy ewentualnych pracach związanych z modernizacją lokalu mieszkalnego Nr 2 należy dążyć do zachowania wszelkich wartości świadczących o jego oryginalnej formie. Wobec powyższego zastrzega się konieczność utrzymania historycznego układu przestrzennego lokalu, drewnianych parkietów, zabytkowej stolarki okiennej wraz z mosiężnymi klameczkami (w przypadku konieczności wymiany okien, ze względu na stan techniczny uniemożliwiający dalsze ich użytkowanie, nowe okna należy wykonać z drewna na wzór istniejących, z powtórzeniem wielkości, podziałów, profilowania i detalu, z przełożeniem zabytkowych okuć). Ponadto zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi należy zachować stolarkę drzwiową płycinową (bezwzględnie należy zachować drewniane szpalety). Z uwagi na włączenie budynku do ewidencji zabytków, remont i modernizacja wnętrz wymaga uzgodnienia z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków zgodnie z art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 7.07.1994 r. prawo budowlane. Z uwagi na położenie nieruchomości na terenie zabytkowego układu urbanistycznego na wykonanie prac dotyczących architektury zewnętrza należy uzyskać stosowne pozwolenie konserwatorskie zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt. 1 i 11 ustawy z dnia 23.07.2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Przedmiotowa nieruchomość podlega ochronie prawa z mocy przepisów powołanych ustaw.
Lokal Nr 2 położony jest na parterze i składa się z trzech pokoi o powierzchniach 21,60 m2, 21,86 m2 i 28,35 m2, jasnej kuchni o powierzchni 13,70 m2, łazienki z wc o powierzchni 4,16 m2 oraz przedpokoju o powierzchni 7,32 m2. Dwa pokoje mają wystawę północno – zachodnią, jeden pokój i kuchnia – południowo – wschodnią. Pokoje są przechodnie. Ściany malowane są farbą emulsyjną, w jednym pokoju widoczne są ślady zawilgocenia ściany. W kuchni na ścianach jest opaska z terakoty do wysokości ok. 1,70 m. Na podłogach w pokojach i przedpokoju zachował się drewniany parkiet klepkowy, w łazience i kuchni położone są płytki ceramiczne. Stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa, okna z nadświetlami o skrzydłach jedno, dwu lub trzypolowych. W części okien zachowały się mosiężne klameczki, w ścianie pomiędzy łazienką i kuchnią znajduje się pojedyncze okno w układzie poziomym. Stolarka drzwi wejściowych i wewnętrznych jest drewniana, płycinowa. Drzwi wejściowe i cztery pary drzwi wewnętrznych do pokoi są dwuskrzydłowe, w tym dwie pary drzwi mają głębokie zdobione szpalety drewniane. Drzwi do łazienki są pełne, jednoskrzydłowe, do kuchni zostały zdemontowane, nad wejściem do kuchni jest przeszklone czteropolowe nadświetle. W lokalu zachowały się dwa piece kaflowe na paliwo stałe, współczesne z lat 60 – tych, 70 – tych XX wieku, nie wymagają zachowania. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, gazową, wodno – kanalizacyjną, ogrzewanie jest indywidualne, piecami kaflowymi na paliwo stałe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu.
Nieruchomość wolna jest od obciążeń. W dziale III KW KR1P/000157739/2 ujawniony jest wpis ograniczonego prawa rzeczowego służebności oparcia realności LWH 583 Podgórze o mur graniczny tej realności, oraz służebności podwyższenia tego muru o dalsze piętro na rzecz każdorazowych właścicieli realności LWH 583 Podgórze – przy przeniesieniu wpisu z karty C LWH 584 Podgórze oraz inny wpis, że wszelkie ciężary ciążące na lokalach wydzielonych z nieruchomości ciążą na przynależnych do nich udziałach we współwłasności.
Dział IV KW KR1P/000157739/2 wolny jest od wpisów.
rzut, mapa, wytyczne konserwatorskie
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 7 czerwca i 5 lipca 2019 r. w godz. 14.30-15.00.
3. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 4 o powierzchni użytkowej 118,96 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Jana Zamoyskiego Nr 26 wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą o powierzchni 13,32 m2 wraz z udziałem wynoszącym 155/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona działka nr 421/1 o powierzchni 0,0450 ha, położona w obrębie P-12 jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KW KR1P/00015739/2.
cena wywoławcza nieruchomości wynosi: 658 000,00 zł
wadium wynosi: 66 000,00 zł
Kamienica przy ul. Jana Zamoyskiego Nr 26 została wzniesiona w technologii tradycyjnej na rzucie prostokąta, w latach 1905 – 1906 r., jako trzykondygnacyjny, podpiwniczony budynek. W budynku jest jedna klatka schodowa dwubiegowa, stopnie schodów są drewniane, ściany klatki schodowej są odmalowane, elewacja budynku wymaga odnowienia, budynek jest w stanie technicznym przeciętnym.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, natomiast z uwagi na wartości urbanistyczne, architektoniczne i historyczne figuruje w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz położona jest w obrębie układu urbanistycznego dawnego miasta Podgórze, wpisanego do rejestru zabytków pod nr – A-608, na podstawie decyzji z dnia 26.10.1981 r. a także na obszarze uznanym za pomnik historii rozporządzeniem Prezydenta RP z 8.09.1994 r. a także na obszarze uznanym za pomnik historii rozporządzeniem Prezydenta RP z 8.09.1994 r. Ponadto kamienica podlega ochronie konserwatorskiej w zapisach mpzp „Stare Podgórze – Kalwaryjska”. Ponadto kamienica podlega ochronie konserwatorskiej w zapisach mpzp „Stare Podgórze – Kalwaryjska”. W związku z tym, z konserwatorskiego punktu widzenia przy ewentualnych pracach związanych z modernizacją lokalu mieszkalnego Nr 4 należy dążyć do zachowania wszelkich wartości świadczących o jego oryginalnej formie. Wobec powyższego zastrzega się konieczność utrzymania historycznego układu przestrzennego lokalu, drewnianych parkietów, zabytkowej stolarki okiennej wraz z mosiężnymi klameczkami (w przypadku konieczności wymiany okien, ze względu na stan techniczny uniemożliwiający dalsze ich użytkowanie, nowe okna należy wykonać z drewna na wzór istniejących, z powtórzeniem wielkości, podziałów, profilowania i detalu, z przełożeniem zabytkowych okuć). Ponadto zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi należy zachować stolarkę drzwiową płycinową (bezwzględnie należy zachować drewniane szpalety), dwa piece ceramiczne oraz drewnianą antresolę. Z uwagi na włączenie budynku do ewidencji zabytków, remont i modernizacja wnętrz wymaga uzgodnienia z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków zgodnie z art. 39 ust. 3 ustawy z dnia 7.07.1994 r. prawo budowlane. Z uwagi na położenie nieruchomości na terenie zabytkowego układu urbanistycznego na wykonanie prac dotyczących architektury zewnętrza należy uzyskać stosowne pozwolenie konserwatorskie zgodnie z art. 36 ust. 1 pkt. 1 i 11 ustawy z dnia 23.07.2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Przedmiotowa nieruchomość podlega ochronie prawa z mocy przepisów powołanych ustaw.
Lokal Nr 4 położony jest na pierwszym piętrze i składa się z trzech pokoi o powierzchniach 22,84 m2, 30,15 m2 i 39,56 m2, jasnej kuchni o powierzchni 10,78 m2, spiżarki o powierzchni 2,60 m2, łazienki z wc o powierzchni 5,51 m2 oraz przedpokoju o powierzchni 7,52 m2. Wysokość lokalu wynosi 3,58 m. Dwa pokoje mają wystawę północno – zachodnią, jeden pokój i kuchnia – południowo – wschodnią. Układ pomieszczeń w lokalu jest funkcjonalny, dwa pokoje są przechodnie, z kuchni jest dostęp do spiżarki. Ściany malowane są farbą emulsyjną, tynki wykazują pęknięcia, w jednym pokoju widoczne są ślady zawilgocenia ściany. W kuchni, przedpokoju i spiżarce fragmenty ścian obłożone są drewnianą boazerią, w łazience terakotą. Na podłogach w pokojach i przedpokoju zachował się drewniany parkiet klepkowy, w łazience płytki ceramiczne. Stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa, okna są z nadświetlami o skrzydłach jedno, dwu lub trzypolowych. W ścianie pomiędzy łazienką i kuchnią znajduje się pojedyncze okno w układzie poziomym. Stolarka drzwi wejściowych i wewnętrznych jest drewniana, płycinowa. Drzwi wejściowe i dwie pary drzwi wewnętrznych do pokoi są dwuskrzydłowe, pozostałe drzwi są jednoskrzydłowe. W spiżarce znajduje się wyjście na zewnętrzną galerię przez drzwi jednoskrzydłowe, w jednym z pokoi są jednoskrzydłowe drzwi balkonowe. W jednym z pokoi zamontowana jest konstrukcja drewnianej antresoli. W lokalu zachowały się dwa piece kaflowe, dwupoziomowe, jeden narożny o kaflach białych, drugi o kaflach ciemnozielonych. Obecnie w piecach zamontowane są wkłady elektryczne. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, gazową, wodno – kanalizacyjną, ogrzewanie indywidualne, elektryczne, akumulacyjne. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Nieruchomość wolna jest od obciążeń. W dziale III KW KR1P/000157739/2 ujawniony jest wpis ograniczonego prawa rzeczowego służebności oparcia realności LWH 583 Podgórze o mur graniczny tej realności, oraz służebności podwyższenia tego muru o dalsze piętro na rzecz każdorazowych właścicieli realności LWH 583 Podgórze – przy przeniesieniu wpisu z karty C LWH 584 Podgórze oraz inny wpis, że wszelkie ciężary ciążące na lokalach wydzielonych z nieruchomości ciążą na przynależnych do nich udziałach we współwłasności. Dział IV KW KR1P/000157739/2 wolny jest od wpisów.
rzut, mapa, wytyczne konserwatorskie
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 7 czerwca i 5 lipca 2019 r. w godz. 14.30-15.00.
4. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej o powierzchni 0,0584 ha, składającej się z niezabudowanych działek nr 196/6 o powierzchni 0,0247 ha i nr 196/9 o powierzchni 0,0014 ha oraz działki ewidencyjnej nr 195 o powierzchni 0,0323 ha zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie bliźniaczej, objętych księgą wieczystą KW KR1P/00193111/5 położonych w obrębie P-28, jednostka ewidencyjna Podgórze, przy ul. Grochowej Nr 36.
cena wywoławcza wynosi: 593 750,00 zł brutto, w tym:
451 725,00 zł cena zabudowanej nieruchomości ozn. nr dz. 195 zwolniona z podatku VAT, ( tj. 76,08% ceny wywoławczej)
142 025,00 zł cena niezabudowanych dz. nr 196/6 i 196/9 wraz z podatkiem VAT w stawce 23 % ( tj. 23,92 % ceny wywoławczej)
wadium wynosi: 60 000,00 zł
Proporcje w cenie wywoławczej odnośnie części opodatkowanych podatkiem VAT i zwolnionych z tego podatku zostaną zachowane w cenie ustalonej w wyniku przetargu.
Obszar w skład, którego wchodzą nieruchomości nie podlega ustaleniom miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Według wskazań Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa przedmiotowe nieruchomości znajdują się w strukturalnej jednostce urbanistycznej Nr 30, w kategorii zagospodarowania terenu o symbolu MN- tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Nieruchomości znajdują się na terenach, dla których uchwałą Nr LII/961/16 Rady Miasta Krakowa z dnia 14 września 2016 r. przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru "Bagry". Na wniosek Gminy Miejskiej w dniu 31.10.2013 r. wydana została decyzja nr AU-2/6730.2/2699/2013 o ustaleniu warunków zabudowy zgodnie z którą nieruchomości mogą zostać zabudowane budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym z wbudowanym garażem. Decyzja jest ostateczna. Można się z nią zapoznać w siedzibie Wydziału Skarbu Miasta przy ul. Kasprowicza 29, pok. 413.
Zgodnie z opinią Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków nr KZ-02.4120.25.2018.MB z dnia 25.04.2018 r. nieruchomości nie są wpisane do rejestru zabytków, nie są też ujęte w gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków. Położone są poza układami urbanistycznymi objętymi ochroną konserwatorską oraz poza strefą nadzoru archeologicznego. Działki nr 196/6 i 196/9 są niezabudowane. Działka nr 195 zabudowana jest budynkiem mieszkalnym w zabudowie bliźniaczej, jednokondygnacyjnym ze strychem, w całości podpiwniczonym, o powierzchni użytkowej 182 m2 w którym, znajduje się jeden lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 79,70 m2, pomieszczenia przynależne piwnice o powierzchni użytkowej 40,96 m2 oraz strych o powierzchni użytkowej 61,34 m 2. Budynek jest pustostanem i wymaga przeprowadzenia remontu. Został wzniesiony w technologii tradycyjnej, ściany zewnętrzne i działowe – murowane (cegła), stropy drewniane belkowe, schody jednobiegowe żelbetowe. Dach jest czterospadowy o konstrukcji drewnianej, kryty dachówką falistą z opierzeniem blaszanym przy kominach i rynnach pod gzymsami. Kanalizację deszczową budynku stanowią rury spustowe ocynkowane o średnicy DN 150 mm – zewnętrzne. Elewacja budynku jest tynkowana tynkiem cementowo-wapiennym. Stolarka okienna drewniana, stolarka drzwiowa zewnętrzna i wewnętrzna drewniana. Podłogi i posadzki zróżnicowane: parkiety i terakota. Komunikację pionową w budynku zapewnia wewnętrzna klatka schodowa. Budynek wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodno-kanalizacyjną, gazową i centralnego ogrzewania (obecnie grzejniki i piec gazowy są zdemontowane). Działki nr 195, 196/6, 196/9 obr. P-28 jedn. ewid. Podgórze pozostają ogrodzone ogrodzeniem z siatki metalowej łącznie z częścią działki drogowej nr 281/2 obr. P-28 jedn. ewid. Podgórze stanowiącej pas drogowy drogi publicznej kategorii gminnej ul. Grochowej pozostającej w zarządzie ZIKiT ( obecnie ZDMK). W związku z powyższym wymaga ono od strony ul. Grochowej przesunięcia tak, aby jego przebieg był zgodny z granicą nieruchomości. Obsługa komunikacyjna nieruchomości możliwa jest od drogi publicznej ul. Grochowej, poprzez projektowany zjazd, który należy uzgodnić z Zarządem Dróg Miasta Krakowa. W najbliższym sąsiedztwie zlokalizowana jest zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz wielorodzinna.
W dziale III księgi wieczystej KR1P/00193111/5 ujawnione jest obciążenie odpłatną służebnością przesyłu, przebiegającą pasem szerokości 1 metr i długości 5,5 metra z przeznaczeniem pod eksploatację istniejącego przyłącza gazowego, oraz konserwację, naprawę, wymianę i przebudowę w granicach wskazanych na mapie sytuacyjno-wysokościowej, stanowiącej załącznik graficzny do aktu ustanowienia służebności przesyłu Rep A nr 2418/2009 z dnia 30.03.2009 r. oraz zgodnie z przeznaczeniem tych urządzeń - na rzecz Karpackiej Spółki Gazownictwa Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Tarnowie, Oddział Zakład Gazowniczy w Krakowie. Dział IV tej księgi wolny jest od wpisów.
mapa, inwentaryzacja, przeglądy techniczne
Osoby zainteresowane nabyciem budynku mogą go oglądać w dniach 24 maja i 28 czerwca 2019 r. w godz. 14.00-14.30.
Przetarg na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędzie się w budynku Urzędu Miasta Krakowa, przy ul. Kasprowicza 29, w dniu 18 lipca 2019 r. w sali konferencyjnej, pok. 18
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz.3 – godz. 11.00
poz.4 – godz. 12.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości przelewem na rachunek bankowy Miasta Krakowa, Wydziału Finansowego Urzędu Miasta Krakowa pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu 15 lipca 2019 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony. Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa.
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Sprzedaż lokali mieszkalnych zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2018, poz. 2174).
Cena nieruchomości ustalona w przetargu winna być wpłacona nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Opłaty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jedn. Dz. U. z 2017 r. poz. 2278) do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, pokój 413, telefon 12 616-98-08 i pokój 412 i telefon 12 616-98-09 w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu zamieszczone jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/ oraz wywieszona na tablicach ogłoszeń w budynkach Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4 i przy ul. Kasprowicza 29.
Przetarg zostanie przeprowadzony na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2018r. poz. 2204, 2348, z 2019 r. poz.270, 492) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.