Komunikat o możliwości składania wniosków wraz z ofertą na realizację zadania publicznego w zakresie: działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, w zakresie określonym w art. 4 ust. 1 pkt l-32a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa informuje o możliwości składania wniosków wraz z ofertą – zgodną ze wzorem określonym w rozporządzeniu Przewodniczącego Komitetu do spraw pożytku publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania, na realizację w 2019 roku na terenie Gminy Miejskiej Kraków zadania publicznego, w trybie art. 19 a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jednolity: Dz. U. z 2019 r. poz. 688 ze zm.) - zwanej dalej ustawą, w zakresie:
działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych,
działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, w zakresie określonym w art. 4 ust. 1 pkt l-32a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Komunikat adresowany jest do podmiotów trzeciego sektora prowadzących działalność pożytku publicznego odpowiednio do terytorialnego zakresu działania Gminy Miejskiej Kraków w ww. obszarach, których działalność statutowa ujawniona w Krajowym Rejestrze Sądowym, w innym rejestrze lub ewidencji zgodna jest z dziedziną zlecanego zadania.
Charakterystyka projektu składanego w ramach trybu art. 19 a ustawy:
wysokość dofinansowania lub finansowania zadania publicznego ze środków Gminy Miejskiej Kraków nie może przekraczać kwoty 10 000 zł,
okres realizacji zadania publicznego nie może być dłuższy niż 90 dni.
Uwaga!
Łączna kwota środków finansowych przekazanych przez Gminę w trybie art. 19 a ustawy tej samej organizacji pozarządowej lub temu samemu podmiotowi wymienionemu w art. 3 ust. 3, nie może przekroczyć 20 000 zł w danym roku kalendarzowym, tj. w roku 2019.
Ważne!
Data rozpoczęcia realizacji zadania publicznego nie powinna być wcześniejsza niż 21 dni kalendarzowych od daty złożenia oferty.
W ofercie aplikującej o ww. środki finansowe:
pkt III ust. 3 (syntetyczny opis zadania publicznego) winien zawierać takie elementy, jak:
do kogo skierowane jest zadanie – odbiorca,
krótki opis przyczyn (motywu) chęci podjęcia realizacji zadania,
wskazanie miejsca realizacji zadania,
krótki opis planowanych działań wraz ze wskazaniem liczbowym ich skali np. grup odbiorców zadania, zakresu działań wykonywanych przez poszczególne osoby w ramach realizacji zadania, przewidywany do wykorzystania wkład rzeczowy;
pkt III ust. 4 (opis zakładanych rezultatów realizacji zadania) winien zawierać precyzyjny opis, w jaki sposób realizacja zadania przyczyni się do rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych lub działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3, w zakresie określonym w art. 4 ust. 1 pkt l-32a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;
w ramach zakresu rzeczowego zadania publicznego (pkt III), w części dotyczącej krótkiej charakterystyki oferenta (pkt III ust. 5) winny zostać wykazane m.in. osoby, posiadające odpowiednio udokumentowane kwalifikacje niezbędne do planowanej realizacji zadania publicznego.
Wypełnioną i kompletną ofertę należy złożyć w sekretariacie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Jana Dekerta 24, 30-703 Kraków, III piętro, pok. 8 (tel. 12 616 78 11), poniedziałek–piątek w godz. 8.00–15.00.