W związku z realizacją zapisów Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na rok 2021 Wydział Kształtowania Środowiska zwraca się z prośbą o informację, czy deklarują Państwo swój udział w akcji związanej ze świadczeniem wybranych usług weterynaryjnych u wolno żyjących kotów oraz posiadających właściciela i sprzedażą środków służących do odrobaczania oraz zwalczania pasożytów zewnętrznych u wymienionych zwierząt.
Usługi obejmują zabiegi: kastracji, sterylizacji, znakowania, szczepień oraz leczenie dedykowane kotom wolno żyjącym oraz zabiegi kastracji, sterylizacji i znakowania dla kotów właścicielskich.
Leczenie do kwoty określonej w umowie. Wartość wynagrodzenia Wykonawcy za pozostałe zabiegi zostanie ustalona na podstawie ilości rzeczywiście wykonanych usług, przy zastosowaniu cen jednostkowych.
Deklarując swój udział w akcji należy mieć na uwadze, że w ewentualnie zawieranych umowach wprowadzony zostanie zapis, iż z lecznicy mogą odbierać środki na odrobaczenie organizacje społeczne biorące udział w akcji, karmiciele kotów legitymujący się upoważnieniem wydanym przez Urząd Miasta Krakowa, a termin przyjmowania zwierząt musi być niezwłoczny (w ciągu 48 h od zgłoszenia).
W przypadku odmowy przyjęcia zwierzęcia lub wyznaczenia odległego terminu jego przyjęcia umowa może zostać rozwiązana.
W przypadku wyrażenia zgody, proszę o podanie następujących danych:
Powyższe dane zostaną wykorzystane przy sporządzaniu umowy.
Jednocześnie proszę o przedłożenie oferty zawierającej:
Proszę podać ile kotów może być przetrzymywanych w lecznicy w tym samym czasie.
Warunkiem podpisania umowy jest możliwość przetrzymywania kotów (co najmniej 10 klatek) przed w trakcie zabiegu i po zabiegu w lecznicy w miejscu zabezpieczonym przed dostępem innych zwierząt oraz osób trzecich (osobne pomieszczenie).
Proszę o uwzględnienie przetrzymywania kotów w lecznicy na czas wykonania niezbędnych zabiegów w cenach kastracji, sterylizacji i innych zabiegów wymienionych
w ofercie. Wykonanie sterylizacji lub kastracji zwierzęcia z zastosowaniem szwów wchła-nialnych według zasad sztuki lekarsko-weterynaryjnej przyjętych w chirurgii małych zwierząt.
Po zabiegu kastracji lub sterylizacji lekarz dokonuje stanu kondycyjnego kota i podejmuje decyzje o podaniu szczepionek oraz związanym z tymi zabiegami przetrzymywaniem kota (zgodnie ze sztuka lekarską). Podanie oraz wybór rodzaju szczepionki w zależności od sytuacji epizootycznej, wieku i kondycji kota dokonuje lekarz weterynarii.
Organizacje społeczne wyznaczą osoby, które będąc „społecznymi opiekunami” wolno żyjących kotów, będą odpowiedzialne za ich dostarczenie i odebranie po zabiegach z lecznicy, będą także upoważnione do odbioru środków odrobaczających i preparatów, o których mowa w pkt 3, 4 i 5. Dodatkowo takimi osobami mogą być karmiciele zarejestrowani w Urzędzie Miasta Krakowa.
Proszę o odpowiedź w terminie do 17 marca 2021 r. na adres e-mail: ws.umk@um.krakow.pl