OGŁOSZENIE O PRZETARGU
Prezydent Miasta Krakowa
ogłasza przetargi ustne nieograniczone na sprzedaż nieruchomości stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków
pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 17 o powierzchni użytkowej 80,77 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Ludwika Rydygiera Nr 7, z którego własnością związany jest udział wynoszący 29/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona jako działka nr 78/19 o powierzchni 0,0924 ha, położona w P-58 obrębie, jednostka ewidencyjna Podgórze, objęta KR1P/00172054/4.
Cena wywoławcza wynosi: 460 000,00 zł
wadium: 46 000,00 zł
Nieruchomość położona jest w terenach zabudowy wielomieszkaniowej współczesnej. Budynek jest czteropiętrowy, całkowicie podpiwniczony, sześcioklatkowy.
Lokal Nr 17 położony jest na parterze w trzeciej klatce budynku i składa się z czterech pokoi, jasnej kuchni, łazienki, przedpokoju oraz pomieszczenia wc. Układ pomieszczeń w lokalu jest funkcjonalny, trzy pokoje mają wystawę południowo – zachodnią, czwarty pokój południowo - wschodnią. Stolarka okienna jest drewniana, typu zespolonego. W jednym pokoju są drzwi balkonowe, które prowadzą na balkon położony w częściach wspólnych. Stolarka drzwi wejściowych i wewnętrznych jest drewniana, płytowa współczesna, drzwi jednoskrzydłowe. Na podłogach w trzech pokojach na wylewce betonowej położone są płytki pcv, w kuchni, łazience i pomieszczeniu wc na wylewce betonowej położona jest wykładzina linoneum, w przedpokoju i jednym pokoju położone są panele. Ściany pomieszczeń są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, w kuchni obłożone drewnianą boazerią i siddingiem. W pomieszczeniach sanitarnych ściany malowane są farbą emulsyjną i olejną. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną, domofon, gazową i centralnego ogrzewania zasilanego z sieci miejskiej. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. Działy III i IV księgi wieczystej KR1P/00172054/4 nie zawierają wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 26 kwietnia i 17 maja 2021 r. w godz. 13.30 – 14.00.
drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 4 o powierzchni użytkowej 145,77 m2 położonego w budynku mieszkalnym przy al. Zygmunta Krasińskiego Nr 4 wraz z udziałem wynoszącym 70/1000 części nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona nr działki 215/2 o powierzchni 0,0497 ha, położona w obrębie K-14, jednostka ewidencyjna Krowodrza, objęta KW KR1P/00076682/2.
cena wywoławcza wynosi: 1 124 000,00 zł
wadium: 113 000,00 zł
Kamienica przy al. Zygmunta Krasińskiego Nr 4 została wzniesiona w technologii tradycyjnej w 1934 r., jako pięciokondygnacyjny, podpiwniczony budynek narożny z ul. Kościuszki. W budynku jest jedna klatka schodowa dwubiegowa o konstrukcji żelbetowej, stopnie schodów oraz korytarze komunikacji są pokryte okładzina lastriko, ściany malowane są farbą olejną i emulsyjną. Brama główna wejściowa do kamienicy jest dwuskrzydłowa, metalowa ze zdobieniami, drzwi prowadzące na podwórko są nowe, pcv. Elewacja budynku frontowa wymaga odnowienia, obecnie zakryta jest banerem reklamowym na całej powierzchni, elewacja od strony podwórka jest odnowiona. Budynek wyposażony jest w windę nowego typu. Klatka schodowa jest odnowiona i utrzymana w dobrym stanie technicznym i w czystości. Budynek wyposażony jest w domofon i monitoring.
Nieruchomość nie jest wpisana do rejestru zabytków indywidualną decyzją, ale figuruje w gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków i podlega ochronie konserwatorskiej. Ochronie podlega przede wszystkim bryła, gabaryty, wystrój architektoniczny i podziały elewacji wraz ze stolarką okienną i bramną. Ze stanowiska konserwatorskiego, w przedmiotowym lokalu mieszkalnym należy zachować i poddać renowacji oryginalną stolarkę wewnętrzną z obramieniami profilowanymi listwami, pochodzącą z czasu powstania kamienicy, a to drzwi wejściowe dwuskrzydłowe, ze skrzydłami jednopłycinowymi, pełnymi. Kolorystyka zewnętrzna powinna zostać dostosowana do kolorystyki pozostałych drzwi wejściowych do mieszkań. Zachować należy drzwi pomieszczeń sanitarnych, trójpłycinowych (płyciny górne i dolne poziome, środkowa pionowa), pełne, obramione profilowanymi listwami – jedne dwuskrzydłowe i trzy jednoskrzydłowe, drzwi do kuchni i naprzeciwległego pokoju frontowego, pięciopłycinowe, drzwi z korytarza do środkowego pokoju frontowego, sześciopłycinowe oraz okienko pod sufitem łazienki. Zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi docelowo wskazana jest wymiana wtórnych drzwi z korytarza do pary naprzeciwległych pokoi, na nowe, drewniane, dostosowane do oryginalnej stolarki wewnętrznej. Dopuszcza się udrożnienie przejść łączących reprezentacyjne pokoje frontowe. W przypadku odsłonięcia pierwotnych drzwi z oryginalnymi klamkami i szyldami, stolarkę i okucia należy zachować (zaleca się odtworzenie klamek i szyldów w oparciu o oryginalne). Należy zachować parkiety w korytarzu i pokojach, a także oryginalne piece kaflowe w pokojach frontowych, dopuszcza się rozbiórkę niezabytkowego pieca w jednym z pokoi (pokój o powierzchni 17,47 m2). W celu utrzymania spójności architektonicznej i stylowej wyglądu kamienicy, należy zachować oryginalną metalową balustradę tylnego balkonu, dostępnego z kuchni. Wtórna stolarka okienna PCV nawiązuje do historycznych podziałów stolarki pierwotnej. Jej ewentualna wymiana na nową winna być wykonana na podstawie projektu, który należy wyprzedzająco uzgodnić w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków.
Lokal Nr 4 położony jest na pierwszym piętrze i składa się z pięciu pokoi o powierzchniach 18,95 m2, 17,47 m2, 21,82 m2, 23,92 m2 i 23,59 m2, jasnej kuchni o powierzchni 11,02 m2, jasnej łazienki o powierzchni 8,10 m2, dwóch pomieszczeń wc o powierzchniach 0,87 m2 i 0,97 m2 przedpokoju o powierzchni 19,06 m2. Lokal powstał z połączenia dwóch pustostanów, trzy pokoje mają wystawę południową, kuchnia, łazienka i dwa pokoje mają wystawę północną. Układ pomieszczeń jest funkcjonalny, ułożone są po bokach wąskiego, długiego korytarza, wejście odbywa się do przedpokoju, z którego dostępne są pozostałe pomieszczenia. Stolarka drzwi jest drewniana, są to drzwi płycinowe z profilowanymi framugami. Drzwi wejściowe są dwuskrzydłowe, wewnętrzne drzwi są jednoskrzydłowe – 7 sztuk oraz dwuskrzydłowe – 2 sztuki. Klamki w drzwiach są wtórne. Z kuchni dostępny jest balkon położony w częściach wspólnych, wejście odbywa się przez jednoskrzydłowe drzwi. Stolarka okienna jest wtórna, pcv w kolorze białym. W łazience jest wąskie okno jednoskrzydłowe, w pokojach dwu – i trzyskrzydłowe okna z nadświetlami. Ściany w pomieszczeniach są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, która zwłaszcza w kuchni wykazuje zabrudzenia i złuszczenia powłok malarskich, tynki wykazują pęknięcia. W kuchni, pomieszczeniach wc i łazienki ściany są częściowy wyłożone terakotą. Na podłogach w przedpokoju i pokojach zachował się drewniany, klepkowy parkiet, który jest odnowiony i lakierowany. W kuchni na podłodze jest wylewka betonowa przykryta wykładziną pcv, w jednym pomieszczeniu wc wylewka betonowa, w drugim pomieszczeniu wc i w łazience płytki pierwotne, znacznie zużyte. W łazience zamontowane są dwa zlewy jednokomorowe oraz kabina prysznicowa. W pomieszczeniach pokoi zachowały się piece kaflowe, w pomieszczeniach zamontowane są aluminiowe grzejniki centralnego ogrzewania. Lokal wyposażony jest w instalacje centralnej ciepłej wody, elektryczną, wodno – kanalizacyjną, gazową oraz ogrzewania centralnego zasilanego z sieci miejskiej. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. Działy III i IV KW KR1P/00076682/2 wolne są od wpisów. Pierwszy przetarg na sprzedaż lokalu Nr 4 został przeprowadzony w dniu 19 listopada 2020 r.
MAPA, RZUT LOKALU, WYTYCZNE KONSERWATORSKIE
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 19 i 26 maja 2021 r. w godz. 14.00 – 14.30.
3. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 46 o powierzchni użytkowej 116,32 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Adama Chmielowskiego Nr 2 wraz z udziałem wynoszącym 71/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona jako działka nr 52 o powierzchni 0,0626 ha, położona w obrębie S-216, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KR1P/00076317/3.
Cena wywoławcza wynosi: 893 000,00 zł
Wadium: 90 000,00 zł
Budynek Nr 2 przy ul. Adama Chmielowskiego jest narożny z ul. Wietora, wzniesiony został w 1929 r. w technologii tradycyjnej. Jest to budynek podpiwniczony, z poddaszem częściowo zaadaptowanym na cele mieszkalne, czteropiętrowy. Budynek wyposażony jest w instalacje gazową, elektryczną, wodno – kanalizacyjną, domofon, brak instalacji centralnej wody ciepłej, windy. Ogrzewanie indywidualne. Nieruchomość ujęta jest w gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków i położona jest w obszarze objętym obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Kazimierz w terenach zabudowy mieszkaniowo – usługowej (MW/U.54). Zgodnie ze stanowiskiem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w lokalu mieszkalnym Nr 46 nie zachował się zabytkowy wystrój wnętrz (ozdobne naproże nad szklanym wejściem oraz kominek są elementami współczesnymi). W związku z powyższym remont lokalu w zakresie robót nie wymagających uzyskania pozwolenia budowlanego nie będzie podlegał uzgodnieniu z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, za wyjątkiem wymiany stolarki okiennej. Lokal Nr 46 położony jest na piątej kondygnacji budynku - poddaszu, składa się z przedpokoju, dwóch łazienek z wc, jasnej kuchni, trzech pokoi, pomieszczenia gospodarczego i garderoby. Lokal powstał z adaptacji poddasza na cele mieszkalne. Dwa pokoje mają wystawę zachodnią, jeden pokój i kuchnia wschodnią. Wysokość pomieszczeń jest zróżnicowana, obniża się przy skosach. Układ pomieszczeń jest amfiladowy. Ściany pomieszczeń są malowane farbą emulsyjną i częściowo obłożone tapetami ściennymi, w łazienkach płytkami ceramicznymi. Stolarka drzwiowa jest płytowa, drzwi przesuwne do kuchni, dwie pary drzwi szklanych do pokoi. Stolarka okienna drewniana, okna typu zespolonego, trzyskrzydłowe. Na podłogach w pokojach i w pomieszczeniu gospodarczym położony jest parkiet klepkowy, w kuchni, przedpokoju i jednej łazience płytki ceramiczne, w drugiej łazience wylewka betonowa. W jednej łazience zamontowany jest gazowy piec dwufunkcyjny, w pomieszczeniu gospodarczym elektryczny bojler. W przestrzeni lokalu widoczne są elementy konstrukcyjne dachu - belki drewniane. Do lokalu doprowadzona jest instalacja elektryczna, gazowa, wodno – kanalizacyjna, ogrzewanie indywidualne gazowe, etażowe, domofon. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. Działy III i IV KW KR1P/00076317/3 wolne są od wpisów. Pierwszy przetarg na sprzedaż lokalu Nr 46 został przeprowadzony w dniu 16 lutego 2021 r.
MAPA, RZUT LOKALU, WYTYCZNE KONSERWATORSKIE
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 10 i 24 maja 2021 r. w godz. 14.30 – 15.00.
4. pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 13 o powierzchni użytkowej 82,52 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Starowiślnej Nr 53, z którego własnością związany jest udział wynoszący 57/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona jako działka 86 o powierzchni 0,1124 ha, położona w obrębie S-11 jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KW KR1P/00010990/4.
Cena wywoławcza wynosi: 641 000,00 zł
wadium: 65 000,00 zł
Kamienica Nr 53 przy ul. Starowiślnej powstała w 1890 r. w technologii tradycyjnej, murowana z cegły, składa się z budynku frontowego i oficyny. Budynek frontowy jest dwupiętrowy, budynek oficyny trzypiętrowy. Stan techniczny budynku, klatek schodowych, podwórka jest dobry, elewacja oficyny jest odnowiona. W budynku brak jest windy.
Nieruchomość nie jest wpisana indywidualną decyzją do rejestru zabytków figuruje natomiast w wojewódzkiej i gminnej ewidencji zabytków oraz położona jest w obrębie układu urbanistycznego oraz zespołu zabudowy Kazimierza w obrębie tzw. „nowego miasta” wraz z historycznymi przedmieściami: Łąką Św. Sebastiana, Podbrzeziem oraz Polami Kazimierzowskimi, wpisanego do rejestru zabytków pod numerem A-1273/M, na podstawie decyzji z dnia 18.07.2011 r. zgodnie z zaleceniami konserwatorskimi. Z uwagi na zabytkowy charakter kamienicy przy ewentualnych pracach związanych z modernizacją ww. lokalu mieszkalnego, należy zachować stolarkę okienną, ewentualnie wymienić ją z zachowaniem profilowania, motywu płycin oraz wielopolowych podziałów, zachować wewnętrzną drewnianą stolarkę (jedno skrzydło płycinowe, framugi). W lokalu należy też zachować drewniane parkiety oraz deski i pierwotne drewniane parapety. Wymienione elementy zabytkowe wyposażenia wnętrza przedmiotowego lokalu wymagają przeprowadzenia renowacji. Remont wnętrz lokalu wymaga uzyskania opinii Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Z uwagi na położenie nieruchomości w układzie urbanistycznym, którego obszar podlega ścisłej ochronie konserwatorskiej przy ewentualnych pracach związanych z modernizacją zewnętrza budynku, należy uzyskać stosowne pozwolenie konserwatorskie. Nieruchomość podlega ochronie prawa z mocy przepisów ustawy z dnia 23.07.2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz art. 39 ustawy z dnia 7.07.1994 r. – Prawo budowlane.
Lokal Nr 13 położony jest na pierwszym piętrze oficyny i składa się z siedmiu pomieszczeń: czterech pokoi, jasnej kuchni, łazienki oraz przedpokoju. Pomieszczenia lokalu mają układ amfiladowy, kuchnia ma wystawę południową, dwa pokoje wschodnią, jeden pokój południowo – wschodnią, a czwarty pokój zachodnią. Ściany pomieszczeń w lokalu są tynkowane, malowane farbą emulsyjną, w pomieszczeniach kuchni i łazienki zachowały się na ścianach fragmenty styropianowych kasetonów oraz lamperii olejnej. Tynki wykazują liczne pęknięcia i ubytki. W przedpokoju zostały zamontowane drewniane pawlacze, w jednym z pokoi przy suficie jest gipsowy, kolisty plafon. W trzech pokojach i w przedpokoju na podłodze zachował się parkiet drewniany, w kuchni i jednym pokoju drewniane deski, w łazience położone są płytki kamienne. Stolarka drzwi jest drewniana, drzwi wejściowe są wtórne, dwuskrzydłowe, z drzwi wewnętrznych zachowało się jedno skrzydło drzwi płycinowych do jednego z pokoi, pozostałe skrzydła są zdemontowane zachowały się profilowane framugi. Stolarka okienna jest drewniana, skrzynkowa z pierwotnymi okuciami, w kuchni są drzwi jednoskrzydłowe balkonowe prowadzące na wspólną zewnętrzną galerię. W trzech pokojach zachowały się piece kaflowe na paliwo stałe. W łazience zachował się elektryczny pojemnościowy podgrzewacz wody. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, gazową, wodno – kanalizacyjną, ogrzewanie indywidualne piecami kaflowymi na paliwo stałe. Do lokalu prowadzą drożne przewody kominowe, w tym dwa wentylacyjne i trzy dymowe, brak przewodu spalinowego. Lokal nie wykazuje widocznych wad konstrukcyjnych, wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. Działy III i IV KW KR1P/00010990/4 wolne są od wpisów.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 11 i 25 maja 2021 r. w godz. 14.00 – 14.30.
5. drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego oznaczonego Nr 10 o powierzchni użytkowej 93,68 m2, położonego w budynku mieszkalnym przy ul. Józefa Dietla Nr 11 wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą o powierzchni 2,10 m2 i udziałem wynoszącym 51/1000 części w nieruchomości wspólnej, którą stanowią części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali oraz nieruchomość gruntowa oznaczona jako działka nr 19 o powierzchni 0,0752 ha, położona w obrębie S-14, jednostka ewidencyjna Śródmieście, objęta KR1P/00002961/3.
Cena wywoławcza wynosi: 671 650,00 zł
wadium wynosi: 68 000,00 zł
Kamienica położona przy ul. Dietla Nr 11 została wzniesiona w 1909 r. w technologii tradycyjnej, murowana z cegły ceramicznej pełnej, składa się z budynku frontowego oraz dwóch oficyn bocznych rozdzielonych dziedzińcem. Budynek frontowy jest pięciokondygnacyjny z użytkowym poddaszem, a budynki oficyn bocznych są czterokondygnacyjne, częściowo podpiwniczone. Dach jest dwuspadowy o konstrukcji drewnianej, kryty papą na pełnym deskowaniu. Budynek jest wyposażony w instalacje elektryczną, gazową, wodno – kanalizacyjną. Kamienica ujęta jest w gminnej i wojewódzkiej ewidencji zabytków, położona jest także na terenie układu urbanistycznego Kazimierza ze Stradomiem, który wpisany jest do rejestru zabytków pod nr A – 12 decyzją z 23.02.1934 r. oraz na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO i usytuowana jest na obszarze uznanym zarządzeniem Prezydenta RP z 08.09.1994 r. za pomnik historii. Lokal Nr 10 położony jest na parterze oficyny, wejście odbywa się z klatki schodowej oficyny, przez sień budynku frontowego i podwórko. Klatka schodowa oficyny jest drewniana, ściany wymagają odmalowania i uzupełnienia tynków. Lokal składa się z ośmiu pomieszczeń w układzie przejściowym: trzech pokoi, ciemnej kuchni, łazienki i trzech przedpokojów o łącznej powierzchni użytkowej 93,68 m2. Lokal ma wystawę wschodnią. Do lokalu Nr 10 przynależy piwnica o powierzchni 2,10 m2 . Stolarka okienna jest pcv, okna dwuskrzydłowe z nadświetlem. Drzwi wejściowe są metalowe, stolarka drzwi wewnętrznych częściowo jest wtórna – drzwi płytowe, częściowo pierwotna, drzwi drewniane, płycinowe ( 2 pary drzwi dwuskrzydłowych, zdemontowane skrzydło drzwi do kuchni). W dwóch przedpokojach i w kuchni na podłodze są panele, w łazience płytki ceramiczne, w pokojach parkiety drewniane, klepkowe. Ściany pomieszczeń są tynkowane i malowane farbą emulsyjną, część sufitów przykrywa jest drewnianą boazerią. W lokalu przestrzeń jest podzielona ściankami z płyt z dykty, płyt karton-gips. Przestrzeń nad jednym przedpokojem zaadaptowana na pawlacz. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną, domofon, gazową. Ogrzewanie jest indywidualne etażowe gazowe. Lokal wymaga przeprowadzenia remontu. Lokal wolny jest od obciążeń. Dział IV KW KR1P/00002961/3 prowadzonej dla nieruchomości gruntowej wolny jest od wpisów, w dziale III wpisana jest:
„służebność oparcia realności niniejszą w całej długości, wysokości i szerokości z prawem oparcia sklepień piwnicznych i sufitów betonowych w kuchni, zasionkach i klozetach o mur graniczny i z prawem wpuszczenia do tej ściany weksli dla położenia belek, ale bez prawa naruszenia komina, na rzecz realności lspn 519 lwh 542 tej ks. gr. objętej”,
„służebność oparcia o mur graniczny domu na tej realności stojącego, w całej jego długości, szerokości i wysokości, bez prawa czynienia w tym murze otworów i bez prawa wpuszczenia do takowego belek i trawersów na rzecz realności lspn 536 lwh 539 tej ks. gr. objętej”,
„służebność przystawienia budynku o wschodnią ścianę tej realności i tej jedynie szerokości ściany, jako pozostaje po zabudowaniu jej budynkiem na realności uprawnionej stawianym, w całej jednak tegoż odcinku ściany wysokości i prawem wpuszczenia w ścianę tej żelaznych trawersów stropowych na każdym piętrze w miarę potrzeby, oraz potrzebnych ankrów jednakoż bez prawa czynienia w ścianie budynku slużebnego framug, dnem, kominów i innych otworów na rzecz realności lspis 522 lwh 540 tej ks. gr. objętych”. Pierwszy przetarg na sprzedaż lokalu Nr 10 został przeprowadzony w dniu 16 lutego 2021 r.
Osoby zainteresowane nabyciem lokalu mogą go oglądać w dniach 7 i 21 maja 2021 r. w godz. 14.30 – 15.00.
Przetargi na sprzedaż wymienionych wyżej nieruchomości odbędą się w budynku Urzędu Miasta Krakowa w dniu 1 czerwca 2021 r. w Sali Obrad im. F. Maryewskiego, Rynek Podgórski 1.
poz. 1 – godz. 9.00
poz. 2 – godz. 10.00
poz. 3 – godz. 11.00
poz. 4 – godz. 12.00
poz. 5 – godz. 13.00
W przetargu mogą wziąć udział osoby, które wpłacą wadium w podanej wyżej wysokości w formie pieniądza z oznaczeniem nieruchomości wyłącznie przelewem na rachunek depozytowy Urzędu Miasta Krakowa Wydziału Finansowego pl. Wszystkich Świętych 3-4, prowadzony w Banku PKO BP SA Nr 02 1020 2892 0000 5702 0590 1071, w taki sposób, aby najpóźniej w dniu 27 maja 2021 r. wadium znajdowało się na rachunku bankowym Miasta Krakowa, pod rygorem uznania, że warunek wpłaty wadium nie został spełniony. Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Miasta Krakowa.
Komisja przetargowa przed otwarciem przetargu potwierdza wniesienie wadium przez uczestników przetargu. Przed otwarciem przetargu jego uczestnik winien przedłożyć komisji przetargowej dowód tożsamości.
W przypadku, gdy uczestnikiem przetargu jest osoba inna niż osoba fizyczna, osoba upoważniona do reprezentowania uczestnika powinna przedłożyć do wglądu aktualny wypis z Krajowego Rejestru Sądowego, a osoba prowadząca działalność gospodarczą zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli uczestnik jest reprezentowany przez pełnomocnika, konieczne jest przedłożenie oryginału pełnomocnictwa upoważniającego do działania na każdym etapie postępowania przetargowego.
Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał, od podpisania umowy notarialnej. Pozostałym uczestnikom przetargu wadium zostanie zwrócone niezwłocznie, w ciągu 3 dni od odwołania, zamknięcia, unieważnienia lub zakończenia wynikiem negatywnym przetargu, w sposób odpowiadający formie wnoszenia. Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
Sprzedaż lokali zwolniona jest z podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt. 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów usług (tekst jednolity Dz. U. z 2020, poz. 106 z późn.zm.).
Cena nabycia nieruchomości płatna jest jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. W dniu podpisania umowy notarialnej środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Miasta Krakowa.
O terminie zawarcia umowy notarialnej nabywca zostanie zawiadomiony do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Jeżeli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie przystąpi bez usprawiedliwienia do zawarcia umowy w miejscu i w terminie podanym w zawiadomieniu lub do dnia zawarcia umowy nie dokona wpłaty ceny nieruchomości, organizator przetargu może odstąpić od zawarcia umowy, a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi. Opłaty notarialne i sądowe związane z zawarciem umowy notarialnej ponosi nabywca.
W przypadku, gdy nabywcą nieruchomości ustalony zostanie cudzoziemiec w rozumieniu ustawy z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 2278.), do zawarcia umowy notarialnej sprzedaży nieruchomości nabywca winien przedłożyć zezwolenie, jeżeli uzyskanie zezwolenia wynika z przepisów cytowanej wyżej ustawy.
Mając na uwadze obowiązujący stan epidemii w Polsce, wymogi i obostrzenia sanitarne wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny oraz konieczność należytego zabezpieczenia ochrony zdrowia i życia, tak klientów korzystających z usług realizowanych przez Urząd Miasta Krakowa jak i pracowników UMK obsługujących realizację tych usług, przyjęte zostały poniższe zasady:
ilość osób uczestniczących w przetargu odpowiadać będzie ilości wpłaconych wadium (jedno wadium = 1 osoba) wyklucza się obecność osób towarzyszących. W przypadku gdy jedno wadium wpłacone jest wspólnie przez kilka osób, konieczne jest wyznaczenie jednego uczestnika i udzielenie mu przez pozostałe osoby pisemnego pełnomocnictwa upoważniającego do reprezentowania ich w przetargu,
uczestnik przetargu będzie uprawniony do wejścia do budynku, w którym odbywa się przetarg nie wcześniej niż 15 minut przed wyznaczoną godziną rozpoczęcia przetargu,
uczestnik przetargu powinien być wyposażony w środki ochrony osobistej (maska, rękawiczki) zgodnie z obowiązującymi na dzień przetargu procedurami bezpieczeństwa właściwymi dla miejsca przeprowadzenia przetargu,
uczestnik wchodzący do budynku Urzędu Miasta Krakowa bez założonych rękawiczek ochronnych musi zdezynfekować dłonie przy użyciu odpowiedniego urządzenia zamontowanego przy wejściu do budynku,
uczestnik wchodzący do budynku Urzędu Miasta Krakowa podlegać będzie bezwzględnemu obowiązkowi poddania się automatycznemu pomiarowi temperatury ciała przy użyciu odpowiedniego urządzenia zamontowanego przy wejściu do budynku lub przez pomiar ręczny dokonany przez upoważnionego pracownika urzędu albo podmiotu zewnętrznego świadczącego usługę ochrony mienia i osób. Wstęp i przebywanie w budynku jest dopuszczalne tylko i wyłącznie dla osób, których wynik automatycznego pomiaru temperatury ciała przy wejściu/wejściach do budynku jest mniejszy lub równy 37,4 °C.
Wymogi wskazane w pkt 3-5 zgodnie są z zarządzeniem Nr 2365/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 24.09.2020 r. w sprawie zasad obsługi klientów Urzędu Miasta Krakowa w okresie obowiązującego stanu epidemii w Polsce.
Szczegółowe informacje odnośnie zbywanych nieruchomości można uzyskać w Wydziale Skarbu Miasta Referacie Przetargów i Zamian, Urzędu Miasta Krakowa ul. Kasprowicza 29, telefon 126169809 w godzinach pracy urzędu.
Ogłoszenie o przetargu jest zamieszczone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl Finanse i Mienie/ Nieruchomości Miasta Krakowa/ Przetargi na Nieruchomości/.
Przetargi zostaną przeprowadzone na podstawie art. 38-41 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz.U z 2020 r. poz. 1990, z 2021 r. poz. 11, 234) oraz przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2020 r. poz. 1698).
Prezydent Miasta Krakowa zastrzega sobie prawo odwołania przetargu z ważnych powodów.