OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
1. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 10A o powierzchni użytkowej 19,60 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Bosackiej Nr 6A objętego KW KR1P/00589570/3 wraz z udziałem wynoszącym 20/1070 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona jako działka nr 179/14 o powierzchni 0,0350 ha, położona w obrębie S-8 jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00268519/2.
Cena wywoławcza wynosi: 198 000,00 zł
Wadium: 20 000,00 zł
Nieruchomość przy ul. Bosackiej Nr 6A nie jest wpisana indywidualną decyzją do rejestru zabytków, figuruje natomiast w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków, ponadto nieruchomość położona jest na terenie układu urbanistycznego Kleparza, wpisanego do rejestru zabytków pod Nr A – 648 decyzją z dnia 25.01.1984 r., który podlega ochronie prawnej na mocy przepisów ustawy z dnia 23.07.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tekst jednolity Dz.U. z 2018 r., poz. 2067) oraz położona jest w zespole budynków kolejowych ul. Bosackiej wpisanych do rejestru zabytków pod Nr A – 1342/M na podstawie decyzji z dnia 16.07.2013 r. Wykonanie wszelkich prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych jak również podejmowanie innych działań, które mogłyby prowadzić do naruszenia substancji lub zmiany wyglądu zabytku wpisanego do rejestru, wymaga uzyskania pozwolenia wojewódzkiego konserwatora stosownie do art. 36 ust. 1 pkt. 1 i 11 ustawy o ochronie i opiece nad zabytkami. Działania prowadzone wewnątrz obiektu niewpisanego do rejestru zabytków, nie wymagają uzyskania pozwolenia konserwatorskiego.
Lokal położony jest w budynku wielomieszkaniowym wybudowanym ok. 1900 roku w technologii tradycyjnej, w zwartej zabudowie kamienic. Jest to budynek pięciokondygnacyjny, podpiwniczony. Ściany budynku są murowane z cegły pełnej, klatka schodowa jest o konstrukcji żelbetowej, schody z okładziną lastriko. Więźba dachowa jest o konstrukcji drewnianej, kryta blachą wytłaczaną bez ocieplenia. Budynek wyposażony jest w instalacje elektryczną, domofon, wodno – kanalizacyjną i centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej.
Lokal Nr 10A położony jest na poddaszu budynku, składa się z pokoju o powierzchni 15,50 m2, jasnej kuchni o powierzchni 2,60 m2 i łazienki o powierzchni 1,50 m2, pomieszczenia mają układ amfilady. Kuchnia i pokój mają wystawę zachodnią. Stolarka drzwi jest drewniana, drzwi wejściowe do lokalu są pełne, jednoskrzydłowe, obłożone drewnianą boazerią, drzwi wewnętrzne są drewniane, o trzech płycinach, górnej płycinie przeszklonej, jednoskrzydłowe. Stolarka okienna jest pcv w kolorze białym, są to okna dwuskrzydłowe. Ściany w pokoju wyłożone są drewnianą boazerią pomalowaną farbą emulsyjną, w kuchni malowane farbą emulsyjną, w łazience częściowo wyłożone terakotą, częściowo malowane farbą emulsyjną. Na podłogach w kuchni i łazience położone są płytki ceramiczne, w pokoju płyty z dykty przykryte wykładzinami dywanowymi. Na ścianach i suficie w kuchni widoczne są ślady zawilgocenia. W pokoju z uwagi na położenie lokalu na poddaszu są skosy, wysokość pomieszczenia wynosi od 2,50 m do 1,40 m. W ścianie pomiędzy kuchnią i łazienką jest otwór pionowy, prostokątny zaślepiony drewnianą płytą. Lokal wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno – kanalizacyjną, obecnie brak jest ogrzewania. Po wykonaniu wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania w lokalu istnieje możliwość włączenia jej do instalacji c.o. budynku. Istnieje konieczność wykonania dla lokalu Nr 10A wentylacji przez i na koszt przyszłego właściciela lokalu na co Wspólnota Mieszkaniowa budynku wyraziła zgodę w uchwale Nr 5/2017. Przy wykonaniu wentylacji kuchni należy uwzględnić szczegółowo opisane w przywołanej uchwale warunki.
W dziale III KW KR1P/00268519/2 ujawniony jest wpis roszczenia dotychczasowego właściciela gruntu o roczną opłatę przekształceniową w odniesieniu do każdoczesnego właściciela nieruchomości na podstawie ustawy z dnia 20.07.2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Dział IV KW KR1P/00268519/2 wolny jest od wpisów. Dział IV KW KR1P/00589570/3 prowadzonej dla lokalu Nr 10A wolny jest od wpisów, natomiast w dziale III widnieje wpis DZKW roszczenia o roczną opłatę przekształceniową z tytułu przekształcenia użytkowania wieczystego we własność.
Prezydent Miasta Krakowa wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej zgodnie z przepisami ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów z dnia 20 lipca 2018 r. (Dz. U. z 2020., poz. 139) zaświadczeniem o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności z 01 października 2019 r. znak GS-17.6826.1.0212.2019.EM-00061 potwierdził, że z dniem 1 stycznia 2019 r. prawo użytkowania wieczystego przedmiotowej nieruchomości w udziale wynoszącym 20/1070 przekształciło się w prawo własności na rzecz Gminy Miejskiej Kraków. Okres wnoszenia opłaty przekształceniowej zgodnie z ww. ustawą dla Gminy Miejskiej Kraków został ustalony na 99 lat. W przypadku zbycia lokalu mieszkalnego nr 10A w 2020 roku nowy nabywca jest zobowiązany do uiszczania opłat rocznych począwszy od 1 stycznia 2021. Nabywca będzie zobowiązany do zgłoszenia faktu zakupu nieruchomości do Urzędu Miasta Krakowa Wydziału Skarbu Miasta ul. Kasprowicza 29 w terminie 30 dni od dnia jej nabycia, jeśli wyłoniony w przetargu nowy nabywca oświadczy, że przedmiotowy lokal nie będzie wykorzystywany do prowadzenia działalności gospodarczej pozostały okres wnoszenia opłaty rocznej zostanie zgodnie przepisani cyt. ustawy ustalony do 2038 r.
Zgodnie z przywołanym zaświadczeniem o przekształceniu lokal mieszkalny Nr 10A obciążony jest opłatami przekształceniowymi w wysokości 183,18 zł rocznie.
Szczegółowe informacje odnośnie opisanego przekształcenia użytkowania wieczystego w prawo własności zostały opublikowane na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa (www.bip.krakow.pl) - https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=112584.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 8 i 23 czerwca 2020 r. w godz. 14.30 – 15.00.
2. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 10 o powierzchni użytkowej 62,95 m2, położonego w budynku mieszkalnym w os. Krakowiaków nr 8 wraz z udziałem wynoszącym 40/1000 w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 40 o powierzchni 0,0543 ha, położona w obrębie 50 jednostka ewidencyjna Nowa Huta, objęta KW KR1P/00084664/9.
Cena wywoławcza wynosi: 300 200,00 zł
Wadium: 31 000,00 zł
Budynek Nr 8 w os. Krakowiaków położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie ul. Kocmyrzowskiej i zieleni wewnątrzosiedlowej, został wzniesiony w latach 1950 – 1953 w technologii tradycyjnej, jako dwupiętrowy podpiwniczony blok mieszkalny z użytkowym poddaszem. Stan techniczny budynku, elewacji jest dobry. W budynku brak jest windy.
Nieruchomość ujęta jest w gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków i podlega ochronie i opiece nad zabytkami. Ponadto znajduje się na terenie układu urbanistycznego Nowej Huty, który wpisany jest do rejestru zabytków pod nr A – 1132 na podstawie decyzji z dnia 30.12.2004 r. Blok objęty jest ochroną wynikającą z obowiązującego na tym terenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Centrum Nowej Huty”. Ochronie podlega przede wszystkim forma architektoniczna, wystrój elewacji, forma stolarki okiennej i drzwiowej oraz balkony. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi, dla utrzymania spójności architektonicznej i stylowej elewacji bloku dopuszczalna jest wymiana okien pod warunkiem zachowania wymiarów, podziałów oraz proporcji i utrzymania białej kolorystyki. Balustradę balkonu położonego w częściach wspólnych należy malować w kolorze zielonym, analogicznym jak balkony sąsiednie. W lokalu Nr 10 brak jest zabytkowych elementów wystroju i wyposażenia, dlatego prace remontowe prowadzone wewnątrz lokalu nie wymagają uzgodnienia.
Lokal Nr 10 położony jest na pierwszym piętrze w drugiej klatce bloku i składa się z jasnej kuchni o powierzchni 11,08 m2, przedpokoju o powierzchni 7,07 m2, łazienki o powierzchni 2,13 m2, pomieszczenia wc o powierzchni 1,26 m2 oraz trzech pokoi o powierzchniach 10,32 m2, 12,91 m2 i 18,18 m2. Układ pomieszczeń w lokalu jest funkcjonalny, dwa pokoje mają wystawę południowo – wschodnią, kuchnia i trzeci pokój północno – zachodnią. Ściany pomieszczeń w lokalu są tynkowane, malowane farbą emulsyjną, w pomieszczeniach sanitarnych do ½ wysokości malowane farbą olejną. Na podłodze w kuchni położone są drewniane deski przykryte wykładziną pcv, w łazience lastriko, w pomieszczeniu wc wylewka betonowa, w pokojach płyty z dykty przykryte wykładzinami pcv. Stolarka drzwi wejściowych i wewnętrznych jest drewniana. Drzwi są jednoskrzydłowe, współczesne pochodzące z okresu budowy bloku. Stolarka okienna jest drewniana. Okna typu zespolonego o białym kolorze ram. W kuchni i dwóch pokojach są okna dwuskrzydłowe, w jednym pokoju są dwuskrzydłowe drzwi balkonowe. W ścianie pomiędzy kuchnią i pomieszczeniami wc i łazienki w górnej części zlokalizowane są okienka prostokątne w układzie poziomym. Lokal wyposażony jest w grzejniki żeberkowe, żeliwne instalacji ogrzewania centralnego zasilanej z sieci miejskiej. Przeprowadzona w lokalu kontrola instalacji wykazała, iż w łazience z uwagi na małą kubaturę - 5,75 m3 nie ma możliwości zamontowania gazowego piecyka łazienkowego. Obecnie w łazience zachował się elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody o pojemności 80l. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, gazową, domofon, wodno – kanalizacyjną. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. Działy III i IV KW KR1P/00084664/9 wolne są od wpisów.
RZUT I WYTYCZNE KONSERWATORSKIE
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 9 i 19 czerwca 2020 r. w godz. 14.30 – 15.00.
3. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu o przeznaczeniu innym niż mieszkalne – strychu oznaczonego Nr St. 1 o powierzchni użytkowej 83,03 m2, położonego w budynku wielomieszkaniowym przy ul. Augustiańskiej Nr 18 w Krakowie objętego KW KR1P/00577886/4 wraz udziałem wynoszącym 58/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzeń, które nie służą do wyłącznego użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 84/1 o powierzchni 0,0487 ha, położona w obrębie 14, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00407746/9.
Cena wywoławcza wynosi: 173 000,00 zł
Wadium: 18 000,00 zł
Kamienica przy ul. Augustiańskiej Nr 18 jest budynkiem wielomieszkaniowym, o sześciu kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczonym, składającym się z budynku frontowego i oficyny. W budynku jest 21 lokali mieszkalnych, jeden lokal użytkowy. Budynek został wzniesiony w technologii tradycyjnej w latach 1931 1936. Budynek wyposażony jest w instalacje elektryczną, wodno – kanalizacyjną, gazową, teletechniczną i ogrzewania centralnego zasilanego z sieci miejskiej.
Nieruchomość nie jest wpisana indywidualną decyzją do rejestru zabytków, figuruje natomiast w gminnej ewidencji zabytków Krakowa oraz położona jest w obrębie układu urbanistycznego dawnego miasta Kazimierza ze Stradomiem wpisanego do rejestru zabytków pod nr A – 12 decyzją z dnia 23.02.1934 r. oraz na Listę Dziedzictwa Światowego UNESCO. Nieruchomość usytuowana jest na obszarze uznanym za pomnik historii „Kraków – historyczny zespół miasta” zarządzeniem Prezydenta RP z dnia 8.09.1994 r. z uwagi na walory architektoniczne, urbanistyczne i kulturowe Miejski Konserwator Zabytków określił wytyczne konserwatorskie dla zamierzenia polegającego na adaptacji strychu na cele mieszkalne. Przedmiotowa adaptacja powinna się zamykać w istniejącej kubaturze, wyklucza się zmianę wysokości kalenicy oraz geometrii dachu. Doświetlenie poddasza od frontu dopuszcza się małymi pojedynczymi lukarnami przykrytymi daszkami pulpitowymi, usytuowanymi w osiach otworów niższych kondygnacji, cofniętymi w stosunku do linii okapu dachu. Doświetlenie poddasza na tylnej połaci dachowej dopuszcza się oknami połaciowymi, należy bezwzględnie zachować istniejącą wysokość gzymsu wieńczącego, kalenicy oraz wystrój elewacji.
Nieruchomość położona jest na obszarze objętym obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Kazimierz” w terenach zabudowy mieszkaniowo – usługowej, zgodnie z zapisami którego w odniesieniu do budynków frontowych ustala się zakaz podnoszenia górnej krawędzi elewacji frontowej, zakaz podnoszenia kalenicy budynku, dopuszcza się podniesienie górnej krawędzi elewacji tylnej budynku, ustalając minimalny kąt nachylenia tylnej połaci dachu: 7 stopni. Ponadto dopuszcza się realizacje lukarn od strony dziedzińców z dachem płaskim lub pulpitowym. W opisanym wyżej budynku został wyodrębniony samodzielny lokal o innym przeznaczeniu niż mieszkalne – strych oznaczony Nr St. 1. Przedmiotowy lokal odpowiada wymogom określonym przepisami ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (tekst jednolity Dz. U z 2019 poz. 737, 1309, 1469). Lokal ten stanowi pustostan.
Lokal strychu St. 1 położony jest na szóstej kondygnacji budynku tj. piątym piętrze, składa się z jednego pomieszczenia, niezagospodarowanego, bez ścian działowych z ocieplonymi kominami. Przestrzeń strychu tworzy konstrukcja wielopołaciowego dachu o konstrukcji płatwiowo – krokwiowej z drewnianymi tramami opartymi na ścianach nośnych zewnętrznych i wewnętrznych. Dach pokryty jest blachą, brak ocieplenia. Wysokość lokalu w najwyższym punkcie wynosi 2,20 m. Ściany nośne oddzielające lokal od klatki schodowej wykonane są z cegły pełnej, stropy są betonowe, nie wykazują ugięć. Ściany kominów są tynkowane i malowane farbą emulsyjną. Do strychu doprowadzona jest instalacja elektryczna.
Na poziomie poddasza obok lokalu St. 1 znajduje się niezagospodarowana powierzchnia strychowa – 110,66 m2, położona w częściach wspólnych budynku. Wejście do lokalu St.1 odbywa się z klatki schodowej przez jednoskrzydłowe, stalowe drzwi o szerokości 90cm. Podłogę stanowi betonowa wylewka. Okna są połaciowe drewniane z nawiewnikami. Dla potrzeb adaptacji strychu zlecono w grudniu 2018 r. wykonanie ekspertyzy konstrukcyjno – architektonicznej odnośnie możliwości wykonania adaptacji strychu w budynku frontowym z uwzględnieniem zgodności przyszłej inwestycji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz przepisami przeciwpożarowymi. Zgodnie z przywołanym opracowaniem strych St. 1 spełnia wymagania do rozbudowy przy wykonaniu modernizacji połaci dachowej, więźby dachowej, dociepleniu, niewielkim podniesieniu ścianek attykowych i ich izolacji termicznej oraz wykonaniu ścian działowych i pozostałej infrastruktury technicznej, adekwatnej do planowanego przeznaczenia lokalu. Obecny stan techniczny budynku przy ul. Augustiańskiej 18 nadaje się do nadbudowy lub przebudowy, konstrukcja jest solidna i nie zagraża bezpieczeństwu. Wszelkie prace budowlane planowane na przedmiotowej nieruchomości powinny być poprzedzone projektem budowlanym wykonanym przez osoby uprawnione. Lokal wolny jest od obciążeń. Działy III i IV KW KR1P/00407746/9 oraz KW KR1P/00577886/4 wolne są od wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 3 i 22 czerwca 2020 r. w godz. 14.30 – 15.00.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa w dniu 30 czerwca 2020 r. w Sali Obrad im. F.Maryewskiego, Rynek Podgórski 1.
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 – godz. 11.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości wyłącznie przelewem na rachunek depozytowy Urzędu Miasta Krakowa Wydziału Finansowego pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu 24 czerwca 2020 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony. Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa.
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Sprzedaż lokali zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2018, poz. 2174).
Cena nabycia nieruchomości płatna jest jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Opłaty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 2278.), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Z uwagi na reżim sanitarny wprowadzony w związku z zagrożeniem epidemicznym i koniecznością podjęcia działań minimalizujących ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19 uprzejmie informuję, iż:
- ilość osób dopuszczonych do przetargu odpowiadać będzie ilości wpłaconych wadium, wyklucza się obecność osób towarzyszących,
- uczestnik przetargu będzie uprawniony do wejścia do budynku, w którym odbywa się przetarg nie wcześniej niż 15 minut przed wyznaczoną godziną rozpoczęcia przetargu,
- uczestnik przetargu powinien być wyposażony w środki ochrony osobistej (maska, rękawiczki) zgodnie z obowiązującymi na dzień przetargu ogólnokrajowymi procedurami bezpieczeństwa.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa, telefon 12 6169809, 12 616 9981 w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U z 2020 r. poz. 65, 284 ) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.